Naujausios technologijos namams: nuo kvepiančio žadintuvo iki išmanaus barmeno
Šiais metais Las Vegase vykusioje inovacijų parodoje CES 2016 daugiau kaip 3,5 tūkst. gamintojų pristatė naujas technologijas, kurios turėtų palengvinti mūsų gyvenimą ateityje. Tarp gausybės siūlomų inovacijų galima buvo išvysti ne tik naudingų, bet ir keistų ar net juokingų išmaniųjų daiktų, kaip pavyzdžiui, išmanūs šaukštai, keptuvės ar mobilia aplikacija valdoma kailiniuota uodega, kuri gali judėti į muzikos taktą. Pastaroji, matyt skirta šou pasaulio atlikėjams ar karnavalų lankytojams.
Tačiau kai kurie sprendimai gali palengvinti mūsų buitį, padėti sutaupyti resursus tokius, kaip energija ar vanduo, praversti atliekant kasdienius ritualus (sportuojant ar gražinantis), ar tiesiog suteikti malonumą ir pramogą.
Štai įdomiausi inovatorių pasiūlymai, kurie prekyboje pasirodys šiais metais:
„Hydrao“ – išmani dušo galvutė
Prancūzijos bendrovė „Start & Blue“ sukūrė išmaniąją dušo galvutę, kuri ima šviesti raudonai, jei stovintysis po dušu sunaudoja daugiau kaip 50 L vandens.
Šis vonios aksesuaras gali būti naudojamas bet kokioje dušo kabinoje, jam nereikalinga elektros energija – dušo galvutė jos gauna iš tekančio vandens.
Pasak gaminio kūrėjų, šis produktas padeda sutaupyti iki 25 proc. vandens resursų. Kol kas gaminys dar prekyboje nepasirodė, jo pradinė kaina, planuojama, sieks apie 100 USD.
HairMax LaserBand – šalmas, skatinantis plaukų augimą
Kompanija inovacijų parodoje pristatė lazerinį šalmą „HairMax LaserBand“, kuris skatina plaukų augimą. Aparatas turi 82 lazerius, kurie skatina galvos kraujotaką ir padeda geriau augti plaukams.
Anot gamintojų, procedūra trunka vos 3 minutes, o po 5 mėnesių terapijos, plaukai ne tik nustoja slinkti, bet ir tampa storesni. Gaminio kaina – apie 795 USD.
SCiO – maisto kalorijų skeneris
Prancūzijos startuolis „DietSensor“ sukūrė prietaisą SCiO, kuris gali nustatyti patiekalo kalorijas. Į kišenę telpantis aparatas turi „Bluetooth“ jungtį ir nuskenuoto maisto kalorijų skaičiavimus pateikia per mobilią aplikaciją šeimininkui telefone.
Šis aparatas, infraraudonųjų spindulių pagalba analizuojantis maisto molekulių sąveiką su šviesa, skirtas tiems, kas laikosi specialios dietos, pavyzdžiui, sergantiems diabetu, ir turi sekti vartojamo maisto sudėtį. Prietaiso kaina – 250 USD, be to, papildomai per mėnesį tenka mokėti ir už išmaniosios aplikacijos abonementą – 10 USD.
„Smarter“ šaldytuvo kamera
Britų kompanija „Smarter“ sukūrė 3 prietaisus virtuvei: išmanųjį kilimėlį, kuris seka, ar nesibaigia ant jo padėti maisto produktai, šaldytuvo kamerą ir mikrofoną, kuris šeimininką informuoja, jei namuose įsijungia kitų namų įrenginių signalizacijos (pavyzdžiui,skalbimo mašinos ar orkaitės).
Visi šie prietaisai šeimininkui gali internetu į mobilų įrenginį išsiųsti žinutes, apie situaciją namuose ar šaldytuve. Kol kas gamintojai šių prietaisų kainų neskelbia, bet žada, kad jų įsigyti bus galima jau šią vasarą.
„GoSun“ grilis
Šis protingas įrenginys be malkų, dūmų ir ugnies gali padėti pasigaminti maistą naudodamas vien tik saulės energiją. Anot gamintojų, grilyje galima iškepti pyragą ar vištą per maždaug 10 -20 min, nes aparatas geba pagauti saulės energiją net ir debesuotą dieną ir įkaitinti krosnelę iki 550 laipsnių. Ko gero, naktį išsikepti šonkauliukų nepavyks, bet pasiruošti pietus saulėtą vasaros dieną gamtoje, kur nėra virtuvės su šia krosnele turėtų būti visai paprasta.
Grilio kaina, priklausomai nuo modelio siekia nuo 280 iki 750 USD.
„Sen Se“ – namų sargas
Į matriošką panašus nedidukas įrenginys, kuris naudodamas interneto ryšį ir išmaniąsias programėles, gali padėti atlikti daug įvairių stebėjimo ir priminimo funkcijų. Pavyzdžiui, priminti, kad laikas išgerti vaistus (tai aktualu senjorams), informuoti jus, jei prie namų durų bus pastebėtas keistas bruzdesys, ar vaiko kambaryje per daug nukris temperatūra.
Šiam išmaniam daiktui vienu metu gali būti pavedama saugoti ir stebėti pasirinktą vietą. Kai užduotis atliekama, pasirinkus kitą mobilią aplikaciją, „Sen Se“ aparatas gali būti naudojamas kitai užduočiai vykdyti (pavyzdžiui, stebėti, kaip miegate naktį, ar tinkamai išsivalėte dantis ir kt.).
„Somabar“ – barmenas robotas
Regis, netrukus virtuvėje nebeliks nė vieno neišmanaus aparato. Šiais metais rinkoje pasirodys robotas barmenas „Somabar“, kuriam pateikti užsakymus, kokį kokteilį sumaišyti jums ir draugams, galėsite mobiliąja programėle.
Aparatas šiuo metu gali suplakti apie 300 skirtingų kokteilių, tačiau gamintojai sako, kad meniu nuolat galės būti papildomas mobilios aplikacijos pagalba. Be abejo, aparatas pasiūlys kokteilių iš tokių komponentų, kokiais užpildysite jo specialias talpas.
Gali būti, kad šie išmanūs barmenai pakeis mini barus viešbučiuose. Jau dabar priimami šio įrenginio išankstiniai užsisakymai. Kaina – 429 USD.
LG Rollable OLED – susukamas TV ekranas
Ar galite įsivaizduoti, jog ateityje išvažiuodami, tarkim į sodybą, namų televizorių galėsite įsidėti į švarko kišenę, susuktą tarsi laikraštį? Šią viziją LG pavertė realybe. CES 2016 parodoje kompanija pristatė lankstų ekraną, ploną tarsi popieriaus lapas. Ekspertai neabejoja, jei ši technologija pasiteisins, netolimoje ateityje visi daiktai, turintys ekranus, – o juos turi beveik visi išmanūs daiktai – galės būti kur kas mobilesni.
„Sensorwake“ – žadintuvas, skleidžiantis kvapus
Kas rytą įkyrus žadintuvo zirzimas daugeliui sukelia nemalonų šoką. Naujovę siūlo „Sensorwake“ kūrėjai, kurie parodoje pristatė elektroninį aromaterapijos laikrodį. Jis kas rytą nustatytu laiku jus žadins paskleisdamas kambaryje pasirinktą aromatą: šviežios kavos, prancūziškų ragelių, mėtų, jūros, džiunglių ar šokolado.
Į laikrodį dedamos kvapų kapsulės, kurios pakaks maždaug mėnesiui. Laikrodžio kaina – apie 100 USD. Kvapų kapsules gamintojas siūlo įsigyti atskirai – po 10 USD už 2 vienetus.
„Activeon Solar X“ – kamera su saulės baterijomis
Keliautojai dažnai susiduria su nemalonia situacija, kai pačiu įdomiausiu momentu ima ir išsikrauna kameros baterija, o įspūdingi vaizdai išlieka kuriam laikui tik asmeninėje atminties „kortelėje“.
„Solar X“ kamera turi saulės baterijas, kurios leidžia prietaisą greitai įkrauti net tuomet, kai kopinėjate po kalnus, ar esate toli nuo elektros lizdo. Šis gaminys pirkėjus pasieks kovą, o jo kaina – apie 430 USD.
Nuotr. gamintojų.
Daugiau technologijų naujovių tėvams ir vaikams rasite čia.