
Robotas siurblys. Kaip išsirinkti tinkamiausią?
Namų tvarkymas iš moterų atima didžiąją dalį laisvalaikio. Vidutiniškai 5 val. per savaitę moterys skiria namų ruošai, arba daugiau nei 1,5 metų viso savo gyvenimo. Ar dulkių siurblys robotas galėtų padėti išsivaduoti iš namų priežiūros vergijos?
Ir taip, ir ne.
Ką verta žinoti prieš įsigyjant dulkių siurblį robotą?
Dulkių siurbliai robotai nėra tokie galingi aparatai kaip įprasti elektriniai dulkių siurbliai ir dauguma jų yra skirti kietų dangų priežiūrai. Todėl, jei namuose yra kiliminė danga ar daug kilimų – verta pagalvoti apie kitos technikos įsigijimą.
Robotai siurbliai naudoja įkraunamą bateriją, kurios galios pakanka apie 2-4 val. darbui. Jei įpusėjus darbui roboto baterija išsenka, aparatas grįžta į savo įkrovimo stotelę pasikrauti.
Pigesni robotų siurblių modeliai vaikščiodami po kambarį tik surenka dulkes, naminių gyvūnėlių plaukus, pūkus, trupinius, tačiau stambesnės šiukšlės jiems neįveikiamos. Net ir tokiu atveju, papildomas drėgnas grindų valymas, tampa žymiai lengvesnis.
Įmantresni modeliai turi integruotas vandens talpas, kurios drėkina specialią šluoštę, tvirtinamą po robotu. Tokie siurbliai gali ne tik surinkti dulkes, bet ir nuvalyti dėmes nuo parketo, medinių, linoleumu ar plytelėmis dengtų grindų.
Dažniausios kliūtys robotams
Nors dauguma gamintojų teigia, kad robotams kilimai – ne kliūtis, daugumai robotų kilimai ir kilimėliai tampa neįveikiamos zonomis: ant aukštesnio kilimo siurblys paprasčiausiai neužlips, o ant mažesnio, ypač su kutais, gali ir visai užstrigti.
Dauguma robotų galima užprogramuoti, kad jie kasdien valytų grindis, taip namuose nuolat bus pakankamai švaru. Beliks tik kartą per savaitę patiems drėgna šluoste išvalyti kambarius ypač robotui sunkiau prieinamas vietas: po baldais, kambarių kampus ir išpurtyti ar nusiurbti kilimus.
Kaip robotai „mato“?
Robotai siurbliai turi specialius sensorius, o kai kurie naujausi modeliai ir web kameras, kurie jiems padeda „matyti“ ir „jausti“, tad valydami kambarius jie skenuoja teritoriją, susiplanuoja valymo maršrutą ir dirba tol, kol išvalo visą jam pavestą teritoriją.
Beje, nors dauguma gamintojų instrukcijose nurodo, kad siurblys, apsiginklavęs savo sensoriais gerai „mato“, kur eina, yra atvejų, kai robotai nukrenta nuo laiptų ar įkrenta į namų baseiną. Todėl roboto saugumu turėtų pasirūpinti jo savininkas – geriausia uždaryti duris į tas patalpas, kuriose prietaisas nepageidaujamas, ar kur esama daug kliūčių. Kai kurių robotų siurblių komplektuose yra ir specialūs infraraudonųjų spindulių atitvarai, kuriuos išdėsčius patalpose, galima sukurti zonas, į kurias robotas nepateks.
Net išmaniam robotui reikalinga žmogaus pagalba
Net ir išmaniomis funkcijomis pasižymintys robotai siurbliai, kuriuos galima valdyti išmaniosiomis programėlėmis savo telefonu ar darbo kompiuteriu, dar nėra tokie išmanūs, kad nuo grindų surinktų išmėtytus vaikų žaislus, kojines, ar prieš valydamas pakeltų garso aparatūros laidus.
Prieš paleidžiant robotą į darbą, ypač jei tai ketinate daryti prieš išeidami į darbą, reikia įsitikinti, kad kambaryje ant grindų nėra smulkių daiktų, žaislų, laidų, į kuriuos gali įsivelti roboto ratukai.
Tam, kad robotas siurblys veiktų kuo geriau ir tarnautų ilgiau, būtina juo taip pat pasirūpinti: nuolat išvalyti jo šiukšlių konteinerį, šepetėlius, patikrinti, ar ratukuose nėra įsivėlusių dulkių, plaukų gumulų.
Kai kurie gamintojai nurodo, kad robotų siurblių baterijos gali būti įkraunamos iki 1000 kartų. Tad, jei robotui patikėsite namų grindis valyti kas dieną, jis tarnaus jums beveik trejus metus.
Galime neabejoti, kad po tiek laiko jau bus sukurti robotai, kurie galės švarinti ne tik grindis, bet ir visus namus.