gallery

Pasirengimas kelionei po pietų Ispaniją

Ką pravartu žinoti?

Pasirengimas
Tokiai kelionei su vaikais ekspromtu neišsiruoši. Geriausia išvyka pradėti rūpintis prieš 3 mėnesius, tuomet galima rasti pigesnių skrydžių ir pigiau rezervuoti nuomojamą automobilį.

Mums pasisekė, jog maršrutus ir viešbučius padėjo parinkti profesionalūs kelionės planuotojai, tad sutaupėme bemaž mėnesį, nes nereikėjo patiems rinkti daugybės informacijos: planuoti maršruto, ieškoti, kur apsistoti, kaip nuskristi ir pan. Beje, iš Lietuvos patogių skrydžių į Ispaniją ne sezono metu nėra, tad teks susitaikyti su mintimi, jog kelionė truks mažiausiai 6 – 10 valandų ar ilgiau ir keliauti teks su 2 – 3 persėdimais.

Automobilio nuoma
Šiek tiek sutaupyti galima ir renkantis automobilių nuomos kompaniją, ypač jei rezervuosite jį iš anksto. 4 asmenų šeimai tinkamas automobilis (pvz.,Seat Ibiza ar VolksWagen Polo) 13 dienų kelionei kainuos apie 340, jei jį nuomositės Malagos oro uoste, vienoje iš čia įsikūrusių žinomiausių tarptautinių kompanijų. Beveik perpus pigiau (apie 180 EUR) tokios pat klasės automobilis kainuos, pavyzdžiui, “Malagacar” kompanijoje, įsikūrusioje už poros kilometrų nuo oro uosto (savo klientus ši firma nuveža iš ir į oro uostą). Be GPS aparato tokioje kelionėje bus sunku išsiversti. Jo nuoma kartu su automobiliu kainuoja apie 4 EUR per dieną.

Viešbučiai Ispanijoje
Dauguma viešbučių Ispanijos kurortuose – apartamentų tipo, juose įrengta ir virtuvė su
būtiniausia įranga, indais. Tai labai patogu keliaujant su vaikais. Smagu vidurnaktį atvykus į viešbutį išsivirti arbatos ir šio to užkąsti (žinoma, jei šio to nepamiršite įsimesti į lagaminą). Kai kuriuose mažesniuose Ispanijos miestuose gali ir nepavykti rasti keturių asmenų šeimai pritaikytų apartamentų. Dauguma viešbučių Ispanijoje pusryčius siūlo už atskirą kainą (vidutiniškai no 7 iki 15 EUR žmogui), o taip pat jei keliausite nuomotu automobiliu, kai kuriuose viešbučiuose (ypač didmiesčiuose tokiuose kaip Sevilija, Kordoba ir pan., siaurose gatvėse apskritai sunku rasti vietą kur palikti automobilį) gali tekti sumokėti nemažą sumą ir už mašinos parkavimą – nuo 4 iki 15 EUR parai.

Kada keliauti į Andalūziją?

Atostogu uostas
Subtropinio klimato juostoje esančioje Andalūzijoje ir jos pajūryje, vadinamame Costa del Sol, saulė šviečia 300 dienų per metus. Žinoma, gražiausias metas lankyti pietų šalis – pavasaris, kai visa gamta apsipila šviežiais žiedais, bet už grožį teks brangiau mokėti viešbučiuose ir už kitas paslaugas. Vasarą leistis į pažintinę kelionę gali būti per sunku dėl karščio. Na, o ruduo tinkamiausias tiems, kas mėgsta rudens gėrybių ir vyno šventes. Beje, žvilgtelėti į Andalūzijos skirtinguose miestuose vykstančias įvairias šventes verta prieš ruošiantis kelionei. Galbūt, dėl to bus verta kiek pakoreguoti savo maršrutus. Jei čia atvyksite pasibaigus vasaros sezonui – po spalio 15 dienos – kai kurie sezoniniai viešbučiai ir restoranai jau gali būti uždaryti, be to, reikėtų nusiteikti, jog kartą kitą gali užklupti ir lietus. Tad kelionėje praverstų įvairioms oro sąlygoms tinkama avalynė ir apranga. Nepaisant to, keliauti po Andalūziją rudenį, o ne vasarą – gera mintis.