gallery

Prieššventinė karštinė – geriausias metas dailinti figūrą?

Pašėlęs tempas paskutinėmis dienomis prieš Kalėdas ir Naujuosius neleidžia pasirūpinti savimi ir nulėkti į sporto klubą? Pasirodo, šiuo laikotarpiu galima apsieiti ir be jo. Juk gera savo organizmui ir figūrai darome ne vien tada, kai sportuojame. Keletas patarimų, kaip ruoštis didžiosioms Kalėdų šventėms  nepakenkiant savo kūno linijoms ir gerai savijautai. 
1. Apsipirkti trauk į miestą
Taip, visos parduotuvės po vienu stogu, viename prekybos centre, itin patrauklu. Ypač prieš Kalėdas, kai reikia rasti dovanų artimiesiems, naują suknelę sau ir maisto šventinei vakarienei. Kita vertus, jei vietoje prekybos centro pasirinksi apsipirkimą mieste, ko gero sudeginsi daugiau kalorijų – atstumai tarp parduotuvių čia didesni, be to ir grynu oro pakvėpuoti progų daugiau.
Kodėl tai naudinga? Apytiksliai, moteris, sverianti 70 kilogramų, per 40 minučių įveikusi penkis kilometrus sudegina 200 kalorijų. O tai jau pusė mėsainio, kuris neretai tampa greitu maistu, numarinančiu alkį aktyvią dieną.
2. Rinkis laiptus vietoj eskalatoriaus

Jei tik yra jėgų – nelauk lifto ir venk parduotuvėse esančių eskalatorių. Juose tokiu metu dažnos spūstys, todėl lipdama laiptais, ne tik sudeginsi daugiau kalorijų, tačiau tikėtina, kad ir tikslą pasieksi greičiau.
Ekspertų teigimu, lipimas laiptais gerina širdies darbą, spartina medžiagų apykaitą ir stiprina kojų raumenis. Vos 20 minučių lipimo laiptais per dieną išdegina 200 kalorijų.
3. Būk išmani

Prieš didžiąsias žiemos šventes bei kitais aktyviais gyvenimo tarpsniais kaip niekada lengva įvertinti šių dienų išmaniųjų technologijų privalumus. Palaikyti ir stebėti gerą savijautą galima naudojantis specialiomis telefonų programėlėmis arba dar geriau – dėvint išmaniąją apyrankę.

išmani apyrankėApyrankė primena, kada išgerti vandens, skaičiuoja žingsnius, sudegintas kalorijas, miego valandas, ragina pajudėti, jei užsisėdėjai. Beje, pačios moderniausios apyrankės, kaip pavyzdžiui „Samsung Gear Fit2“ atlaisvina rankas – nebereikia traukti telefono iš rankinės ir tikrinti panešimų telefone, nes šie iš karto parodomi apyrankės ekrane.

4. Palik automobilį prie namų

Jei pėsčiomis pasiekti norimas parduotuves kainuoja per daug laiko ir jėgų – rinkis viešąjį transportą. Jame galima stovėti, o stovint kalorijos dega greičiau nei sėdint automobilyje. Be to, didmiesčiuose viešajam transportui skirtos eismo juostos, leidžia važiuoti greičiau ir neužstrigti „šventiniuose“ kamščiuose.
Dar vienas privalumas tas, kad pirkinių maišus busi priversta neštis pati, o taip bus įdarbinti rankų raumenys. Tiesa, persistengti taip pat nereikia: kiekvienoje rankoje nenešk sunkesnio nei 5 kg nešulio.

5. Nepamiršk namų ruošos

Prieš šventes tvarkos užsinori turbūt ir tos, kurios paprastai nėra didžiausios pedantės. Tvarkydamasi prieš Kalėdas nušausi du zuikius vienu šūviu: juk stiebsiesi valyti aukščiausias lentynas, mosuosi rankomis valydama langus, veidrodžius, lankstysiesi šluodama grindis ir siurbdama kilimus.
Vienos valandos tvarkymasis namuose vidutiniškai „sudegina“ 170 kalorijų. Antratiek sudeginsi, jei sumanysi perstumdyti namuose baldus.