gallery

Namų tvarkymas prieš Velykas: savaitės darbų planas

 

 

Visame pasaulyje prieš Velykas skubama susitvarkyti ir išsiblizginti namus. Šis švarinimosi ritualas, šimtmečius gyvuoja įvairiuose pasaulio kraštuose. Tikima, kad švarūs namai pritraukia sėkmę ir dievišką energiją.

Pavasarinis namų tvarkymas reikalauja nemažai pastangų ir laiko – tai gali užtrukti net savaitę! Kaip susitvarkyti namus, kad kiekviena kertė blizgėtų ir į būstą su pavasariu atkeliautų sėkmė?

 

Savaitės tvarkymosi planas

1 diena. Spintos ir spintelės

Drabužinėse laikas peržiūrėti, kokie rūbai ir avalynė bus reikalinga artimiausiam pavasario sezonui. Žieminius rūbus, jei reikia, galima atiduoti į valyklą cheminiam valymui.

Žieminius batus reikėtų impregnuoti, nuvalyti, prikimšti laikraščių (kad susigertų drėgmė ir batai išlaikytų formą kitam sezonui).

Nebenešiojamus rūbus ir avalynę galima išgabenti į specialius konteinerius, jų sąrašą galima rasti čia:

2 diena. Virtuvė. Spintelės ir indaujos virtuvėje taip pat reikalauja revizijos: būtina patikrinti čia laikomas maisto atsargas, ar produktų galiojimo terminai nepasibaigę, ar kruopose, prieskonių dėžutėse neįsiveisė kandys. Valant spinteles. Nereikėtų pamiršti brūkštelėti drėgna šluoste ir spintelių viršaus ir iššveisti gartraukį, kurio grotelėse i susikaupia storas dulkių ir riebalų sluoksnis.

3 diena. Voratinklių ir dulkių valymas „nematomose“ vietose

Dulkės ir voratinkliai nusėda tokiose vietose, kurias per įprastą namų ruošą dažnai aplenkiame – tai šviestuvų gaubtai, spintų, viršus, durys ir staktos, kampai ir pakampės po baldais (lovomis, spintomis ir pan.) ir virš signalizacijų daviklių.

indaplovėje galima plauti ne tik indusPalengvinti sau darbą galima dalį plovimo darbų pavedus indaplovei. Joje galima išplauti ne tik indaujoje apdulkėjusius šventinius servizus, bet ir stiklinius lempų gaubtus, vonios dantų šepetukų stiklines ir muilines, plastmasinius vaikų žaislus, įvairius suvenyrinius daiktus (jei jie pagaminti iš plastiko ar stiklo).

4 diena. Langų valymas.

Prieš valant langus, paprastai tenka nuimti ir išskalbti užuolaidas. Langus geriausia valyti apsiniaukusią dieną, nes kaitri saulė greitai nudžiovina langų valiklį ir stiklą sunku gerai nublizginti.

5 diena. Kilimų ir minkštų baldų valymas

Kilimai ir kilimėliai namuose per žiemą sukaupia daugybę dulkių. Geriausia juos išnešti į lauką ir gerai išpurtyti. Jei tokios galimybės nėra, kilimų abi puses reikėtų nusiurbti dulkių siurbliu. Ką daryti, jei purus kilimas liko su įspaudomis nuo baldų? Priversti kilimo šerelius grįžti į vertikalią padėtį, galima naudojant lygintuvo garų funkciją (laikant lygintuvą per keletą centimetrų nuo kilimo ir įjungus garų funkciją). Kitas būdas, įdubusiose kilimo vietose padėti ledo kubelių, kurie tirpdami suminkštins ir pakels šerelius aukštyn. Po šių procedūrų išgulėtas kilimo vietas galima „pašukuoti“ šepečiu.

Kitas etapas – minkštų baldų atnaujinimas: juos galima nusiurbti dulkių siurbliu, ypač sofų ir fotelių tarpus ar po sėdimosios dalies pagalvėmis (po jomis susikaupia ypač daug nešvarumų, o neretai čia galima aptikti ir pamestų daiktų). Nepamirškite ir miegamojo lovos čiužinio.

Beje, jei namuose laikote gyvūnų, neretai jų plaukais ir šeriais aplimpa visi minkšti baldai ir kilimai. Juos surinkti greitai ir lengvai galima užsidėjus gumines pirštines, suvilgytas vandeniu.

6 diena. Šaldytuvo tvarkymas ir orkaitės blizginimas

Prieš ruošiant ir planuojant Velykų vaišių meniu, geriausias metas susitvarkyti ir išvalyti šaldytuvą: išimti ir peržiūrėti čia laikomus produktus ir išplauti lentynas.

virtuvės valymasKartą per metus verta atidžiai išsiblizginti virtuvės viryklę bei orkaitę. Prikepusius nešvarumus nuvalysite lengviau, jei į skardą įpilsite puodelį vandens, šaukštą acto ir skiltelę citrinos (tiks ir apelsinas) ir leisite šiam valikliui užvirti įjungtoje orkaitėje. Kai ji atvės, galėsite visą viryklę švariai nušveisti ir iš vidaus, ir iš išorės.

7 diena. Paskutiniai akcentai – vonios kambarys ir būsto grindys

Iššveisti vonios kambarį nėra taip paprasta. Muilo nuosėdos dušo kabinoje, užkalkėjusi dušo galvutė, nuosėdos ir nešvarumai klozete – kad jų atsikratytumėte, prireiks šiek tiek laiko. Padenkite visas nešvarias vietas specialiais valikliais (arba actu) ir leiskite jiems atlikti sunkiausią darbą, kol jūs tuo tarpu išplausite namų grindis. Namuose jau beveik idealiai švaru, belieka baigti šveisti vonios kambarį ir išblizginti dušo kabinos sieneles ir veidrodžius.