Minimalistinis vaiko kambarys: mažiau daiktų, daugiau erdvės kūrybai
Planuojant vaiko kambario interjerą nebūtina vadovautis stereotipais: jei kambarys berniuko, tai jis būtinai turėtų būti įrengtas jūreiviškais motyvais, o mergaitei – tarsi pasakų princesės buduaras. Modernus, minimalistinis stilius vaiko kambariui – taip pat puikus pasirinkimas.
Vaikui augant ir keičiantis jo pasaulio suvokimui bei poreikiams, „vaikiški“ interjero sprendimai, tokie kaip baldakimai, mašinėlių ar žvėrelių piešiniai ant sienų, greitai atsibosta.
Minimalizmo filosofija – kuo mažiau, tuo daugiau – moko vengti nereikalingų detalių ir daiktų gausos, kuri tik blaško dėmesį ir kaupia dulkes. Daiktais neperkrauta aplinka ne tik padeda vaikus mokyti palaikyti tvarką, bet ir skatina jų kūrybiškumą. Be to, šis interjero stilius – tikras išsigelbėjimas auginantiems alergiškus vaikus.
Kuriant modernų minimalistinį interjerą vaiko kambariui svarbiausia pasirinkti kokybiškus, erdvę taupančius baldus. Jų nereikia daug – tik lovos, talpios spintos, patogaus stalo. Šio stiliaus kambarys visuomet atrodo nepriekaištingai tvarkingas, erdvus ir sukuriantis ramią, atpalaiduojančią atmosferą.
Pagrindiniai akcentai šiame interjere – harmoningai derančių spalvų parinkimas. Minimalistinio stiliaus interjeruose vyrauja natūralios, monochromatinės ir žemiškos spalvos, vengiama ypač rėksmingų spalvų. Tačiau ši taisyklė vaiko kambariui turi šiokių tokių išimčių. Juk vaiko kambariui norisi suteikti žaismingumo. Vieną sieną ar jos dalį galima dekoruoti kita spalva, sienų apmušalais, ar minimalistinio stiliaus sienų dekoracijomis.
Kuriant minimalistinio stilius interjerą, o ypač, vaiko kambarį, sunkiausia atsispirti pagundai apstatyti kiekvieną kampą baldais, „mielomis“ dekoracijomis ir kitokiais niekučiais. Renkantis baldus šio stiliaus kambariui – svarbiausi kriterijai: praktiškumas, ilgaamžiškumas ir funkcionalumas. Svarbu, kad vaikas turėtų, kur tvarkingai susidėti savo žaislus, rūbus, knygas, o kambario erdvė tarnautų ne daiktams, bet vaiko kūrybos ir žaidimų laisvei.
Žinoma, vaikui augant kasmet vis susikaupia „išaugtų“ daiktų. Minimalizmo filosofija moko mažiau vartoti ir atsisakyti to, ko nereikia, tad tokio gyvenimo būdo nuo mažų dienų galima mokyti ir mažuosius minimalistus. Jie mielai padės tėvams atrinkti, kokius savo nebenaudojamus žaislus ar perskaitytas knygas norėtų atiduoti labdarai ar savo mažesniajam draugui.