gallery

Vertikalus sodas

Neįprasti, bet labai malonūs akiai vertikalūs sodai gali papuošti ir užmaskuoti pačias negražiausias vietas tiek interjere, tiek eksterjere. Sienos, apželdintos įvairiais augalais tapo net verslu: gamintojai siūlo įvairias talpyklas, kuriose ant sienų, sienelių, pertvarų gali būti sodinami augalai, o juos tinkamai suderinus, galima suformuoti įspūdingus žalius ir gyvus paveikslus.

Kabančiam sodui įrengti nebūtinos didelės investicijos, jei pasirinksite perdirbimui skirtas medžiagas. Augalams sodinti galima panaudoti pačius įvairiausius buityje nebereikalingus daiktus: įvarius plastikinius butelius, metalines dėžutes (nuo arbatžolių ar konservų), smulkmenoms laikyti skirtas kabyklas su kišenėmis, plastmasinius ar keraminius vazonėlius ir kt.

Žalios augalų sienos – puikus ir, be to, gražus oro drėkintuvas ir kondicionierius, tinkantis ir biurui, ir kambariui, ir jaukiam kiemeliui. Augalai patalpoje puikiai valo orą išskirdami deguonį ir sugerdami įvairias kenksmingas medžiagas, kurias namuose ir biuruose išskiria įvairūs prietaisai: kompiuteriai, televizoriai, mikrobangų krosnelės, dujinės viryklės, kiliminės dangos ir ir kt. Be to, augalai turi savybę sumažinti triukšmą. Tad žalias paveikslas, suformuotas iš, tarkim, sukulentų, gali būti puiki garso izoliacija ant sienos nuo triukšmingų kaimynų.

Vertikalų prieskoninių žolelių sodą galima įsirengti net ir mažoje virtuvėje. Tereikia tik šiek tiek fantazijos ir nesudėtingų priemonių.

Kabančiam sodui įrengti tinka bet kokie augalai: svyrantys ir žydintys, kaktusai ir sukulentai. Svarbu, kad jiems būtų sudarytos tinkamos sąlygos augti kaip ir visiems augalams – tai šviesa ir reikiama drėgmė.

Augalų paveikslai

Paveikslas su rėmeliu – paprasčiausias vertikalaus sodo modelis. Jam pagaminti reikalinga dėžutė, kurią galima pasidaryti iš kelių lentučių šonams ir faneros dugnui, šiek tiek vielinio tinklelio, kuris laikys gruntą ir augalus. Dėžutės viršų papuošus rėmeliu ir į kaktusų žemę susodinus sukulentus, galima sukurti įspūdingą, akiai mielą paveikslą. Jį laistyti teks nukabinus nuo sienos.

Lauko sąlygomis laikomam augalų paveikslui sukurti gali būti panaudota net paprasčiausia medžio paletė. Jos šonus reikia aptraukti plėvele, o tą pusę, kurioje bus sodinami augalai – galima padengti juoda agroplėvele arba storu audiniu, iš kurio siuvami maišai. Paletę užpildžius žemėmis, agroplėvelėje beliks iškirpti skyles ir įsodinti augalus. Taip galima auginti ir gėles, ir prieskoninius augalus ar salotas.

 

Livingart.com, Greendeal.com, Pinterest nuotr.