gallery

Hi Tech naujienos vaikams iš pasaulinės parodos CES 2016

Kaip vaikams ir tėvams skirtų technologijų gamintojai įsivaizduoja smart vaikų kartą? Panašu, kad suaugusieji atsidurs pasaulyje, kurį jau šiandien vadiname daiktų internetu, o vaikai – žaislų internete.

Mamos bus „ginkluotos“ išmaniaisiais šaukštais, GPS vaikų sekimo įranga, o vaikai mokysis pažinti pasaulį žaislais, turinčiais dirbtinį intelektą – na, bent jau valdomus išmaniais įrenginiais.

Kasmet Las Vegase sausio mėn. vykstanti didžiausia pasaulyje inovacijų paroda CES, kurioje savo inovatyvius sprendimus pristato daugiau kaip 3,5 tūkst. kompanijų, leidžia pamatyti, kas mūsų laukia ateityje. Nemažai gaminių sukurta specialiai vaikams ir tėvams. Štai keletas įdomesnių:

 

išmanus vaikiškas laikrodis
Išmanus vaikiškas laikrodis

Išmanusis vaikiškas laikrodisIšmanūs laikrodžiai vaikams

 

Prancūzijoje įkurta nauja kompanija C-Way sukūrė išmanius laikrodžius vaikams. Žaismingo dizaino laikrodukai turi GPS jutiklį, kuris tėvams per mobiliąją aplikaciją mobiliajame telefone nuolat praneša, kur yra jų vaikas. Šio laikrodžio mobilioji programėlė leidžia tėvams įvesti visą vaiko dienos darbotvarkę (pavyzdžiui, būrelius), o išmanusis laikrodis vaikui primins, kur ir kurią valandą jis turi būti.

Be to, tėvai iš savo mobiliojo telefono savo atžalai gali siųsti tekstines žinutes.
Ši technologija tėvams leidžia ne tik nepamesti savo vaiko, bet ir matyti, ar jis yra ten, kur ir turėtų būti.

Didesniems vaikams C-Way sukūrė laikrodžius su mažu LCD ekranėliu, o mažesniems vaikams sukurtas laikrodukas su LEGO platforma, ant kurios net galima pritvirtinti mėgiamą LEGO figūrėlę.

Šios naujovės kaina – apie 150 USD.

Edvin the Duck
Ančiukas Edvinas

  Edvin the Duck (Ančiukas Edvinas)

Dauguma mažylių turi savo mylimą vonios draugą – guminį ančiuką. Nuo šiol paprastą guminuką pakeis išmanus ančiukas Edvinas, kurį sukūrė „pi lab“ technologijų specialistai.

Šis žaislas veikdamas per „Bluetooth“ jungtį su išmaniuoju telefonu ar planšete tampa „gyvu“ vaiko draugu, su kuriuo galima kartu dainuoti, sekti pasakas, žaisti lavinančius žaidimus.

Ančiukas Edvinas net padės išvaikyti tamsos baimes einant miegoti – mamai tereikės savo išmaniuoju telefonu spustelėti mygtuką, ir ančiukas ims šviesti. Žaislas, kurio kaina apie 100 USD, skirtas mažyliams nuo 1 iki 7 metų.

 

Cinemood – belaidis projektorius

Projektorius, Cinemood
Projektorius, Cinemood

„Cinemood“ belaidis projektorius leidžia susikurti kino salę bet kurioje vietoje: namuose ant sienos ar lubų, lauke, ar palapinėje. Šis mažas projektorius – tai alternatyva televizoriui, leidžianti išnaudoti daiktų interneto privalumus.

Visas vaizdo turinys, specialiai atrinktas ir saugus vaikams, (parengtas su animacijos studija ToonBox), patalpintas debesyse. Projektorius turi USB jungtį, kuria galima atsiųsti ir žiūrėti savo vaizdus: šeimos filmus ar nuotraukas.

Projektorius gali būti valdomas ir išmaniuoju telefonu (tam sukurta mobilioji aplikacija).

Gamintojai įsitikinę, kad toks nešiojamas projektorius padės net greičiau vaikus vakarais nuvaryti į lovas, kur gulėdami prieš miegą ant lubų dar galės susitikti su savo mylimais animacijos pasaulio herojais.

LEGO robotas

 

 

LEGO robotas

 

Danijos žaislų gamintojas LEGO šiemet taip pat pasirodė CEIS 2016 su nauju kūrybiniu rinkiniu mokyklinio amžiaus vaikams – WeDo.

Rinkinyje yra visa, ko reikia robotui sukurti: programinė įranga, varikliukas, LEGO kaladėlės ir roboto programavimo instrukcijos.

Šis rinkinys – puiki mokymo priemonė mokykloms, kur jau pradinių klasių mokiniai, kartu su mokytojais galėtų susipažinti su robotų kūrimo technologijomis. Rinkinio kaina – apie 160 USD.

 

Yum & Done – išmanusis šaukštas

Šis šaukštas-žaislas skirtas nevalgiems mažyliams arba tiems, kam, pavyzdžiui, nepatinka daržovės. 1-3 m. amžiaus vaikai kartais išgyvena laikotarpį, kai atsisako valgyti kai kuriuos sveikus ir būtinus maisto produktus. Su išmaniuoju šaukštu šią problemą galima bent jau kuriam laikui pamiršti.

Rinkinį sudaro ne tik išmanus šaukštas, bet ir interaktyvus žaislas bei speciali programėlė išmaniajam telefonui. Šaukštelis turi mygtuką, kurį paspaudus per „Bluetooth“ ryšį įjungiama mobilioji aplikacija išmaniajame telefone ar planšetėje, šalia kurio pastatomas mielas žaisliukas. Būtent jis mirksėdamas ir čepsėdamas pritraukia vaiko dėmesį ir padeda nukreipti jo mintis nuo nepageidaujamo maisto šaukšte. Kol vaikas stebės interaktyvų žaislą, jis noriai atvers burnytę sveikuolio kąsniui.

 

Nuotraukos gamintojų.

Daugiau technologijų naujovių namams rasite čia.