gallery

Itališki ledai – pagaminta namuose

Gardžiausius ledus pasaulyje gamina italai – tai faktas, ir jiems neįmanoma atsispirti. Pagal šį „motininį“ receptą galima pamėginti pasigaminti itališkų ledų namuose, o pridėjus mėgstamų priedų: uogų, vaisių, smulkintų riešutų, šokolado ar mėgiamo skonio sirupo, galima susikurti ledus pagal savo skonį.

Reikės:

0,5 L pieno (jei mėgstate riebesnius ledus – imkite pusę šios normos pieno, kitą pusę – grietinėlės)
150 g cukraus
4 kiaušinių tryniai
1 vanilės ankšties
Tarkuotos citrinos žievelės (nebūtina, ypač jei dėsite kitus pasirinktus priedus)

Pieną (ir grietinėlę) supilame į puodą, sudedame pusę cukraus ir vanilės ankštį (perpjautą išilgai), citrinos žievelę ir ledu-gaminimas1kaitiname, kol beveik užvirs. Nukaičiame ir paliekame ataušti. Vanilės ankštį išimsite, kai pienas atauš.

Kiaušinių trynius išsukame mikseriu su cukrumi, kol masė taps kreminės konsistencijos.

Į atvėsusį pieną įmaišome plaktus trynius ir puodą pastatome ant vidutinės ugnies. Nuolat maišant kaitiname. Kai pajusite, kad ledų masė ima tirštėti, sumažinkite kaitrą iki minimalios padalos ir neleiskite masei užvirti. Po ranka turėkite šalto pieno, jei pajusite, kad procesas puode tampa nekontroliuojamas ir jau ima virti, įpilkite šlakelį šalto pieno ir maišykite. Svarbiausias šio etapo momentas – leisti ledų masei sutirštėti ir beveik pasiekti virimo tašką, bet jokiu būdu – neužvirti.

Nukaitus puodą, ledų masę sudedame į indą, leidžiame ataušti , kas kart masę vis pamaišome, kad ji tolygiai vėstų ir ant viršaus nesusidarytų plėvelė. Uždengtą indą su atvėsusia ledų mase dedame į šaldiklį ir po keleto valandų ledai jau bus tinkami valgyti.

Jei norite, šiuos ledus galima pagardinti, pavyzdžiui, riešutais. Tokiu atveju maltus riešutus geriausia sudėti į dar karštą pieną (prieš įmaišant kiaušinių trynius).

Uogas arba vaisių piure, pavyzdžiui, banano ar mango, įmaišykite į ledų masę prieš pat dedant į šaldiklį.