gallery

Tarptautinę paminklų apsaugos dieną – pasivaikščiojimas prie Vilniaus Misionierių ansamblio

 

Balandžio 18 d. minime tarptautinę Paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dieną. Pasaulio bendruomenės švenčia ją organizuodamos ekskursijas, seminarus, parodas, keldamos aktualius klausimus dėl paveldo išsaugojimo. 2017 m. tema – Kultūros paveldas ir tvarus turizmas. Vilniuje ši diena bus paminėta prie pavojuje atsidūrusio Vilniaus Misionierių ansamblio.

Tvarus turizmas neatsiejamas nuo ryšio tarp bendruomenių ir paveldo bei nuo sprendimų, kuriuos priimame restauruodami, atkurdami ar plėtodami paveldo objektus ar vietoves. Visi žinome, kad Vilnius žymus savo išskirtine baroko architektūra. Deja, jos reikšmę suvokia ne visi architektai, investuotojai ir paveldosaugininkai. Vilniaus „tvarkymas“ vyksta taip, kad kaskart kyla grėsmė, jog ši UNESCO vietovė bus įrašyta į pavojuje atsidūrusių paveldo vietovių sąrašą. Šiais metais didelį susirūpinimą kelia buvusio Vilniaus misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblio likimas.Vilniaus Misiniorių ansamblis
Vilniaus misionierių ansamblis yra viena svarbiausių Vilniaus tapatybei objektų, matomas nuo daugelio senamiesčio ir kitų Vilniaus vietų, reprezentuojantis neprilygstamą Vilniaus baroką. Nugriovus buvusios ligoninės pastatus istorinių Misionierių sodų vietoje pradėtos modernių daugiabučių statybos. Jos legalizuotos leidus kultūros paveldo institucijoms. Nepaisant to, kad nauji pastatai pakeis istorinį kraštovaizdį.Nugriovus ansamblio dalį, iškils nauji pastatai

Dėl to nerimą išreiškė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Valstybinė kultūros paveldo komisija, Lietuvos dailės istorikų draugija.

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į vykstančius destrukcinius statybinius darbus, balandžio 18 d. 17.30 organizuojamas pasivaikščiojimas prie Misionierių ansamblio su paveldosaugininkais, dailės istorikais ir geografais.

Žmonės kviečiami rinktis Bokšto ir Subačiaus gatvių kampe, prie Bastėjos. 
Pasivaikščiojimo bus supažindinta metu su vykdomu projektu, aptartos jo pasekmės Vilniaus kraštovaizdžiui ir tarptautiniam Lietuvos įvaizdžiui.
Vilnius yra išsilavinusių ir neabejingų žmonių miestas. Nuo Misionierių ansamblio ir į jį atsiveriančios panoramos – priklauso visiems. Tai mūsų paveldas!

Laikas: 2017 m. balandžio 18 d. 17.30 val.
Vieta: Bokšto ir Subačiaus gatvių kampe. Prie Bastėjos.

Tel. pasiteiravimui: 8 656 58394