gallery

Reklamos personažą sumani mama pavertė žaislu dukrai

Ką daryti jei vaikas nori personažo, koks „gyvena“ tik reklamoje? Tokią dilemą teko spręsti meniškai vilnietei Rūtai Kupčinskaitei. Trejų metų dukrytei Miglei ji yra pasiuvusi ne vieną animacinio filmuko herojų. Rankų darbo žaislų gretas visai nesenai papildė dar vienas – ilgai Miglutės lauktas … „Akropolis“. Raudonas ir pūkuotas džiaugsmą simbolizuojantis personažas iš reklamos tapo minkštu vaikišku žaisliuku.

„Viskas prasidėjo nuo televizoriaus. Dukrytė pamatė „Akropolio“ reklamą su pūkuotu, minkštu ir raudonu žaislu. Mūsų su tėčiu ji vis prašydavo „Akropolio“. Pagalvojome, kad vaikas nori į prekybos ir pramogų centrą, tad vieną savaitgalį ten ir išsiruošėme. Manėme aplankysime žaidimų kambarį, kavinukę, gal ji pabus „Akropolyje“ ir būsime jau davę jai, ko prašo. Tačiau „Akropolyje“ dukrytė toliau jo ieškojo „Akropolio“…“ – istorijos pradžią pasakoja Rūta.

Vaikštant po prekybos centrą mažoji Miglutė pamatė didelį stendą su reklamoje matytu personažu ir rodydama pirštu garsiai ir džiaugsmingai pareiškė: „Akropolis“!

„Su vyru supratome, kad tas žaislas ir yra „Akropolis“ apie kurį ji nuolat kalbėjo,“ – juokiasi Rūta.

Prasidėjo pūkuočio paieškos žaislų parduotuvėse. Žinoma, tokio rasti nepavyko, todėl dar buvo bandyta dukrytei pasiūlyti kitokį pūkuotą žaislą. Tačiau Miglė nesileido į kalbas: „Čia zuikis, o man reikia „Akropolio“!”

Įvairius rankdarbius darančiai Rūtai jau buvo aišku – teks siūti.

„Akropolis“ buvo pasiūtas per dieną, kol Miglė buvo darželyje. „Tą dieną dukra su dideliu noru ėjo į darželį, nes buvo pažadėta, kad jau šiandien gaus savo naują žaislą,“ – pasakoja Rūta. Ilgiausiai truko išsiuvinėti veiduką. Mažoji grįžusi iš darželio rado raudoną pūkuotą žaisliuką pasodintą prie jos mažo žaidimų staliuko. Džiaugsmo buvo daug. Dabar Miglė su savo „Akropoliu“ neišskiriami – kartu miega, visiems jį rodo, kartu visur važiuoja.

Sao Akropolį atvežė į „Akropolio“ prekybos centrą IMG_4059Rūta su Migle savąjį pūkuotąjį „Akropolį“ atvežė į prekybos centrą, kad supažindintų su reklamoje matytu personažu.

„Vilniaus „Akropolis“ – tobula vieta lankytis žmonėms su negalia, čia viskas pritaikyta jų reikmėms. Todėl su šeima čia atvykstame – ar į parduotuvę, ar į kavinukę,“ – pasakoja Rūta.

Subkultūrų magistro laipsnį VDU apsigynusi Rūta rankdarbiais užsiima gana senai. Siuvimas, papuošalų ar interjero detalių gamyba – sau ir kitiems tai maloni kasdienybė. Prie meniškų darbų jau prisijungia ir mažoji Miglė. Savo talentą Rūta yra pristačiusi ir pirmą kartą Lietuvoje organizuojamame „Mis negalia“ konkurse 2005 metais. Rūtos talentas buvo įvertintas – ji laimėjo „Mis talentas“ titulą.