gallery

Šeimos atostogos Ispanijoje

Andalūzija per 13 dienų

Kelionės maršrutas: Vilnius-Malaga-Granada-Kordoba-Sevilija-Gibraltaras-Marbelija
Kainos: skrydžiai ir viešbučiai (4 žv.) – apie 3000 lt. žmogui
Mašinos nuoma Ispanijoje 13 d. : Seat Ibiza ar VolksWagen Polo tipo automobilis – nuo178 EUR iki 340 EUR

Andalūzija – tai pietinė Ispanijos dalis, kuria keliaujant galima pamatyti pačių įvairiausių kraštovaizdžių: nuo Almerijos dykumos pietuose iki snieguotų Siera Nevada kalnų viršūnių, nuo pelkių Donjanos nacionaliniame parke iki mažyčių jaukių įlankėlių ar už horizonto nusidriekiančių paplūdimių, o taip pat kilometrų kilometrus nesibaigiančių alyvmedžių, citrininių vaismedžių plantacijų ir garsioms bodegas (vyninių) priklausančių vynuogynų.

Vienos kelionės neužtenka pažinti visą kraštą turtingą įvairių tautų ir civilizacijų – finikiečių, graikų, romėnų, žydų ir ypač gausiu maurų – palikimu. Pastarieji, beje, ir davė šiam kraštui pavadinimą, skambantį beveik kaip šiandien „ Adalūzija “. Al Andalus – taip jie „ pakrikštijo“ anksčiau germanų genčių užkariautą ir Vandalų žeme vadintą kraštą ir paliko įspūdingus architektūros šedevrus garsiuose šio regiono miestuose – Sevilijoje, Kordoboje, Granadoje. Aplankysime juos ir dar daugiau per 13 dienų kelionę po Andalūziją.

Iš Toremolinos link Nerchos

Kelionės po Andalūziją pradinis taškas – Malaga. Ją pasiekiame po jungiamųjų skydžių per Briuselį ir pasiėmę automobilį iš Malagacar nuomos punkto, pirmajai nakvynei sustojome Toremolinos kurorte. Tai Costa del Sol sostinė ir turistų gausiai lankomas kurortas, kurio pakrantė nusidriekia į tolius kiek akys užmato. Beje, formuojant paplūdimius čia buvo atgabenta milijonai tonų smėlio. Toremolina – vienas pirmųjų modernių masinio turizmo kurortų Ispanijoje, kuriame galima rasti visko, ko reikia atostogaujant su šeima – įvairių restoranėlių, angliškų barų, parduotuvių, vaistinių, naujai įrengtų promenadų, žalių skverelių ir atrakcijų. Viena jų – tik suaugusiems. Tai raudonųjų žibintų kvartalas, įkurtas specialiai į Malagos uostą atvykstantiems JAV jūreiviams. Tačiau norintiems atrasti tikrąją Andalūziją, reikėtų patraukti toliau.

Pakeliui į Granadą galima pasirinkti pajūriu vedantį kelią link Malagos ir vedantį toliau į jaukų Nerchos (Nerja) miestelį, įsikūrusį kalnų papėdėje. Automobilį galima palikti nemokamoje aikštelėje tik įvažiavus į miestą ir keliauti po jį pasidairyti pėsčiomis. Pirmomis dienomis pietuose didelį įspūdį palieka gyvybingos siauros miestelio gatvelės, vingiuojančios paslaptingais labirintais. Jose tapų (ispaniškos užkandėlės) baruose tiesiog gatvėse prie stalus atstojančių statinių užkandžiauja vietiniai su vaikais ir seneliais.

Įspūdingiausia Nerchos vieta – Europos balkonas. Link jo veda palmių alėja ir daili arkų siena, išdabinta žydinčių gėlių vazonais. Šioje vietoje 1885 metais apsilankęs karalius Alfonsas XII liko užburtas nuo iškyšulio ativėrusio vaizdo ir sušuko, jog tai tikras Europos balkonas. Jo skulptūra ir dabar atsirėmusi į turėklus žvelgia į romantiškus Nerchos vaizdus – debesiukais aplipusių kalnų grandinę, o jos fone išsibarsčiusius baltus namus, tarsi sulipusius ant stačios uolos, kad pasislėptų nuo bangų mūšos.

Baltų kolonų alėja veda į Europos balkoną…
Nerja 1
nuo kurio atsiveria įspūdinga panorama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niekur neskubančio miestelio dvasią galima pajusti įsitaisius vienoje iš daugelio užkandinių. Net nutarus toli nuo Europos balkono neiti, galima atsisėsti kokioje kavinukėje jaukioje aikštėje šalia baltos Salvadoro bažnytėlės ir paragauti įvairiausių tradicinių pietums valgomų ispaniškų užkandžių tapų. Kainos populiariausioje Nerchos gatvėje kur kas mažesnės nei didžiuosiuose Andalūzijos miestuose.

Pavažiavus iš šio žavaus miestelio apie 5 km, galima aplankyti ir Nerchos urvus (netoli Maro kaimelio), laikomus viena reikšmingiausių viso regiono įdomybių, kuri iki šiol domina archeologus. Mat ant 5 kilometrus besidriekiančių urvų sienų aptikta įdomių priešinių, kuriems, kaip manoma, jau 20 000 metų. Šiuos urvus aptiko keletas gretimo kaimo berniukų, išsirengusių naktį medžioti šikšnosparnių, kurie vaikams ir parodė slaptą įėjimą į požemį.

(daugiau informacijos apie urvus galima rasti čia.

Iš Nerchos greitkelis veda į Andalūzijos gilumą. Kita mūsų stotelė – Granada. Skaitykite daugiau.