gallery

Valgomasis po atviru dangumi

Kaip susikurti oazę lauke jaukiems vasaros vakarams?

Šylant orams, vis daugiau laiko norisi praleisti lauke. Vakarienė namo kieme po žvaigždėtu dangum, tarp žydinčių sodo augalų, klausantis paukščių giesmių – tai apie ką daugelis svajojame grįžę namo po sunkios darbo dienos.

Privataus namo kieme, sodyboje ar net namo balkone galima įsirengti jaukią ir romantišką oazę, kuri praplės namų erdvę. Net ir neišvaizdus vidinis kiemelis ar balkonas gali virsti jaukiu valgomuoju gryname ore, jei jį apstatysite stilingais lauko baldais ir papuošite augalais.

Balkonui idealiai tiks kompaktiškas kampinis lauko baldų komplektas su daiktadėžėmis ir minkštomis pagalvėlėmis. Net paprastas medinis suoliukas, ar medinės skrynia prie balkono sienelės pritvirtinus minkštą atkaltę, gali virsti patogia pasisėdėjimo vieta.

mažas staliukas ir kampinis minkštasuolis puikiai tinka mažam balkonui
Apvalus staliukas ir kampinis minkštasuolis puikiai tinka mažam balkonui, hometalk.com nuotr.

 

 

Apsauga nuo lietaus ir saulės – stogelis ar skėtis – valgomajam lauke lietuviško klimato sąlygomis – būtinas. Jei kieme turite pakankamai erdvės, galite įsirengti dailią pavėsinę, kurią apželdinę visą vasarą žydinčiais augalais, susikursite nuo pašalinių akių apsaugotą erdvę.

Vijokliais apaugusi perggolė - tikra kiemo puošmena, decoradvisor.com nuotr.
Vijokliais apaugusi pergolė – tikra kiemo puošmena, decoradvisor.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valgomajam balkone ar terasoje prie namo jaukumo suteiks nuo saulės spidulių ir lietaus sauganti nuleidžima markizė.

Įrengdami valgomąjį lauke pagalvokite ir apie apšvietimą. Jei nėra galimybės įrengti lauko šviestuvų, romantišką atmosferą galima susikurti lauko žvakidėmis ar žibaliniais žibintais. Vienas praktiškenių variantų – dujiniai lauko šviestuvai, kurie žvarbų vakarą ne tik švies, bet ir šildys.

 

Nuotr.  designrulz.com; hometalk.com; decoradvisor.com; homedit.com; design.fr