Moterys, kuriančios angelų sapnus
Ramunė Šerpenskienė, gimusi, augusi ir gyvenanti Varėnos rajone, subūrusi rankdarbių tradicijas puoselėjančias kraštietes, sukūrė malonumą teikiantį verslą nežemišku pavadinimu: „Angelo sapnas“. O viskas prasidėjo ne nuo sapnų, bet seno apdulkėjusio lagamino su gausybe senovinių daiktų.
„Angelo sapnas“ – tarsi užuomina į ramų miegą. Nuo ko viskas prasidėjo: nuo siuvinėtos
pagalvėlės, ar …?
„Angelo sapno“ istorija, prasidėjo nuo seno, apdulkėjusio lagamino. Dukra, grįžusi iš mokyklos, pasakė, kad istorijos namų darbui reikia aprašyti, nufotografuoti ar atnešti namuose turimų senų ar senoviškų daiktų. Daiktų – su istorija. Ir tada mes pravėrėme lagaminą, kuriame buvo sudėti senoviniai, močiutės austi lininiai rankšluosčiai, staltiesės ir patalynė dekoruotos nėriniais ir
siuvinėtos, vilnoniai divonai… Prisirinkom dar visokių senovinių rakandų ir ėmėm fotografuoti.
Mokytoja darbą įvertino puikiai ir sakė: „Ema, jums reikia muziejų kurt, tiek visko turit senovinio ir gražaus“.
Nuo tada ėmė kirbėti mintis: „O ką aš paliksiu gražaus ir vertingo savo vaikams, anūkams, ką parodys proanūkiams?“
Na, o pavadinimas mūsų verslui pritapo nuo mano močiutės posakio. Kai mano dukra Robertutė maža šypsodavosi per sapnus, močiutė sakydavo, kad ją kalbina aniulai (angelai). Taip ir gimė mano ANGELO SAPNAS. Ir tikiuosi, kad mūsų kūriniai dovanoja visiems ramų miegą, kurį saugo angelas…
Sakoma, pasirink mėgstamą užsiėmimą ir tau nė akimirkos nereikės dirbti… „Angelo sapnas“ Jums darbas ar hobis?
Visada norėjau turėti kažką mielą širdžiai. Grožėjausi kitų kūryba, ieškojau dovanų pagamintų su meile ir su meile dovanojau kitiems. Šalia manęs yra talentingų moterų, kurios siūna, siuvinėja, bet jų darbai lieka nematomi, tik savi džiaugiasi. Bet taip norėjosi, kad džiaugtųsi ir kiti. Jos visos mielai sutiko padėti įgyvendinti idėjas savo kruopščiais darbais.
„Angelo sapnas“ dar toli gražu nėra verslas. Daugiau rankdarbių skrynelė. Darbai daugiausiai vienetiniai, individualūs. Turiu ilgametę patirtį namų tekstilės srityje. Bet norisi savo…man patinka kurti, galvoti, daryti kitaip, aš tuo džiaugiuosi, darau su meile, dabar tuo gyvenu, mintys tik čia.
Mūsų močiutės ir prosenelės viską (arba beveik viską) pasisiūdavo, apsiūdavo namiškius, susikurdavo namų dekorą, mokėjo siuvinėti, siūti, megzti, pinti… Žiūrint į „Angelo sapno“ gaminius, atrodo, kad jie tarsi iš senovinės kraičio skrynios. Papasakokite apie jūsų kuriamų gaminių tradicijas, siuvinėjimo technologijas, audinius, o taip pat komandą ir rankas, kuriančias šiuos siuvinius…
Taip, „Angelo sapno“ gaminiai, tarsi iš senovinės kraičio skrynios. Daug idėjų pasisemiu atvėrusi lagaminą. Nėriniai, siuvinėjimai, o dabar net raištelius ant pagalvių prisiuvau, bet čia laukia naujiena su idėja…
Mūsų gaminiai brangūs, todėl, kad esu labai reikli, noriu pačių geriausių audinių, noriu pačių gražiausių, kokybiškiausių nėrinių, o moterys siuvinėtojos taip pat perka tik aukštos kokybės siuvinėjimo siūlus.
Siuvinėtoja Marytė, tokia talentinga, kad iš mano atsiųstų nuotraukų išsiuvinėja raštus. Vytautė siuvinėja rankšluosčius, servetėles kryželiu. Siuvėja, taip pat labai kantri ir myli savo darbą. Daug laiko praleidžiam kurdamos. Aš galvoju, ji siūna… O aš tai nieko nedarau…tik
galvoju…galvoju…derinu, perku audinius, priimu užsakymus, ieškau kontaktų, ruošiu fotosesijas.
Turiu dvi nuostabias fotografes tai Diana Zak ir Renata – Photo iš kurių kiekvieną kartą mokausi, semiuosi patirties, mūsų gaminių nuotraukose ne tik gaminiais galima pasigrožėt, bet ir gamta. Visus gaminius, derinu prie gamtos spalvų.
Šiais laikais vis mažiau moterų žavisi tokiais užsiėmimais, kaip siuvinėjimas, reikalaujantis itin daug kruopštumo. Varėnos rajono moterys, ko gero, yra išimtis?
Varėnos rajone daug yra talentingų žmonių, vis dar galvoju, kaip čia pritraukti daugiau auksarankių. Dabar labai reikia medinių žiedų servetėlėms, ieškau kas galėtų padaryti, būtų mūsų komandos narys.
Praėjus pirmiesiems veiklos metams, tikrai galiu pasakyti, kad siuvinėtojos nepaleido adatos iš
rankų. Marytei, net adata sulūžo! Siuvom ir siuvinėjom šventinę patalynę, rankšluosčius, servetėles.
Jūsų gaminiuose daug netikėtų detalių: pagalvių užvalkalai su kutais, siuvinėti inicialai, gintariukai… Iš kur semiatės idėjų, o gal sustosite ties kuria nors viena?
Kutas ant pagalvėlės ne dėl grožio puikuojasi. Prikabinau todėl, kad mano abi mergaitės mažos suko plaukus. Negalėjo niekaip užmigti be plaukų, tai buvo mano bandymas surasti plaukų pakaitalą. Galvojau gal patiks, tai suks kutuką tarp pirštų.
Gintaras, ramina, atpalaiduoja, močiutė visada nešiojo gintarinius karolius, jai lengviau kvėpuot buvo, tai prisiuvau kelis gintariukus su viltim, kad padės. Dabar populiarūs yra lininiai gaminiai, juos mielai perka krikštynoms, vestuvėms ar kitai progai.
„Angelo sapnas“, nuo kiekvieno parduoto šventinio satino patalynės komplekto dovanoja kūdikėliams pagalvėles, skirtas tiems, kuriems labai reikia mūsų visų pagalbos. Todėl ieškom mamyčių, kurios laukiasi kūdikėlių arba jau yra pagimdžiusios, išsiunčiam joms į bet kurį Lietuvos kampelį. Mes tikime, kad pagalvėlė dekoruota angeliuku suteiks vaikeliui ramų miegą, o mamytei vilties ir tikėjimo.
„Angelo sapnas“ nuotr.