gallery

Praktiški patarimai keliaujantiems į Mauricijų savarankiškai

Pažinti Mauricijų galima ir savarankiškai, tereikia šiek tiek skirti laiko avia bilietų, apgyvendinimo, transporto paieškai. Tačiau tai verta – nes investicija į kelionę gali tapti dvigubai pigesnė, nei perkant atostogų paketą turizmo agentūroje.

Patogiausias skrydis iš Lietuvos į Mauricijų – su Austrian avialinijomis, atgal – su Lufthansa. Abi avialinijos priklauso tam pačiam aljansui, tad visą kelionę galima įsigyti „iš vienų rankų“. Iš Vilniaus iki Mauricijaus su persėdimu Vienoje kelionė trunka apie 17 val. Atgal keliavome per Frankfurtą.

Kada geriausia keliauti?

Mauricijaus sala yra maždaug 1000 km nutolusi nuo Madagaskaro, ties Pietų pusiauju. Tuomet kai Lietuvoje žiema – Mauricijuje prasideda vasara, tačiau iš tiesų čia vasara būna ištisus metus. Tik vietos „žiemos“ metu dažniau užeina stiprios liūtys, kurios nuo gruodžio mėn. tampa vis retesnės ir paprastai trunka vos keletą valandų ir tai ne visoje saloje, o dažniausiai kalnuose.

Lietuvos laikas nuo Mauricijaus skiriasi tik 2 val., todėl adaptacija dėl laiko skirtumo tiek nuskridus, tiek grįžus namo visiškai organizmui nežalinga. Mauricijaus pinigai – rupijos, kurių 38 atstoja 1 EUR.

Kas geriau: nuomotis automobilį ar naudotis taksi?

Vietiniai į šį klausimą paprastai atsakys – geriau taksi, ypač pirmą dieną po skrydžio, kai būsite pavargę. Tačiau nuomotas automobilis suteikia visišką laisvę pažinti salą, nepriklausomai nuo vietinių taksistų ar gidų rekomendacijų, kurios neretai gali būti komercinio pobūdžio. Prieš nuomojantis automobilį, verta žinoti keletą svarbių dalykų.

keliai Mauricijuje
Dieną pajūriu vendatys keliai – tuštoki

Eismas Mauricijuje vyksta kairiąja puse, tad tiems, kas nėra su tokiu iššūkiu susidūręs, rekomenduotina išsinuomoti mašiną bent jau automatine pavarų dėže. Be to, dvigubai pigiau nuomotis automobilį Mauricijuje iš vietinių kompanijų (ne tarptautinių), kurios neturi biurų oro uoste, bet mašinas pristato į stovėjimo aikštelę prie oro uosto durų sutartą valandą ir net nereikalauja iš nuomininko jokių depozitų ir kreditinių kortelių. Patikrinta firma.

 

Vairavimas Mauricijuje turi savų ypatumų ir šiek tiek primena Šri Lankos kelius – nors čia karvių kelyje nesutiksi, tačiau po medžiais ant kelio miegančių šunų, iš lėto birbiančių motorolerių ar visą eismą užstojančių sunkvežimių ir vietos fermų darbuotojus vežiojančių autobusiukų apstu, tad susisiekimas saloje vyksta labai lėtu tempu.

Vidutinis greitis Mauricijuje tesiekia 40 km/h. Tai svarbu žinoti, planuojant tolimesnes ar skubias keliones. Pavyzdžiui, 40 km iš vienos salos pusės į kitą pervažiuoti gali užtrukti ir 1.5 val. Nors per salą yra nutiestas greitkelis, jame kas maždaug 2-4 km išdygsta žiedinės sankryžos, tad pasiekus maksimalų 110 km/h greitį, tenka skubiai minti ant stabdžių, o kartais dar ir pastovėti nusidriekusiame kamštyje į žiedą.

eismas Mauricijuje
Eismas Mauricijuje vyksta kairiąja kelio puse ir labai lėtai

Ypač nepalanku keliauti per didžiuosius miestus. Nors visi turistiniai gidai rekomenduoja aplankyti salos sostinę Port Luisą, jei tik įmanoma, geriau didmiesčių (ypač jei patys vairuojate) vengti. Čia ypač aktyvus eismas ir įstrigti kamščiuose galima net keletui valandų.

Mauricijuje populiaru naudotis taksi paslaugomis, kurias teikia viešbučiai ir gali pasiūlyti nuomojamo būsto šeimininkai. Maždaug 40 km kelionė nuo oro uosto iki Flick en Flack kurorto kainuoja 65 Eur. Nevairuojantys poilsiautojai po salą dažnai keliauja taksi. Tai kur kas patikimesnis būdas apvažiuoti įspūdingiausias salos vietas, nei antikvariniai vietiniai autobusai, iš kurių rūksta tokie juodi dūmai, kad rodos, neįveiks artimiausio posūkio.

Kur apsistoti?

Mauricijus – populiari jaunavedžių, šeimų ir senjorių atostogų kryptis. Tad turistams teikiamų paslaugų, apgyvendinimo, maitinimo, susisiekimo ir pan. – tikrai labai gerai išvystytas. Čia galima pasirinkti apgyvendinimo būdą pagal savo poreikius ir kišenę – nuo prabangių ir vidutinių viešbučių su „All inclusive“ ar „Half Board“ maitinimu, iki apartamentų ar vilų nuomos per europiečiams gerai žinomus tinklus (Homeaway ar AirBnB).

Maistas

5 žm. vakarienė restorane kainuoja apie 100 Eur

Mauricijaus virtuvei didžiausią įtaką tiek kultūriniam, tiek kulinariniam paveldui paliko prancūzai. Tad čia gali „išgyventi“ ir tie, kurie nemėgsta aštriais prieskoniais prisodrintos indiškos virtuvės. Saloje galima paragauti ir ypatingos kreolų virtuvės patiekalų, gausybės šviežios žuvies ir jūros gėrybių. Nors vietiniai ragina paragauti gatvės maisto, reikėtų būti atsargiems. Gatvėje ar paplūdimyje galima drąsiai skanauti įvairiausių vaisių, pagardintų čili ir tamarindų padažu arba labai gardžių vietinių ledų, kuriuos vežioja grojantys ledų autobusiukai.

 

Nors Mauricijuje tikinama, kad vandenį iš krano gerti galima, jis, tiesą sakant, „atsiduoda“ chloru, tad maistui ar arbatai jį naudoti galima, tačiau gerti mieliau mineralinį iš buteliuko, pirkto parduotuvėje.

Kainos ir lauktuvės

Kainos Mauricijuje nėra žemos. Ypač turistams – bilietai į lankytinas vietas, muziejus gerokai brangesni nei vietiniams. Maisto prekių kainos parduotuvėse, nepaisant, kad PVM čia tik 15 proc., šiek tiek aukštesnės, nei Lietuvoje. Mėsa prekybos centruose – labai kokybiška ir jos pasirinkimas ypač gausus – nuo vištienos, jautienos, iki avienos pjausnių. Žuvies parduotuvės nerasite, ją vietiniai perka tiesiai iš žvejų, siūlančių savo ryto laimikį nuo prekystalių miestelių gatvėse ar paplūdimiuose.

maistas Mauricijuje
Šviežios žuvies galima nuspirkti tiesiog paplūdimyje

 

Tokia pat situacija ir su šviežiomis daržovėmis ir vaisiais – juos geriausia pirkti gatvėje, pakelėse stovinčiuose kioskeliuose, arba galite rasti tiesiog nukritusį nuo medžio:) Pasirinkimas ir kainos tikrai džiugina!

mangas
Prinokę ir ant žemės nukritę mangai tuoj privilioja smaližius

Lauktuvėms iš Mauricijaus paprastai vežama vietos gamybos arbata, kava, vanilė, prieskoniai ir romas. Geriau lauktuves buteliuose vežti supakuotas lagamine, nei pirkti oro uoste (nors daugelis tvirtina priešingai). Grįžus į Europos oro uostą ir skubant į kitą skrydį galima užtrukti muitinės poste, kur muitininkai visus butelius, įsigytus Mauricijaus „duty free“ iš naujo „perpakuoja“ pagal EU standartus.

Ką įdomaus galima pamatyti Mauricijuje, skaitykite čia