gallery

7 vietos Lietuvoje, šią vasarą vertos ypatingo renginių lankytojų dėmesio

Po keleto mėnesių karantine, visi pasiilgome pramogų, kelionių ir turiningo laisvalaikio. „Tiketa“ atskleidė keletą įdomių vietų Lietuvoje, kuriose vasarą vykstančias veiklas jau dabar turėtų patikrinti renginių lankytojai.

Taujėnų dvaras, Ukmergės r. Daliai renginių lankytojų šis, vienas gražiausių regiono dvarų, jau neblogai pažįstamas, tačiau visuomet gera į jį sugrįžti. Gražioje vietoje, šalia Mūšos upelio, įkurtas dvaras renovuotas, tad prieš renginį galima pasigrožėti ne tik įspūdingais klasicistiniais rūmais, bet ir pasivaikščioti angliško stiliaus dvaro parke, kuriame gausu istoriją menančių senų ir retų medžių, taip pat yra tvenkinių, gražiam kadrui puikiai tinka liepų alėja.

Liepos 12 d. čia skambės geriausios Rodo Stewarto, kurias atliks Česlovas Gabalis; rugpjūčio 30 d. dvaro teritorijoje pasirodys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šv. Jonų bažnyčios kiemelis, Vilnius. Sostinės širdyje esanti erdvė – neabejotinai viena mėgstamiausių koncertų vietų tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams. Įspūdingos Vilniaus senamiesčio barokinės architektūros apsuptas kiemelis pelnytai pripažintas ir vaizdingiausia Vilniaus universiteto komplekso erdve. Galutinai suformuotas XVIII a. viduryje didysis kiemas nepakito iki šių dienų. Jei lankysitės kiemelyje, atkreipkite dėmesį į varpinę – aukščiausią pastatą Vilniaus senamiestyje.

Rugpjūčio 18 d. į sceną lips Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“; rugpjūčio 19 d. koncertuos Ieva Narkutė; rugpjūčio 7 d. skambės gražiausios roko baladės, kurias atliks nuostabi trijulė – Povilas Meškėla, Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru; rugpjūčio 25 d. naują albumą pristatys A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“; rugpjūčio 26 d. akustinį koncertą surengs Marijonas Mikutavičius.

Nemuno sala, prie „Žalgirio arenos, Kaunas. Rasti koncertų ar krepšinio mėgėją, kuris dar nebuvo „Žalgirio“ arenoje, matyt, būtų nelengva, tačiau koncertai Nemuno saloje – naujiena, nors šioje gamtos oazėje gyvenimas virė nuo seno. Tarpukariu Nemuno saloje veikė nemenkas žiemos uostas, kuris aptarnavo tiek krovininius laivelius, tiek keleivius. Pietrytinėje salos dalyje veikė paplūdimys, buvo įsikūręs jachtklubas, plaukimo sporto centras. Nuo krantą į salą kursavo keltas. Jau tuomet čia vyko įvairios šventės, sutraukdavusios net iki 30 tūkst. žmonių. Šią vasarą Nemuno sala grįš prie savo ištakų.

Rugpjūčio 20 d. akustinį koncertą surengs Marijonas Mikutavičius; rugpjūčio 28 d. skambės Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ programa „Poetai ateina“.

„Menų spaustuvės“ kiemas, Vilnius. Nemažai šalies teatrų, kūrėjų ir meno žmonių glaudžianti „Menų spaustuvė“ – puikiai pažįstama, tačiau renginiai jos kieme – naujiena, kurią padiktavo karantinas ir jį sekę apribojimai. Visgi, vargu, ar kas pasiginčys, kad vasarą kur kas smagiau renginį stebėti jaukiame kieme, nei patalpoje. O stebėti bus ką – istorinio pastato (sovietmečiu čia leistas laikraštis „Tiesa“) uždaras kiemas netruko sudominti renginių organizatorių.

Birželio 27 d. bus rodomas O. Koršunovo teatro spektaklis „Pizdukas“; liepos 8 d. įvyks O. Koršunovo teatro spektaklio „Bang!“ premjera; liepos 16 d. Aidas Giniotis ir teatro „Atviras ratas“ aktoriai surengs koncertą „Lauko scena“; rugpjūčio 1 d. skambės poezijos ir muzikos duetas.

Tauragės pilies kiemelis. Prieš keletą metų renovuotas kiemelis gerai pažįstamas tauragiškiams, tačiau menkai žinomas kitų šalies regionų gyventojams. Smagus vasaros renginys šalia vieno reikšmingiausių rajono architektūros paminklų – geras pretekstas susipažinti ne tik su Tauragės pilimi, bet ir visu Tauragės rajonu, kuris turtingas ir muziejų, ir gamtos paminklų, o aktyvaus gyvenimo būdo šalininkus vilioja įrengtais pėsčiųjų, vandens ir dviračių maršrutais.

Birželio 25 d. žymusis internetinės tinklalaidės tandemas „Pralaužk vieną šaltą“ smagiam pokalbiui kviečia lietuviško „stand-up“ žvaigždę Mantą Bartuševičių.

Dainavos slėnis, Anykščiai. Ant Šventosios upės kranto įsikūręs poezijos lopšys kasmet krūvon suburia festivalio „Purpurinis vakaras“ gerbėjus. Tačiau Anykščiai – kur kas daugiau nei tik poezija ir legendinis „Anykščių šilelis“. Laiką su poezija paįvairinkite apsilankymu medžių lajų take, „Laimės žiburyje“, nepamirškite Puntuko akmens, užlipkite į Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštą, užsukite į Arklio muziejų ir Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnių kompleksą. Būsite maloniai nustebinti.

Rugpjūčio 21–22 d. vyks kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“.

Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolyno kiemas, Kaunas. Architektūrinio šedevro – Pažaislio vienuolyno – apsuptas kiemas dėl savo ypatingos auros bet kuriam čia vykstančiam renginiui prideda nemenką papildomą pliusą. Tai yra viena daugiausiai renginių lauke šią vasarą pasiūlysiančių erdvių, tačiau ne mažiau nei čia vykstantys renginiai įdomus ir pats vienuolyno ansamblis. Į renginį atvykite anksčiau ir susipažinkite su vienu geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje, kuriame vis dar gyvena, juo rūpinasi bei išlaiko vienuolės.

Liepos–rugpjūčio mėnesiais čia vyks tradiciniai Pažaislio liepos alėjos vakarai, kurių metų pasirodymus surengs „Antikvariniai kašpirovskio dantys“, Oresta ir Džilda Vaigauskai, „Graži ir ta galinga“, „Baltas kiras“, Kostas Smoriginas, Rūta Ščiogolevaitė, Linas Adomaitis, Andrius Kaniava ir kiti; taip pat vyks XXV Pažaislio muzikos festivalis.