gallery

Žaidimai padeda formuotis asmenybei

Vaikai mokosi ir pažįsta pasaulį natūraliai žaisdami. Todėl jų lavinimo esmė – sukurti aplinką ir sudaryti jiems sąlygas, kurios skatintų vaikus pasitikėti savo instinktais, o žaidimas taptų asmenybės raidos priemone. Žaidimai turėtų būti skatinami ne tik tėvų nuo pat vaiko mažų dienų, bet ir mokytojų lavinimo įstaigose ir net suaugusiųjų gyvenime.

Psichologai pripažįsta, jog žaidimas – tai vienas svarbiausių vaiko lavinimo aspektų. Žaidimai padeda vaikams susirasti draugų ir suartina visus šeimos narius.

Sulaukę antrojo gimtadienio mažyliai pradeda savo didžiąją kelionę į kūrybos, vaizduotės pasaulį, formuojasi jų socialiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės, kurios juos lydės visą gyvenimą. Jie įgauna patirties darydami savo pačių sugalvotus eksperimentus, taip pažindami pasaulį ir ,išbandydami pačius įvairiausius sprendimus, mokosi spręsti problemas.

Remdamiesi LEGO® „Play Well Report 2018“ – praėjusiais metais atlikto tyrimo išvadomis, psichologų komanda parengė keletą įžvalgų ir rekomendacijų, kaip žaidimai ir žaislai gali būti panaudoti ne tik kaip laimės suteikiančios, bet ir mažų vaikų (1,5 -5 m.) lavinimo priemonės:

– Žaislai ir žaidimai turėtų atitikti rekomenduojamą vaikų amžių ir gebėjimus.
– Žaislo paprastumas – svarbiausias aspektas. Vaikus trikdo sudėtingi ir pernelyg spalvoti žaislai. Kuo žaislas paprastesnis, tuo lengviau vaikams susikoncentruoti ir susikaupti.
– Vaikų raidai labiau tinka ne vienkartiniai žaislai.
– Žaislai turėtų būti parenkami atsižvelgiant į vaiko pomėgius – ne visi berniukai mėgsta žaisti mašinytėmis, o mergaitės – lėlėmis. Žaisami žaislaias, kurie juos domina, vaikai būna labiau motyvuoti ir labiau įsitraukę į žaidimą.
– Vaikai nusipelno – tai kas geriausia, ypač kai kalbame apie saugumą ir žaislų kokybę. Žaislų gamintojai turėtų paisyti griežtų reikalavimų visai žaislų gamybos grandinei, kokybės ir saugumo testavimui, o taip pat atsižvelgti į vartotojų atsiliepimus.

 

LEGO® DUPLO® rinkiniai, skirti mažyliams nuo 1,5 iki 5 m., suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir padeda jiems augti – lavina protinius, emocinius ir motorikos įgūdžius: moko susikaupti, pažinti spalvas ir formas, lavina kalbą. Didelės ir spalvotos LEGO DUPLO kaladėles sukurtos būtent mažiems vaikams ir yra dvigubai didesnės už standartines LEGO kaladėles. Visi DUPLO rinkiniai atitinka aukščiausius kokybės ir saugumo reikalavimus – nes mums vienintelis žaidimo būdas – tai saugus žaidimas. Tad kviečiame žaisti – nes žaidimas padeda formuotis asmenybei.