gallery

Tamsūs atspalviai vonios kambaryje – naujausia tendencija

Vonios kambariuose tradiciškai dominuoja šviesios spalvos, blizgantys paviršiai – tarsi nepriekaištingos švaros simboliai. Tačiau naujos interjero dizaino tendencijos griauna senas nusistovėjusias dekoro tradicijas – baltas ir šviesias spalvas keičia visiška priešybė: juoda, pilka ir jų įvairūs atspalviai. Tai suteikia vonios kambariui visai naują prabangos ir intymumo efektą.

Kai prieš miegą norime atsipalaiduoti – panyrame į vonią žvakių šviesoje. Pakeitus vonios kambario interjerą iš šviesaus į tamsų, sukursime paslaptingą ir labiau atpalaiduojančią atmosferą. Tad nutarę atnaujinti šį savo namų kampelį, kaip pataria interjero dizaineriai, drąsiau turėtume pažvelgti ir į tamsių plytelių ar dažų paletes.

Pilka ir jos atspalviai – tai nauja vonios kambario interjero tendencija. Sakysite, kad pilka – tai pati nuobodžiausia spalva. Pažvelkime ją iš naujo. Prie pilkos galima derinti daugybę kitų spalvų, pilkos sienos fone ypatingai išryškės medinių vonios baldų faktūra ir grindų plytelių raštai. Pilkos spalvos fone atsiskleis kiekviena vonios kambario detalė – nuo praustuvo, veidrodžio iki rankšluosčių. Ypatingą atmosferą galima sukurti ir „žaidžiant“ vonios apšvietimo sprendimais. Pavyzdžiui, šviečiantis veidrodis virš praustuvės ant pilkos sienos taps itin ryškiu ir prabangiu akcentu.tamsus-atspalviai-vonioje

Juoda – prabanga dvelkianti, nors interjere vis dar vengiama spalva. Klaidingai manoma, kad ji visiškai netinka mažoms patalpoms – tokie kaip prieškambaris ar vonios kambarys, nes ji turi patalpas „mažinantį“ efektą. Tai netiesa – juodai dekoruota kambario siena neatspindi šviesio, taip kaip balta, bet gali vizualiai tarsi ištrinti kambario kontūrus ir sudaryti iliuziją, jog patalpa yra didesnė.

Juodos spalvos atspalviais vonios kambaryje galima sukurti įdomių sprendimų. Prie tamsių atspalvių galima rinktis ryškių spalvų ar margų raštų kitas medžiagas – grindų plyteles, išraiškingų spalvų baldus ir vonios santechnikos sprendimus. Naujas tendencijas prognozuojantys interjero dizaineriai prognozuoja, jog blizgūs paviršiai išeina iš mados – dominuoja matiniai paviršiai ir neutralios spalvos. Juodos ir pilkos spalvų atspalviai, kurie padeda sukurti kontrasto efektą vonios kambaryje – dabar patys madingiausi.

 

Nuotr.: design sponge.com.; interiorzine.com