gallery

Renkuosi kvepalus žiemos sezonui

 

Kiek laiko praleidžiame prie parfumerijos lentynų, ieškodamos to vienintelio kvapo?Kartais tai užtrunka net ne vienerius metus. Išsirinkti tinkamus kvepalus, kurie tarsi būtų sukurti asmeniškai mums, gali tapti nelengvu iššūkiu.

Žiemai tinkami sodresni aromatai

Renkantis kvepalus – svarbu neapsirikti. Netinkamas kvapas gali sukelti galvos skausmus ir erzinti aplinkinius. Tad kaip sužinoti, kurie kvepalai jums tinka?

Pirmasis kriterijus – sezonas, kuriam renkatės parfumeriją. Rudeniui ir žiemai labiau tinka sodresni ir saldesni aromatai, kurie tarsi šildo. Sandalmedis, muskusas, rytietiški aromatai – tai šaltojo sezono kvapų pagrindas.

Renkantis sau tinkamus kvepalus svarbu nepamiršti ir kokį darbą dirbate – jei visą dieną praleidžiate su klientais, jūsų kvepalai neturėtų būti itin stiprūs, antraip jūsų kvapas gali virsti nemaloniu barjeru bendraujant su žmonėmis. Tokiu atveju rinkitės tualetinį vandenį, kurių kvapas yra lengvesnis.

Tikrasis kvepalų kvapas išryškėja tik po kelių valandų

Kvepalai – tai gan sudėtingas alchemijos mišinys, kurį sudaro ne vienas kvapas. Pirmasis kvepalų įspūdis – tai tik pirmoji kvapo nata. Jai išsisklaidžius, išryškėja vidurinioji, dažnai parfumerių vadinama puokšte. Tikrasis kvepalų aromatas išryškėja sulig trečiąja nata, taip vadinamu trečiuoju elementu. Tai ir yra tikrasis kvapas. Todėl renkantis sau tinkamą parfumeriją siūloma neskubėti: lašelį kvepalų užtepkite ant švaraus riešo ir preleiskite su juo gerą pusdienį, kol pajusite jo vėliausiai išryškėjusį aromatą.

Niekuomet nesirinkite kvepalų, spręsdami iš pirmojo užuosto aromato!

Yra sudarytas net kvapų medis, kuriame kiekvienas aromatas priskirtas tam tikrai šeimai. Plačiau apie tai sužinosite čia.

Žmogaus uoslė pripranta prie ilgai naudojamo kvapo ir ilgainiui jo tarsi nebeužuodžia, todėl nepersistenkite kvepalų purkšdami kasdien vis daugiau ir daugiau. Tai gali nepatikti aplinkiniams.