gallery

Tarta de Santiago – šv. Jokūbo pyragas

 

Santiago de Compostela – tai viena svarbiausių (po Jeruzalės ir Romos) krikščionių piligrimų lankomų vietų pasaulyje. Galisijos regione (Ispanija) esančio miesto šv.Jokūbo katedroje ilsisi šio šventojo apaštalo ir visos Ispanijos globėjo palaikai.

Šimtmečius į šią vietą traukiantys piligrimai mieste stabtelėdavo atgauti jėgų vietinėse cukrainėse, kuriose galėdavo paragauti pyrago cukruotumi viršumi ir masyviu kryžiaus ženklu. Nežinia, ar pyrago receptą sukūrė koks piligrimas, ar vietinis konditeris, tačiau tikra tai, jog būtent Santiago de Compostela laikoma šv. Jokūbo pyrago (Santiago -isp.k.) tėviške.

 

Nuostabiausia tai, jog šiam pyragui tereikia vos trijų sudedamųjų dalių!

Komponentai:

100 g sviesto
150 g cukraus pudros
2 kiaušiniai
200 g maltų migdolų
pusės citrinos tarkuotos žievelės (nebūtina. Jei pageidaujate ypatingesnio aromato taip pat galima naudoti šiek tiek cinamono)

Gaminimas

Kambario temperatūros sviestas su 100 g cukraus pudros (likusią panaudosime papuošimui) išplakamas mikseriu, kol pavirs vientisa mase. Į ją įmušami kiaušiniai ir toliau plakama, kol tešla taps kremo konsistencijos. Įtarkuojama citrinos žievelė. Galiausiai supilami malti riešutai. Tešla gerai išmaišoma šaukštu.

Kepimo indą šiek tiek patepama svietu ir pabarstoma miltais. Sukrečiama pyrago masė, tolygiai paskirstoma šaukštu ir pašaunama maždaug pusvalandžiui į 180 C karščio orkaitę. Iškeptą pyragą ataušiname.

Jokūbo kryžiaus forma
Jokūbo kryžiaus forma

 

Belieka jį papuošti šv. Jokūbo kryžiumi, kurio forma dedama ant pyrago, o visas kepinio viršus padengiamas cukraus pudra.

 

Atsargiai nuėmus kryžiaus formą, pyragą patiekiame į šventinį stalą – jis puikiai tiks ir Velykoms, ir Kalėdoms, ir šiaip bet kuriai kitai progai!

 

 

 

Nuotr. / sweetandsour.es/