gallery

Išmanios lovos: nuo komforto kapsulių iki meilužių sekimo

Aplink mus vis daugiau visokių išmanių daiktų ir programėlių, kurios mūsų namus ir mūsų gyvenimus paverčia žymiai „protingesniais“. Apie išmaniuosius telefonus, televizorius, šaldytuvų, skalbykles ar robotus žoliapjoves žinome kiekvienas, bet ar ką nors teko girdėti apie išmanią lovą? Nutarėme pasidomėti, ką miego ir komforto pramonė gali pasiūlyti technologijų gerbėjams.

Išmani lova – kas tai?

Jei pasižiūrėtume į šį daiktą iš technologijų pusės – tai be standartinio karkaso ir čiužinio, išmanioje lovoje rasime įvairių jutiklių ir daviklių, kurie fiksuoja jos savininko miego kokybę. Kai kurios išmaniosios lovos duomenis apie tai, kaip naktį išmiegojo šeimininkas, gali perduoti tiesiai į mobilųjį telefoną.

Kitos išmaniosios lovos sukurtos maloniems įspūdžiams: pavyzdžiui, su įmontuotu TV ekranu, garso sistema ar termoreguliatoriumi, parenkančiu miegančiajam optimalią temperatūrą. Dar kitos lovos gali turėti įdiegtą tinklo ryšį, kad šeimininkas galėtų nesikeldamas iš patalo valdyti visus išmanius automatizuotus namų prietaisus.

Išmaniosios lovos kol kas neturi standartinio technologijų paketo, įprastų, pavyzdžiui, mobiliesiems telefonams, kuriais mes norime ne tik kalbėti, bet ir fotografuoti, filmuoti, naršyti internete. Daugeliui žmonių lig šiol tam, kad gerai išsimiegotų, pakakdavo gero čiužinio, antklodės ir patogios pagalvės. Tačiau jau dabar iš savo lovos galima tikėtis kai ko daugiau: kad pasirūpintų sutuoktiniu, jei jo knarkimas trukdo miegoti, neišlipus iš patalo išjungti lempą apatiniame namo aukšte, ar pasikalbėti su netikėtu svečiu, skambinančiu į duris.

Išmaniųjų lovų technologijos

Išmani lova

Šiandien gamintojai jau siūlo lovas, tiksliau – čiužinius, su miego kokybės sekimo technologija. Tokiuose čiužiniuose įmontuoti jutikliai, kurie fiksuoja miegančiojo judesius, kvėpavimą, pulsą, miego ramybę.

Tiems, kam vasaromis miegoti būna per karšta, o žiemą – per šalta, gali padėti čiužinys su termoreguliatoriumi, kuris parenka miegui optimaliausią temperatūrą arba leidžia ją nustatyti šeimininkui.

Yra gamintojų, kurie siūlo čiužinius su oro kameromis. Šiuose čiužiniuose yra oro vamzdeliai su slėgio davikliais, kurie leidžiančia čiužiniui prisitaikyti prie miegančiojo kūno besikeičiančių padėčių. Šiuos oro vamzdelius taip pat galima valdyti nuotoliniu būdu naudojant išmaniosios lovos programą.

Kai kurios lovos jau gali būti prijungtos prie daiktų interneto tinko kartu su kitais protingo namo daiktais, kuriuos šeimininkas gali valdyti neatsikėlęs, pavyzdžiui namų apšvietimą, kavos aparatą ar robotą siurblį.

Čiužiniai su individualiai reguliuojamos ir pritaikomomis miego zonomis – daugelio porų svajonė. Tokie čiužiniai kiekvienam leidžia nusistatyti čiužinio kietumą ar minkštumą pagal savo poreikius.

Daugelį visų šių minėtų funkcijų, tarp jų ir miego kokybės sekimo, ar knarkti ėmusio sutuoktinio čiužinio pusės pakėlimo funkciją turi amerikietiškos „Sleep number“ išmaniosios lovos, kurių kainos svyruoja nuo 1 iki 3 tūkstančių USD.

Lova – kapsulė

Lova kapsulė
HiInteriors foto

Tuo tarpu italų dizaineriai jau sukūrė antrąją išmaniosios lovos prototipą – „HiBed“. Nors ši lova ir su baldakimu, kas kai kam gali pasirodyti senamadiška, jos moderni konstrukcija puikiai dera šiuolaikiškame interjere, ką jau bekalbėti apie jos technines galimybes.

Gamintojai, norintiems įsigyti šį naujausią išmaniosios lovos modelį, primenantį laiko kapsulę, rekomenduoja užsirašyti į laukiančiųjų eilę. Išmaniuoju telefonu valdoma lova šeimininkui leis mėgautis ne tik ramiu ir patogiu miegu, bet ir gausybe pramogų, dėl kurių tiesiog nesinorės iš jos išlipti. Tiesą sakant ši lova – tai ištisas namų kino teatras, su projektoriumi ir milžinišku ekranu, kuriame galima žiūrėti mėgstamiausius filmus, arba klausytis muzikos, išmaniąja programėle nuleidžiamos užuolaidos – ir tai tik nedidelė dalis to, ką gali šis baldas. Ši lova pasirūpins kilstelėti čiužinį, jei imsite knarkti, pažadins jus pageidaujamu metu, stebės jūsų miego, kvėpavimo kokybę ir aplinkos temperatūrą ir klimatą.

Lova – lopšys

AdivaOne bed_linguojanti lova
                                 AdivaOne foto

Supami lopšiai kūdikiams – įprastas dalykas. Monotoniškai supami vaikai greičiau užmiega. Gal supimas taip pat padėtų greičiau nukeliauti į sapnų karalystę ir saugusiuosius. Belgų gamintojau sukūrė „linguojančias“ kojas, kurios gali būti pritvirtintos prie turimo baldo: lovos ar sofos.

Šių „Adiva One“ išmanių kojų, kurios gali išlaikyti net 1 000 kg svorį, kaina siekia apie 1,5 tūkst USD. Norite, kad patogiai įsitaisius ant sofos ar prieš miegą jus pasuptų, tereikia spustelėti nuotolinio pultelio mygtuką ar nustatyti supimo režimą išmaniąja programėle ir … saldžių sapnų!

Čiužinys, išduodantis neištikimą partnerį

Durmet foto

Ispanų gamintojas „Durmet“ sukūrė čiužinį, kuris gali pranešti apie antrosios pusės neištikimybę. Kaip rodo apklausos, ispanai, vieni neištikimiausių partnerių Europoje, tad gamintojai tikisi, kad jų sukurtas gaminys taps populiariu šeimos ištikimybės sergėtoju.

Šis čiužinys turi daviklius (taip vadinamus „spidometrus), kuriefiksuoja „ įtartinus veiksmus“ lovoje: padidėjusį svorį, judesius ir pan. Pajutusi kažką įtartino, ši išmani taip vadinama „meilužių sekimo sistema“ tuoj pat išsiunčia žinutę savo šeimininkui.
Šio čiužinio kaina siekia 1,2 tūkst GBP.