gallery

Puošiamės Kalėdoms: 7 spalvos, kurios pritraukia sėkmę

Pasitinkant gražiausias metų šventes puošiame namus ir tikimės, kad naujieji bus geresni ir dosnesni. Ar galima sėkmę privilioti spalvomis? Pamėginkite šias 8 spalvas panaudoti kalėdinėms dekoracijoms ir kitąmet pamatysite, ar jos padėjo pasiekti tai, apie ką svajojote.

Spalvų psichologija – mokslininkų tebetyrinėjama sritis, tačiau niekas neabejoja, kad spalvos daro poveikį žmonių nuotaikai, emocijoms ir net gali sukelti tam tikrų fizinių reakcijų. Galite neabejoti, kad šios 7 spalvos jūsų namų interjere ar garderobe padės sukurti puikią šventinę nuotaiką ir prisivilioti sėkmę.

Balta/ Sidabrinė

Adonyi Gabor/Pexels nuotr.
Sidabrinė kalėdinė dekoracija

Balta spalva daugelyje šalių ir kultūrų yra tapusi nekaltumo, tyrimo simboliu. Be to, balta – tai šviesos, švaros, gaivos spalva. Ji suteikia optimizmo ir vilties. Sidabras – vienas seniausiai žmonijos atrastas metalas, pasižymintis antibakterinėmis savybėmis. Papuoškite namus baltomis ar sidabro spalvos dekoracijomis ir atverskite švarų lapą į naujuosius. Sėkmę pritraukti galite ir dėvėdami sidabrinius papuošalus.

Raudona

Raudona – sėkmę pritraukianti spalva
Radona - sėkmę pritraukianti spalva

Azijos šalyse, kur jau tūkstančius metų švenčiami naujieji metai pagal Mėnulio kalendorių, raudonos spalvos žibintai ir dekoracijos laikomos tradiciniu sėkmę pritraukiančiu simboliu. Anot legendų, raudonos spalvos dekoracijomis senovės kinai kasmet puošdavo savo namų duris, norėdami atbaidyti blogąsias jėgas. Ši tradicija gyva lig šiol. Be to, raudona laikoma džiaugsmo ir sėkmės spalva, tad sutinkant naujuosius nepamirškite ja papuošti ir savo namus.

Violetinė

Violetinė spalva nuo senų laikų siejama su turtais. Ne veltui, purpurines mantijas dėvėdavo Europos ir Azijos karaliai, vyskupai. Šios spalvos dažus finikiečiai išgaudavo iš retos jūrinės sraigės, todėl jie buvo itin prabangūs. Šventinį dekorą papildžius šia spalva, kuri laimei, šiandien jau nėra tokia retenybė, galima tikėtis prisivilioti finansinę sėkmę.

Violetinė - karališka spalva, simbolizuojanti klestėjimą ir turtą
Violetinė – karališka spalva, simbolizuojanti klestėjimą ir turtą

Mėlyna

mėlyna - vilties spalva
Mėlyna simbolizuoja viltį ir gerą sveikatą

Ilgus šimtmečius mene ir įvairiose religijose mėlyna simbolizuoja taiką ir ramybę – tai jūros, dangaus spalva. Mėlyna taip pat viena mėgstamiausių spalvų visame pasaulyje, o senovėje net buvo manoma, kad mėlyna turi mistiškų savybių. Ilgus šimtmečius mėlyna buvo tapytojų trokštamiausia spalva, tačiau jos pigmentas buvo tikra retenybė ir tik XVIII amžiuje atsitiktinai sukūrus naują mėlyną pigmentą, ši spalva tapo plačiai prieinama. Lig tol 6000 metų mėlynos spalvos pigmentas buvo gaminamas iš mineralolapis lazuli ir importuojamas iš tolimosios Azijos.

Kai kuriose šalyse mėlyna laikoma vilties ir geros sveikatos spalva ir tikima, kad ji atneš laimę tigro metais pagal kinų kalendorių.

Oranžinė

Oranžinė – pokyčius simbolizuojanti spalva

Oranžinė– tai energijos, optimizmo, džiaugsmo spalva. Ji stimuliuoja ir skatina kūrybiškumą. Oranžinė spalva kai kuriose šalyse ir kultūrose turi ypatingą reikšmę, pavyzdžiui, Olandijoje – tai nacionalinė, karališka spalva, induizme – tai šventa spalva simbolizuojanti ugnį ir tyrumą, Azijos šalyse ji simbolizuojai džiaugsmą, meilę ir gerą sveikatą. Vieni šią spalvą dievina, kiti jos vengia, tačiau spalvų psichologai pripažįsta, jog oranžinė spalva skatina pokyčius ir transformaciją. Tad jei kitąmet trokštate būtent to, nepamiškite šios spalvos sutikdami naujuosius.

Žalia

Žalia - atsinaujinimo spalva
Žalia – atsinaujinimo spalva

Be jokių abejonių – žalia, tai gamtos spalva, simbolizuojanti augimą, atsinaujinimą. Seniai visiems žinoma, kad gamtoje pabuvę žmonės pasijunta geriau – jaučiasi atsipalaidavę, pailsėję ir kupini jėgų. Jei trokštate gerovės sau ir savo namams, įsileiskite į juos daugiau žalumos.

Geltona/ Auksinė

Auksinė - šviesč ir optimizmą spinduliuojanti spalva
Auksinė – šviesč ir optimizmą spinduliuojanti spalva

Saulės spalva spinduliuoja šviesą ir šilumą. Ši spalva buvo pirmoji, kurią savo kūrybai panaudojo žmogus. Geltona spalva, simbolizuojanti saulę ir auksą, naudojama daugelyje kultūrų tūkstančius metų ir ši tradicija tebegyvuoja lig šių dienų. Spalvų psichologai šią spalvą sieja su intelektu, nes ji padeda atskleisti protines galias ir analitinį mąstymą. Be to, ji skatina optimistines mintis, problemų sprendimų bei idėjų generavimą. Šiek tiek geltonų ar auksinių akcentų namuose įžiebs optimizmo ne tik sutinkant naujuosius, bet ir sprendžiant šventės organizavimo rūpesčius.