gallery

Provanso stilius – kaip sukurti jaukius namus?

 

Provanso stiliaus atmosferą galima sukurti bet kuriame moderniame būste, tačiau yra du jam privalomi dalykai: pastelinėmis spalvomis tarsi nerūpestingai dažytos sienos ir keraminė grindų danga. Visa kita, pasak interjero dizainerių, priklauso nuo šeimininko fantazijos.

Kuo ypatingas Provanso interjero stilius?

Romantiškas Provanso interjero stilius turi daugybę gerbėjų visame pasaulyje. Kaimiškas Pietų Prancūzijos interjero stilius tarsi kvepia žydinčiais žolynais, saule ir jūra. Jam būdingos natūralios medžiagos ir švelnios, pastelinės, lyg saulės nublukintos spalvos, kurios ir suteikia namams nepaprasto jaukumo.

Provanso stiliusProvanso stilius- gyvenamasis kambarys

Pietų Prancūzijos klimatui būdingos karštos vasaros ir gan vėsios žiemos, todėl čia žmonės vasaromis stengėsi savo namus kuo labiau apsaugoti nuo karštų saulės spindulių ir išlaikyti vėsą kambariuose. Provanso stiliui būdingos akmens masės plytelių dangos, kurioms jaukumo ir šiek tiek šilumos suteikia pinti ar austi kilimėliai.

Senuose Provanso regiono akmeniniuose namuose sienos paprastai būdavo balinamos gipsu. Vietomis nutrupėjęs tinkas, atidengiantis mūro sienos lopus – neretai tapdavo natūraliu interjero akcentu, kurį šiais laikais dizaineriai, stengdamiesi pritaikyti Provanso stilių naujuose būstuose, mėgina sukurti moderniomis statybinėmis priemonėmis ar švitriniu popieriumi.

Kuriant Provanso stilių savo namuose, kambarių sienoms galima rinktis ne tik baltą, bet ir balintos kavos, pastelinę alyvuogių ar blankiai rausvą spalvą.

Tikruose Provanso regiono namuose kambariams buvo stengiamasis suteikti spalvų, tam, kad jie nebūtų niūrūs, nes kambarius besistengiant apsaugoti nuo saulės kaitros, dažnai tekdavo uždengti langinėmis ar vešliais vijokliniais augalais.

Provanso stiliui būdingos natūralios tarsi saulės nublukintos spalvos
Provanso stiliui būdingos natūralios tarsi saulės nublukintos spalvos

Provanso stiliaus miegamasisMiegamajam kambariui Provanso stiliaus namuose dažniausiai buvo renkamasi geltona spalva, gyvenamiesiems kambariams – gyvesni raudonos, oranžinės, mėlynos ar žalios atspalviai. Paprastai šio stiliaus interjere dominuoja dažytos sienos, jokiu būdu ne tapetuotos.

Šiuolaikiniuose interjeruose, siekiant sukurti jaukų Provanso stilių, sienos taip pat gali būti iškaltos medinėmis lentelėmis, kurios dažomos šviesia (balintos kavos ar pilkšva) spalva.

Provanso stiliaus namuose lubos taip kaip ir sienos paprastai buvo balinamos. Jei namo konstrukcijose būdavo naudojamos lubas laikančios medinės sijos, jos būdavo paliekamos natūralios medžio spalvos.

Tik natūralios medžiagos

Provanso stilius nepripažįsta dirbtinių medžiagų. Tai galima pasakyti ne tik apie namo sienas ir lubas, bet ir apie baldus. Šiam stiliui būdingi baldai tik iš natūralaus medžio. Pietų Prancūzijos ūkininko namuose net sunku būtų įsivaizduoti tapetais išklijuotas salono sienas, medžio plokščių ar plastmasiniais baldais apstatytus kambarius.

Provanso stiliui būdingi baldai – komodos, spintelės, lentynos, lovos gali būti dažyti šviesių spalvų (pilkos, mėlynos, žalios) atspalviais, dekoruoti raižiniais ar pakaustais.Provanso stiliaus baldai

Šis stilius tinka tiems, kas neabejingas mieloms interjero detalėms: paveikslams masyviais rėmais, varinėms žvakidėms, dailioms pagalvėms, įvairiaspalviams lovų užtiesalams ir be abejo, augalams, kurie suteikia namams gyvybės.

Jaukus ir žavingas Pietų Prancūzijos interjero stilius tebėra itin populiarus ne tik šiuolaikinės statybos privačiuose būstuose. Jis pasirenkams ir visuomeninės paskirties pastatams: viešbučiams ar restoranams.

Šilumą ir ramybę skleidžianti Provanso stiliaus namų aplinka tarsi moko šeimininkus nerūpestingai mėgautis gyvenimu ir paprastais kasdieniais stebuklais.

 

 

 

 

Nuotr.: gizhouse.com, Nelsonbarnum, decordeprovence.com, betterdecoratingbible.com.