gallery

Meduolinis Kalėdų namelis

Išsikepti Kalėdoms spalvingą meduolinės tešlos namelį – smagus užsiiėmimas su vaikais. Jie noriai padės iškočioti tešlą, nupiešti ir iškirpti namo projektą, o jį papuošti margais skanumynais ir cukriniais varverkliais tai jau tikrai nereikės ilgai raginti. Pagal šį receptą galima išsikepti ir įvairių formų sausainių.

 

Meduolinės tešlos receptas:

 

150 g sviesto
1 stiklinė cukraus
1 kiaušinis
1 puodelis melasos (arba pusė puodelio medaus)
2 šaukštai baltojo acto
šaukšto kepimo miltelių
1/2 arbatinio šaukštelio druskos
1 šaukštas tarkuoto imbiero
1 arbatinis šaukštelis cinamono
1 šaukštelis maltų gvazdikėlių
5 puodeliai sijotų miltų
Glajaus namelio papuošimui ir sienų suklijavimui (galima įsigyti jau paruošto)

Gaminimas

Ištrinti cukrų su sviestu, įmušti kiaušinį, sudėti melasą (arba medų), kepimo miltelius ir prieskonius. Viską gerai išmaišyti. Sudedami miltai ir išminkoma tešla. Prieš kočiojant tešlą suvyniotą į maistinę plėvelę įdedame pusvalandžiui į šaldytuvą. Kol tešla vėsinama, iš popieriaus pasigaminame norimos formos namelio brėžinius: sienas, stogą, kaminą ir pan.

Pasitiesę kepimo popierių, kočiojame tešlą, kol gausime maždaug pusės centimetro storio lakštus ir peiliu išpjauname visas namelio detales pagal pasigamintas popierines iškarpas.

Meduolių lakštus kepame 180 C karščio orkaitėje apie 10-15 min. – atsargiai, kepinį nuolat stebėkite, nes kaip greitai jie iškeps, priklauso nuo lakštų storio.

Atvėsusius lakštus klijuojame pasigamintu cukraus glajumi – patogiausia naudoti jau gatavą, kurį prieš naudojant tereikės keletą minučių palaikyti karštame vandenyje, kad taptų skystas.

 

didelis meduolinis namas
Bokštas, pagamintas iš daugybės trikampių namo fasado formelių
meduolinis namelis
Saldainiais padabintas namelis

 

 

Namo sieneles, kad negriūtų, kol suklijuosite visas keturias, paremkite puodeliais. Kai sienų ir stogo „cementas“ sutvirtės (maždaug po valandos), galėsite namelį dekoruoti riešutais, spalvotu glajumi, šokoladu, kokoso drožlėmis, spalvotais saldainiukais, pabarstukais ar kitais gardumynais, kokie tik šaus į galvą!

 

 

 

 

 

 

 

Nuotr.: remodelaholic.com, itsafabulouslife.com., indulgy.com