gallery

Kaip atpažinti stilingą žmogų?

Šių dienų dizaineriai, stilistai, o taip pat ir su grožio industrija tiesiogiai nesusiję žmonės vieningai linksi – mūsų dienomis vien apsirengti paskutinės mados drabužiais neužtenka. Savito įvaizdžio žmogų galima atpažinti ir iš kitų detalių bei savybių. Tad koks iš tikrųjų yra stilingas žmogus?

Lietuviai savo išvaizda rūpinasi

Anot dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės, Lietuvos žmonės yra stilingi ir savo įvaizdžiui skiria labai daug dėmesio – ypač jaunoji karta. „Jauni žmonės nuolat eksperimentuoja, ieško naujienų, nebijo keistis. Kiek man teko keliauti, domėjimasis drabužiais, mada, kitose šalyse dažnai atrodo vangesnis nei pas mus. Užsienyje dažniau dėvima, kas patogu, per daug nesigilinant į detales“, – teigė žymi dizainerė.
Panašiai galvoja ir Artūras Žabas, muzikinio dueto „Beissoul&Einius”, nusifotografavusio žurnalo „Vogue” puslapiams, vokalistas. „Jauni žmonės yra gerame kelyje, jie siekia būti ryškūs ir pastebėti. Niekas nebenori nešioti mokyklos arba darbo uniformos, atrodyti vienodai“, – sakė jis.

Visa apimančios stiliaus paieškos

Norėdami būti stilingi žmonės dabar kreipia dėmesį į tas detales, kurios prieš galbūt gerą dešimtmetį dar neatrodė reikšmingos. Ryškus poslinkis įvyko asmeninių išmaniųjų įrenginių (telefonų, planšečių ir panašiai) pasaulyje. Pasak Audriaus Granickos, „Samsung Electronics Baltics“, galima pastebėti, kad žmonėms išmaniųjų telefonų dizainas šiandien rūpi ne ką mažiau nei techninės charakteristikos. „Būtent todėl naujausi telefonai, tokie kaip „Galaxy A“, gaminami iš metalo ir stiklo, siūlomas didesnis spalvų pasirinkimas, yra ploni ir stilingi.“
Lygiai taip pat daug dėmesio skiriama tokių įrenginių aksesuarams. Jei tik panorėsite, savo telefoną galėsite papuošti tokių aksesuarų milžinų, kaip „Swarowski“, „Montblac“, ar net vienetiniais dizainerių sukurtais dėklais.

Stilinga turi būti ne tik išorė

Tačiau, kaip teigia dizainerė V. Jakučinskaitė, spindinti išorė dar nepadaro žmogaus visapusiškai stilinga asmenybe. „Kartais vienas žmogus atrodo geriau už kitus ir, pirmiausia, mes pagalvojame apie jo drabužius ar aksesuarus. Tačiau, tais pačiais drabužiais apsirengus kitam – tokio efekto gali ir nebūti. Stilinga asmenybė turi turėti charizmą, savitą gyvenimo būdą, savus pomėgius ir panašiai. Tokiam žmogui netgi aprangos stiliui susikurti reikia mažiau pastangų.“

Stilius
Tuo tarpu, A. Žabo nuomone, svarbiausia yra turėti išradingumo ir gerai pažinoti save. „Žmogus stilių turi derinti ne tik prie savo kūno formų,bet ir pasaulėžiūros bei pasaulėjautos. Ir nereikia vytis kiekvienos metų madų tendencijos, geriau kurti jas pačiam“, – teigė dainininkas.