gallery

Vaikai į mokyklą, žaislai … po lova

 

Prasidėjus naujiems mokslo metams, pradinukų ir darželinukų gyvenimo ritmas tarsi apsiverčia „aukštyn kojomis“. Kaip susitvarkyti vaiko kambarį, kad rytais skubant į mokyklą ar į darželį, vaikas pats lengvai susirastų savo rūbus ir mokslui skirtas priemones? Kur padėti žaislus, kad jie neužgožtų namų darbų ruošai skirtos erdvės? Keletas idėjų, kaip šauniai sutvarkyti vaiko kambarį sklandžiai mokslo metų pradžiai.

Rūbų spinta

Rūbų spintos, kuriose šeimininkauja vaikai, dažnai atsiduria daiktų „ne pagal paskirtį“ – žaislų ar net įdomių radinių iš lauko. Apie pamestas kojines ir kitus smulkius aksesuarus jau net neverta užsiminti. Etiketėmis pažymėtos lentynėlės ir stalčiai – puiki idėja, kaip sutvarkyti spintą, kad joje rytais, skubant į darželį ir mokyklą, vaikas viską rastų ten, kur daiktai ir turėtų būti: kojinės, apatiniai, kelnės, megztukai ir t.t. Spintos tvarkymas taps malonesnis, jei leisime vaikams patiems pasigaminti etiketes ir jas užsiklijuoti ant stalčių ar dėžučių.

suzymetos-spintos-lentynos rubu-stalcius-su-etiketemis

 

Žaislai

Prasidėjus mokslo metams žaidimams namuose liks mažiau laiko, tad verta pagalvoti, kaip juos susitvarkyti. Galbūt dalį žaislų, galima padovanoti mažesniems draugams ar paaukoti labdarai. Na. o likusius „lobius“ galima surūšiuoti ir sudėti į didesnes ar mažesnes dėžes. Jei vaiko kambaryje nedaug vietos, patogi vieta žaislų laikymui – po lova. Tam pravers dėžės su ratukais (tokias galima pasigaminti ir patiems), kurias prireikus patogu ištraukti. Senas stilingas lagaminas – taip pat gali tapti puikiu vaiko kambario akcentu ir vieta žaislams laikyti.

 

dezes-su-ratukais-zaislams kur laikyti zaislus

 

žaislų dėžė pufas masinyciu-kolekcija-ant-magneto žaislų kolekcijos lentyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mylimiausių žaislų kolekciją galima perkelti į naują lentyną ant sienos, ar dailią skrynią, kuri gali būti naudojama ir kaip minkštasuolis. Daugumą smulkių žaisliukų (kaladėles, mašinytes, ir pan.) galima laikyti drobiniuose maišeliuose ar paplūdimio krepšiuose – etiketės šiuo atveju taip pat labai pravers.

 

Darbo stalas

Vieta, kur pradinukas, grįžęs iš mokyklos ruoš namų darbus – taps pačia svarbiausia vaiko kambario erdve. Svarbu, kad ji padėtų vaikui susikaupti, neblaškytų dėmesio ir viskas, ko reikia namų darbų ruošimui būtų po ranka.

daiktu-laikymas-vaiku-kambaryje kur-laikyti-piestukus

 

Ruošiantis naujiems mokslo metams verta iš anksto pasirūpinti ne tik naujais sąsiuviniais ir pieštukais, bet ir dėžėmis, aplankais mokinuko projektams, kuriuos jis beveik kasdien atsigabens iš mokyklos. Metų pabaigoje, ko gero, didžioji dauguma šių darbų iškeliaus į šiukšlių konteinerį, tačiau dalį norėsite pasilikti atminimui. Tad iš karto galite pasirūpinti, kur bus galima tvarkingai sudėti vaiko priešinius (reikėtų nepamiršti, kad kūrybiniai projektai gali būti ne tik A4, bet ir dvigubai didesnio formato).

piestuku-laikymo-ideja

 

Pieštukai, flomasteriai, kreidelės ir kitos kanceliarinės priemonės ant darbo stalo ir jo stalčiuose vaikams labai dažnai chaotiškai pasklinda ir pasimeta. Visas priemones tvarkingai laikyti geriausia matomoje vietoje – ant stalo ar pakabintose dėžutėse ant sienos priešais darbo vietą – taip mokinukas visuomet turės jas po ranka.