gallery

Rudens festivaliai Europoje: neišdildomi rudens kelionių įspūdžiai

 

Rugsėjo ir spalio mėnesiais daugelyje Europos šalių miestų ir kaimelių rengiamos triukšmingos rudens gėrybių šventės ir festivaliai. Tai proga turistams susipažinti su įvairių tautų tradicijomis, papročiais, paragauti naujų skonių. Parengėme jums keleto festivalių Europoje sąrašą, kuris padės jums pasisemti idėjų, jei planuojate atostogas rudenį.

Vynuogių derliaus nuėmimo šventės

Kipras– viena seniausių vynuogių auginimo ir vyną gaminančių šalių pasaulyje. Šiltas klimatas ir derlingos dirvožemis puikiai tinka vynmedžiams auginti. Tad nenuostabu, jog ir archeologų atradimai liudija apie 6000 metų vyno gamybos tradicijas šioje saloje. Šiandien Kipro vyndariai augina tiek vietinius vynmedžius, tiek naujas importuotas veisles, iš kurių uogų gaminamas vynas.

Kiekvieną rugsėjį ir spalį, kai ateina metas skinti vynuogių derlių, daugelyje salos kaimelių kalvotose Lemesos ir Pafos regionuose, rengiamos tradicinės šventės. Jų metu skamba liaudiška muzika, žmonės šoka ir dainuoja, ragauja ne tik vyną, bet ir tradicinius skanėstus, pagamintus iš vynuogių sulčių: palouzes, siousioukos ir kiofterka.

Palouzes -tradicinis kipriečių saldumynas iš vynuogių sulčių

Palouzes – tai kremas, pagamintas iš baltųjų vynuogių sulčių, sumaišytų su miltais. Kai kremas sustingsta, jis gardinamas įvairiais aromatais: pelargonijų lapų ar rožių vandeniu, vanile ar mastikos derva. Tai labai natūralus ir sveikas desertas, kuis valgomas ir šiltas, ir atvėsęs.

Iš šio kremo gaminami ir siousioukosbei kiofterka. Pirmajam gardėsiui naudojami migdolai arba graikiniai riešutai, kurie suveriami ant storų siūlų ir panardinami į palouzes kremą. Atvėsus pirmajam sluoksniui, siūlas vėl panardinamas į kremą ir procesas kartojamas tol, kol suformuojamas norimo storio saldainis.

Kiofterkasaldėsiai gaminami iš likusios palouzės kremo, kuris supilamas į skardas ir paliekamos atvėsti. Po kelių dienų sustingęs kremas supjaustomas stačiakampiais gabalėliais ir džiovinamas saulėje.

Apsilankę derliaus nuėmimo šventėje Kipre galėsite išmokti pasigaminti ne tik šių, bet ir kitokių skanėstų.

Kada vyksta: nuo rugsėjo vidurio iki spalio vidurio.

Viduramžių šventė Elbos saloje

Kasmet pirmąjį spalio savaitgalį ypatinga vyndarių šventė, skirta romėnų vyno dievui Bachui, švenčiama Elbos saloje, Italijoje.Keturi Kapoliverio rajonai varžosi tarpusavyje linksmuose folkloro konkursuose ir žaidimuose, kurių tradicijos puoselėjamos nuo viduramžių laikų. Šis festivalis laikomas vienu įspūdingiausių reginių Toskanos regione ir pritraukia tūkstančius žiūrovų, kurie gali ne tik susipažinti su senomis vyndarystės tradicijomis, bet ir paragauti įvairių vietos produktų.

Trumų festivalis

Italijoje, Pisos provincijoje įsikūręs viduramžių miestelis San Miniato laikomas baltųjų trumų centru. 1954 m. kaimyniniame kaime buvo rastas didžiausias baltasis trumas pasaulyje. Šis įspūdingas grybas, nuo kurio atradimo ir prasidėjo festivalio istorija, iškeliavo per Atlantą ir kaip ypatinga dovana buvo įteikta tuometiniam JAV prezidentui p D. Eisenhoweriui.

Lapkričio savaitgaliais San Miniate vyksta įspūdinga šventė ir mugė, kurioje galima įsigyti ne tik trumų, bet ir įvairių Toskanos regiono produktų, vyno, alyvuogių aliejaus.

Kada vyksta: lapkričio 2-4 savaitgaliais.

Viduramžių festivalis Ispanijoje

Elčės miestelis, Alikantės regione Ispanijoje, spalio paskutinę savaitę tampa didelės viduramžių fiestos centru. Miesto gatvėse ir salėse vyksta koncertai, teatro pasirodymai, šurmuliuoja didelis turgus, rengiami paradai, o vakaro dangų nušviečia fejerverkai. Elčė garsėja ne tik unikalia V a. kartaginiečių pasodinta palmių giraite, bet ir unikalia 2000 metų istorija, kuri atgyja unikalios šventės metu. Tokios mugės, kokią galima išvysti festivalio metu, čia vykdavo ir gilioje senovėje.

Kada vyksta: spalio 25- lapkričio 1 d.

Vynuogių derliaus festivalis Paryžiuje

Nors plačiausi vynuogynai driekiasi tolokai nuo Paryžiaus, vis tik, didžiausia vynuogių derliaus šventė vyksta būtent Prancūzijos sostinėje, Monmartre. Jame, beje, yra nedidelis vynuogynas, apie kurį daugelis turistų nė nenutuokia.

Vynuogių derliaus festivalis Paryžiuje – viena populiariausių miesto švenčių, kurią aplanko per 500 tūkst. lankytojų. Parodos, koncertai, eitynės, vietinių produktų degustacijos, ekskursijos po Monmartro vynuogyną, naktinis maratonas vilkint neoninius rūbus – tai tik nedidelė dalis to, ką galima patirti šioje 4 dienas trunkančioje šventėje.

Kada vyksta: spalio 5–9 dienomis.