Pereinamasis interjero stilius – klasikos ir modernumo aukso vidurys
Kokį namų interjero stilių pasirinkti? Ką daryti, jei žmonai labiau patinka klasikinis, o vyrui – modernus stilius? Tokią dilemą neretai tenka spręsti naujo būsto šeimininkams renkantis pačius įvairiausius namų interjero akcentus: nuo dažų sienoms, baldų iki dekoratyvinių pagalvėlių . Pereinamasis interjero stilius gali būti kompromisas tiems, kas nori gyventi neblaškomi mados vėjų ir susikurti patogius, jaukius namus.
Ypač modernus namų interjeras daugeliui atrodo šaltas, nejaukus ir nelabai patogus šeimos gyvenimui. Pasirinkus klasikinį stilių kyla pavojus susikurti interjerą tarsi iš praėjusios epochos ir labiau primenantį močiutės namus. Dvi skirtingas dizaino kryptis sujungia pereinamasis interjero stilius, kuriame šaltą modernizmą sušildo klasikos elementai.
Šis interjero stilius tinka jaunatviškiems aktyvų ir patogų gyvenimo būdą vertinantiems, 30-40 metų žmonėms.
Kas būdinga pereinamajam interjero stiliui?
Pirmiausia, pakalbėkime apie šio stiliaus namams būdingas spalvas. Jas galima apibūdinti dviem žodžiais: švaru ir ramu. Pereinamojo stiliaus interjerai pasižymi subtiliais dramblio kaulo, pilkšvų, melsvų, smėlio, gelsvų, rusvų spalvų atspalviais, kurie sukuria švarumo ir ramumo įspūdį. Su šiomis spalvomis derinami ir tamsesni rudos, pilkos ar juodos spalvos atspalviai, kai norima sukurti gilumo įspūdį kambaryje.
Neutralių spalvų interjere – pagrindinį vaidmenį atlieka baldai. Pereinamojo stiliaus interjerams būdingi paprastų formų, patogūs baldai – nei itin modernūs, nei senoviniai. Baldų linijos – aiškios, tiesios arba šiek tiek lenktos, minkštų baldų tekstūros – vienspalvės.
Apksritai, šiam stiliui būdingi kokybiški baldai – jei tai bus kavos staliukas ar valgomojo stalas, tai tik iš kokybiškos medienos: raudonmedžio, klevo, riešutmedžio. Sofos ir krėslai – gali būti odiniai arba vienspalvio audinio ir pakankamai dideli, kad ant jų būtų patogu sėdėti ar prigulti.
Renkantis baldus ne tik galima, bet ir pageidautina derinti skirtingus stilius – klasikinį ir modernų. Pavyzdžiui, prie klasikinio kavos staliuko ar masyvaus medinio valgomojo stalo galima priderinti šiuolaikiškus krėslus ar modernaus stiliaus kėdes.
Grindys pereinamojo interjero stiliaus namuose dažniausiai būna medinės. Kilimai – taip pat labai svarbus šio stiliaus akcentas, padedantis sukurti jaukumą, tačiau nepretenduojantys savo margais ir kontrastingais raštais nustelbti visą kambario interjerą. Natūralaus kailio, subtilių raštų vilnoniai, pinti virviniai kilimai padeda sukurti šio stiliaus interjerui vientisumo.
Interjero detalės
Šiam stiliui nebūdingi ypač ryškūs akcentai, tad smulkesnes interjero detales patartina rinktis labai atsargiai. Pagrindinė taisyklė, kuria galima vadovautis derinant smulkias detales – kuo mažiau, tuo geriau. Margos pagalvėlės ant sofos ar iššaukiančių spalvų ir kontrastingų formų kitos detalės – ne šio stiliaus interjerui. Renkantis detales, kaip ir baldus, svarbu išlaikyti balansą tarp modernumo ir klasikos, tarp vyriškos ir moteriškos energijos.
Šis stilius leidžia daugiau eksperimentuoti su įvairiomis tekstūromis, tad renkantis, pavyzdžiui, užuolaidas, pledus ar užvalkalus dekoratyvinėms pagalvėlėms, galima ieškoti puikiai derančių spalvų derinių, bet skirtingų medžiagų tipų: nuo šiurkščių ir šeriuotų, iki švelnių aksominių ir slidžių paviršių. Nors tokioms detalėms, kaip pagalvėlėms, romanetėms ar užuolaidoms dažniausiai renkamasi vienspalviai audiniai arba su smulkiu ne itin akį rėžiančiu ornamentu, kiekvienam kambariui galima sukurti skirtingų tekstūrų derinius. Būtent detalės padeda šio stiliaus interjere suderinti dviejų skirtingų – klasikinio ir modernaus stilių- elementus.
Kuriant namų interjerą laikantis pereinamojo stiliaus gairių, svarbiausia išlaikyti harmoniją ir paprastumą.
Ir jei vis dar svarstote, koks namų interjeras labiausiai tiktų būstui, nepamirškite paklausti savęs – ar norėčiau, kad namuose visuomet vyrautų jauki, šilta, atpalaiduojanti, komfortiška atmosfera? Jei tai svarbiausi jūsų svajonių būsto bruožai, tuomet pereinamasis interjero stilius – kaip tik jums.
Hoembunch, Lakeshoredesignstudio nuotr.