Robotai namuose: kompanionai ir pagalbininkai
Jau netoli ta diena, kai namuose įvairius darbus galėsime patikėti robotams. Vienas gamintojas šiemet paskelbė kuriantis dirbtinio intelekto valdomą robotą, kuris galės sudėti skalbinius į skalbyklę, indus į indaplovę, padengti stalą ir net įpilti vyno į taurę.
Pasidairykime į naujoves, kurios gali palengvinti mūsų buitį ir palaikyti draugiją.
Išmanūs robotai siurbliai
Sterili švara namuose – viena aktualiausių temų pandemijos metu. Rokubot roboto gamintojai tvirtina, jog šis prietaisas beveik 100 proc. sunaikina bakterijas, dulkių erkutes ir virusus, esančius patalynėje ir lovos čiužiniuose. Šis mažytis prietaisas „ginkluotas“ ultragarso technologija gali veikti savaeigiu arba rankiniu režimu. Jis gali praversti ir kelionėse, kai tenka apsistoti viešbučiuose. Prietaiso kaina amazone.com – apie 80 JAV dolerių.
Plaunantis dulkių siurblys robotas – daugelio namų šeimininkių svajonė. Toks prietaisas iš tiesų palengvina namų priežiūrą net ir sunkiai pasiekiamose vietose – po spintelėmis, lovomis ar aplink klozetą. Vienas tokių pagalbininkų – iRobot Braava jet 240 , galintis valyti grindis ir sausu, ir drėgnu būdu. Jo kaina – apie 700 Eur.
Pagalbininkai vaikams ir senjorams
Robotas, galintis padėti vaikams mokytis ir turiningai leisti laiką – būtų tikras išsigelbėjimas daugeliui tėvų. Toks mechaninis draugas jau yra sukurtas.
Jo vardas Miko 2. Šis žavus nedidukas robotas girdi, mato, kalba, atpažįsta veidus ir daiktus, reaguoja į žodines komandas bei turi atmintį. Kaip teigia gamintojai, Miko užduotis – padėti vaikams lavintis, skatinti juos skaityti ir mokytis naujų dalykų. Robotas buvo sukurtas Azijos rinkai ir jau baigia užkariauti amerikiečių, auginančių vaikus, širdis. Šio roboto kaina amazon.com – apie 300 JAV dolerių.
JAV išradėjai sukūrė panašų dirbtinio intelektro draugą – Moxie, kuris dar pakeliui į plačiąją rinką. Dėl labai didelės paklausos, prekyba šiais robotais laikinai sustabdyta, nors jų kaina siekia apie 1500 JAV dolerių, neskaičiuojant programinės įrangos ir programėlių atnaujinimo abonemento.
JAV išradėjai sukūrė panašų dirbtinio intelektro draugą – Moxie, kuris dar pakeliui į plačiąją rinką. Dėl labai didelės paklausos, prekyba šiais robotais laikinai sustabdyta, nors jų kaina siekia apie 1500 JAV dolerių, neskaičiuojant programinės įrangos ir programėlių atnaujinimo abonemento.
Japonijoje šiandien itin populiarus „BOCCO emo“ komunikacijai skirtas robotas, padedantis siųsti tekstinius ir balso pranešimus, jei šeimininkas yra per jaunas ir negali naudotis išmaniuoju telefonu. Vaikai gali kalbėtis su robotu, kuris tėvams atsiųs tekstinį ar garsinį pranešimą į telefoną arba atvirkščiai – tėvų siunčiamą žinutę perduos namuose likusiam vaikui. „BOCCO emo“ nuolat tobulinamas, kad jį būtų galima suderinti su kitais daiktų interneto įrenginiais. Šis mielas, į mažą besmegenį panašus robotas, kainuoja apie 300 Eur.
Senyvo amžiaus tėvai, ypač, jei jie vieniši ar turi judėjimo sutrikimų taip pat kelia rūpesčių juos globojantiems. „Walabot HOME“ robotas, kuris naudoja radijo dažnį, padeda nustatyti, jei kas nors kambaryje parkrito. Net jei parkritusysis yra be sąmonės, prietaisas susisiekia su globėju. Jį galima naudoti bet kurioje namų vietoje, tačiau populiariausia jo vieta – vonios kambariuose, nes čia didžiausia rizika paslysti.
Ant namų sienų tvirtinamos kameros ir įvairūs jutikliai, padedantys stebėti, kas vyksta namuose netrukus taps tikra atgyvena. Netrukus rinkoje pasirodys delne telpantis, išmanus ratuotas robotukas „Moorebot“, kurį gamintojai vadina namų skautu. Šis į nedidelį žaislinio džipo modelį panašus robotas, turi galingą kamerą, galinčią „matyti“ net tamsoje ir daug dirbtinio intelekto funkcijų, todėl gali judėti po namus visiškai savarankiškai, palaikyti kompaniją vaikams ar augintiniams ir visą vaizdą iš namų „transliuoti“ šeimininkui į mobilų įrenginį. Išsikrovus baterijai, šis namų skautas pats grįžta į įkrovimo stotelę.