gallery

Kur galima panaudoti banano žieveles?

Manėte, kad banano žievė – niekam tikusi atlieka, tinkama nebent kokiam priešui numesti ant tako? Pasirodo, tai gana vertingas dalykas, kurį galima pritaikyti grožio procedūroms, sode ir virtuvėje. Dalinamės keletu idėjų, kurias verta išbandyti.

Banano žievelės – veido grožio procedūroms

Suvalgius bananą jo žievelės neskubėkite išmesti – ją galima panaudoti veido odos valymo procedūrai. Ji ypač naudinga probleminei mišriai, riebiai odai ir padeda atsikratyti spuogų.

Bananuose bei jų žievėje yra antioksidanto luteino, vitaminų A, B,C ir E, o taip pat mineralų.

Veido valymo procedūrai geriausia naudoti sunokusio banano žievelę, kurios vidinė dalis geltonos spalvos (nenaudokite žalių ar itin pernokusių bananų, kurių žievė jau pajuodusi). Švelniai pamasažuokite švarią veido odą banano žievės vidine dalimi, po 10-20 min. kaukę nuplaukite drungnu vandeniu.

Banano žievės naudingos augalams

Banano žieves galima kompostuoti ir panaudoti kaip organinę trąšą kambariniams augalams. Užkaskite po nedidelį gabalėlį banano žievės kambarinių gėlių vazonuose, ir nereikės jų tręšti pirktiniais

Sodo ekspertai pastebėjo, kad banano žievės atbaido amarus – tad jas galima užkasti (negiliai) prie augalų, kuriuos šie kenkėjai ypač mėgsta: rožių ar jaunų vaismedžių.

Išblizgina sidabrą, odinius batus ir net dantis

Kai kurie žmonės bananų žievelėmis blizgina savo sidabro dirbinius ir odinius batus. Pastaruosius nutrynus banano žieve reikia nublizginti švelniu skudurėliu.

Dantų balinimas bananų žieve (beje, kaip ir trintu angliuku) skamba gan keistai, tačiau tai visai nekenksmingas metodas pašalinti dantų apnašas ir pamasažuoti dantenas!

Banano žievės naudingos gaminant maistą

Banano žievės kaip ir kiviai gali padėti suminkštinti jūsų ruošiamą mėsos kepsnį. Vienos šeimininkės kepimo skardą iškloja banano žievelėmis, ant jų deda mėsą ir ją kepa. Kitos banano žievę naudoja mėsos marinavimui.

Be to, banano žieves galima užpilti actu ir palaikius kelias savaites turėsite aromatingą užpilą salotoms.

Kaip išlaikyti bananus ilgiau?

Kambario temperatūroje bananai sunoksta itin greitai. Norint juos išlaikyti kuo ilgiau, bananų kekės kotelius reikia suvynioti į maistinę plėvelę. Tai padės vaisius išlaikyti šviežius 3-5 dienomis ilgiau.