gallery

Skandinaviškas interjeras: minimalistinio stiliaus žavesys


Skandinaviškas dizainas – tai šiaurietiško gyvenimo būdo filosofija, kuriai svarbiausia – funkcionalumas ir artumas gamtai. Šiaurietišką klimatą skandinavų namuose sušildo medis, natūralios spalvos ir apšvietimas. 
Nepaisant minimalizmo, simetrijos ir tiesių, aiškių formų skandinaviškas stilius, leidžia susikurti jaukius namus, kuriuose bus šviesu, erdvu ir visa atrodys paprasta, bet ne prasta.

Svarbiausia apšvietimas

Skandinavija – šiauriausias Europos regionas, ne itin lepinamas saulės, todėl skandinavai stengiasi kuo daugiau natūralios šviesos įsileisti pro langus ir net tamsiais vakarais langų neuždengia sunkiomis, tamsiomis portjeromis. Paprastai užuolaidos šio interjero tipo namuose – neegzistuoja.

Skandinaviškiems būstams būdingi dideli langai, kurie leidžia dar labiau suartėti su gamta. Balkonai ir terasos – taip pat neatskiriama skandinaviško gyvenimo būdo ir būsto dalis.

Dideli langai be užuolaidų - būdinga skandinaviško interjero detalė
Dideli langai be užuolaidų – skandinaviško interjero svarbi detalė
Juodoje sienoje ypač išryškėja namų dekoracijos
Juodoje sienoje ypač išryškėja namų dekoracijos

 

 

 

Šviesos trūkumą skandinaviškuose interjeruose stengiamasi kompensuoti šviesiais sienų atspalviais: balta, pilka arba natūralaus akmens ar medžio apdaila. Pastaruoju metu skandinaviško interjero būstuose tapo populiaru vieną kambario sieną nudažyti juodai – tai suteikia daugiau dramatiškumo ir kontrastingumo. Juodame fone ypač efektingai išryškėja interjero detalės – paveikslai, nuotraukos ar grafikos darbai.

Medžio šiluma

Natūralaus medžio grindys ir baldai – be jų skandinaviškas interjeras neįsivaizduojamas. Klasikinio skandinaviško interjero akcentas – šviesios, dažniausiai pilkšvos spalvos grindys. Medžio apdaila neretai naudojama ir skandinaviško stiliaus būstų sienoms ar luboms.
medis skandinaviskame interjere

Medis - svarbus interjero elementas
Medis – svarbus interjero elementas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baldus – nuo virtuvės iki miegamojo – skandinavai renkasi tik iš natūralių medžiagų – medis čia taip pat dominuoja. Baldams būdingos lakoniškos formos ir svarbiausia – funkcionalumas bei patogumas. baldai pasižymi išskirtiniais minimalistinio modernizmo bruožais.

A.Jacobseno sukurtos baldų formos madingos iki šių dienų
A.Jacobseno sukurtos baldų formos madingos iki šių dienų

Šio stiliaus ikonomis tapo vieno garsiausių skandinaviško stiliaus baldų kūrėjo ir architekto Arne Jacobsen darbai: kiaušinio formos fotelis, skruzdės siluetą atkartojanti kėdė, gulbės sparnus primenanti sofa ar į didelį tašką panaši taburetė.

Skandinaviškas stilius netoleruoja netvarkos

Skandinaviška interjero būste – nedaug daiktų, tik būtiniausi baldai, viena kita miela smulkmena, žvakidė, pagalvėlė, šiltas vilnonis ar kailinis apklotas ant sofos, dryžuotas ar simetrinėmis figūromis išaustas kilimas. O kur dedama visa kita? Rūbai, avalynė, gausybė kitų namuose atsiradusių daiktų turi turėti ne tik savo paskirtį, bet ir vietą namuose: integruotose spintose, spintelėse ar stalčiuose.

Tokia šio interjero stiliaus filosofija – kuo mažiau, tuo daugiau. Mažiau daiktų, daugiau tvarkos.


Interjero detalės

Vienas svarbiausių šiaurietiško interjero akcentas – židinys ar krosnelė, suteikiantis ne tik šilumos šaltais žiemos vakarais, bet ir jaukumo. Be to, kūrybingi skandinavai net malkų stirtas šalia židinio geba paversti įspūdingomis

Malkos prie židinio - taip pat gali būti interjero dekoru
Gražiai sukrautos malkos prie židinio – taip pat gali būti interjero dekoru

interjero detalėmis.skandic interjero detales

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šviestuvai skandinaviško interjero namuose ne mažiau svarbūs nei patogūs baldai, tačiau jų svarbiausia fukcija – ne tik esteška ir grožis, bet funkcionalumas. Šviestuvai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, ne tik iš šiauriečių vertinamo medžio, bet ir blizgaus metalo (chromo, aliuminio ar plieno), kurio paviršiuje tarsi veidrodyje atsispindi visas kambarys, šviesa ir vaizdai, sklindantys pro langus.

Šviestuvai skandinaviškame interjere dažniausiai ne itin pastebimi, bet visuomet funkcionalūs: šviesą nukreipia ten, kur būtina
Šviestuvai skandinaviškame interjere dažniausiai ne itin pastebimi, bet visuomet funkcionalūs: šviesą nukreipia ten, kur būtina

skandinaviska virtuve3

 

 
skandinaviska virtuve2Skandinavai  moka džiaugtis mažais dalykais – nedažnomis saulėtomis dienomis, daiktais neperkrautais namais, kuriuose svarbiausia – ramybė, jaukumas ir malonus laikas praleistas su šeimos nariais. Jei ir jums artimos šios vertybės, ko gero, savo namams pasirinksite minimalistinį, bet itin demokratišką skandinaviško interjero stilių.

 

Nuotr.; houseplans, zocohome