gallery

Mokslininkai sukūrė dainą, kuri kūdikius paverčia laimingais

Daugybė mokslininkų atliko tyrimus, kokias emocijas saugusiems sukelia muzika. Tačiau atlikti panašų tyrimą su dar kalbėti nemokančiais mažyliais – kur kas kebliau. Jei tėvai žinotų, kokia muzika – simfoninė ar roko baladė – galėtų padėti jų mažyliui, pavyzdžiui, nusiraminti prieš miegą ar užmiršti besikalančių dantukų skausmą, tai žymiai palengvintų šeimos gyvenimą.

Tai, kad girdėti ir net įsiminti muziką kūdikiai gali dar būdami mamos pilve, žinoma jau seniai. Vienas tyrimas net nustatė, kad naujagimių mėgstamiausi Bacho ir „Aerosmith“ kūriniai.

Kaip rašoma neuroscience.com, mažyliai įsimena muzikos ritmą, tempą, jiems patinka girdėti dainuojantį moterišką balsą. Tačiau jų emocinis atsakas į muziką ir kokia muzika galėtų padėti kūdikiams nusiraminti, mokslininkams tebėra paslaptis.

Įminti šią paslaptį, atlikdami įdomų eksperimentą pamėgino muzikos psichologė Lauren Stewart, vaikų juoko ekspertas Caspar Addyman, „C& G baby club“ ir Grammy apdovanojimą pelniusi dainininkė ir kompozitorė Imogen Heap.

Ši grupė ekspertų, turintį skirtingą patirtį, sukūrė keletą dainelių kūdikiams versijų. Jas išklausyti buvo pakviestos šeimos, auginančios kūdikius. Tokiu būdu atrinkus melodiją, kuri labiausiai patiko mažyliams (beje,mažyliams labiausiai patiko greičiausio tempo melodija), buvo sukurta „Happy Song“ dainelė.

Paskutinis dainą kūrusios grupės eksperimentas buvo atliktas studijoje, į kurią atkeliavo mamos ir tėčiai su 20 kūdikių.

Išklausę „Happy Song“ dainą mažyliai atrodė susidomėję ir laimingi, kaip ir visa šį projektą sumaniusi žmonių grupė. Idėjos ir kūrinio autoriai įsitikinę, kad jiems pavyko sukurti kūdikiams skirtą hitą, nuo kurio jie iš tiesų pasijunta laimingi.

Dainos vaizdo klipui buvo panaudoti įrašai, kuriuose užfiksuotos mažylių reakcijos besiklausant „Happy Song“ dainos.