gallery

Natūralios depiliacijos priemonės – pasidaryk pati

Nepageidaujamų plaukų šalinimas – tai ne XXI amžiaus išradimas. Moterys ir vyrai šalino plaukus jau tūkstančius metų. Pavyzdžiui, senovės Egipte moterys beveik visą laisvalaikį skirdavo plaukų šalinimui nuo viso kūno ir net nuo galvos. Tam jos naudodavo pagaląstas kriaukles, pemzą ar bičių vašką.

Romos imperijos laikais plaukų šalinimas taip pat pabrėždavo žmogaus statusą – aukštuomenės moterys ir vyrai naudodavo skustuvus iš titnago, taip pat plaukelius pešiodavo pincetais ar trindavo pemza.

Viduramžiais įsigalėjo kitokios mados – šalinti plaukus nuo matomiausios kūno vietos – veido, nes visa kita dengdavo ilgi rūbai. Pavyzdžiui, Anglijos karalienė Elžbieta I skusdavo antakius ir plaukus nuo galvos taip, kad atrodytų didesnė kakta. Šia mada ėmė sekti ir kitos aukštuomenės damos. Tokioms neįprastoms grožio procedūroms buvo naudojami tvarsčiai, sumirkyti amoniake ar acte.

18 amžiuje išradus skustuvą, plaukų šalinimas tapo kur kas civilizuotesnis, nors šie įrankiai buvo labiau pritaikyti vyrų barzdoms skusti ir moterys šia priemone ne itin dažnai naudojosi, kol garsusis Gillette’as nesukūrė pirmojo skustuvo dailiajai lyčiai. Pirmieji depiliaciniai kremai buvo sukurti tik apie 1900 m. Jie ėmė sparčiai populiarėti kartu su nailoninėmis kojinėmis ir vis trumpesniais moterų apdarais.

Nepaisant didelės grožio pramonės depiliacijai skirtų priemonių pasiūlos, moterys dar ir šiandien namuose naudoja prieš tūkstančius metų atrastus plaukų šalinimo metodus. Vienas iš svarbiausių komponentų namuose

ciberžolė ir depiliacija
Ciberžolė depiliacijai naudojama jau šimtus metų

gaminamiems depiliaciniams kremams – ciberžolė.

Ciberžolės ir vandens pasta

Iš maltos ciberžolės ir šiek tiek vandens padaroma tiršta pasta, kuria ištepama oda, nuo kurios norima pašalinti plaukelius. Šis metodas tinka ir veido sričiai. Tokią depiliacinę kaukę rekomenduojama naudoti kasdien prieš einant miegoti. Ryte ją reikia nuplauti švelniu muilu. Šis metodas turi vieną trūkumą – ciberžolė suteikia odai tamsesnį atspalvį, tačiau nepageidaujami plaukeliai dingsta su visam. Pradžioje šį metodą rekomenduojame išbandyti ne tokioje matomoje kūno vietoje.

Papajos ir ciberžolės depiliacinė pasta

Šiai priemonei pasigaminti reikia kelių skiltelių šviežios papajos su visa žievele, šaukštelio ciberžolės. Pasigaminta pasta reikia švelniai įtrinti odą ir palaikyti apie 15-20 min kartkartėmis švelniai masažuojant.

Avinžirnių miltų ir ciberžolės kremas

Šį kremą galima pasigaminti iš 0,5 stiklinės avinžirnių miltų, šaukštelio ciberžolės, šaukštelio grietinėlės ir šiek tiek šilto vandens. Kremą įtrinti į odą ir leisti apdžiūti. Drėgnais pirštais masažuojant prieš plauką pašalinsite nepageidaujamus plaukelius. Po procedūros odą reikia nuplauti drungnu vandeniu.

Kiaušinio pasta veido plaukeliams šalinti

Depiliaciniui kremui prireiks vieno kiaušinio baltymo, 1 šaukštelio cukraus, 1 šaukštelio kukurūzų miltų. Kaukę po 15-20 min atsargiai nutrinkite drėgnais pirštais – procedūra gali būti kiek skausminga, po jos oda gali būti paraudusi ir sudirgusi.

Citrinos ir cukraus kaukė

Citrinos sultys turi balinamąjį poveikį, todėl ši depiliacinė kaukė idealiai tinka veido odai.
Ją pasigaminti galima iš 2 šaukštelių cukraus, 2 šaukštelių citrinos sulčių ir 10 šaukštelių vandens. Kai cukrus skystyje ištirps, kauke padengiama oda. Po 15-20 min. oda švelniai masažuojant nuplaunama drėgnu vandeniu.

Banano ir avižinių dribsnių kremas

Iš banano ir 1-2 šaukštų avižinių dribsnių mišinio galima pasidaryti kremą, kuriuo ne tik pašalinsite plaukus, bet ir pamaitinsite odą. Sutrinkite šakute prinokusį bananą, įmaišykite keletą šaukštų dribsnių, išmaišykite ir tepkite ant odos, kurią norite depiliuoti. Kai kaukė apdžius švelniai pirštų galiukais trindama ją pašalinsite su nepageidaujamais plaukeliais.