gallery

Kūdikių masažas – sveikatai naudingas ritualas

Mamos prisilietimas gydo ir ramina – tą pastebėjo kiekviena mažylį auginanti mama. Mažylio veido, nugaros, krūtinės, pilvo ir ypač pėdučių masažas gali įveikti daug nemalonių pojūčių, tokių kaip dygstančių dantų ar pilvelio skausmas. Rankų ir kojų masažas taip pat padeda stimuliuoti ir vystytis raumenims. Švelnus masažas jautriems vaikams padeda nusiraminti ir greičiau užmigti.

Masažo laikas ir tinkamiausi aliejai

Švelnus masažas, kuris labiau primena glostymą, gali tapti kasdieniu mamos ir mažylio ritualu, atliekamu nuo pirmųjų dienų.

Mažyliui patiks, jei kasdien masažą atliksite tuo pačiu metu – taip jis/ji pamažu pripras ir lauks šio ritualo.

Tinkamiausias laikas masažui kai mažylis ir mama yra tam pasiruošę: mama nėra užsiėmusi svarbiais namų ruošos darbais, o kūdikis – budrus ir gerai nusiteikęs. Pilvo masažas iš karto po valgio – ne pats geriausias sprendimas. Tačiau, jei mažylį kamuoja pilvo diegliai, po maitinimo galima pamasažuoti pėdutes.

Kūdikio masažui galima naudoti šiek tiek aliejaus, kad šiltos mamos rankos švelniai slystų jautria vaiko oda. Tinkamiausi aliejai masažai – tokie, kuriuos galima valgyti: kukurūzų, alyvuogių, vynuogių sėklų, abrikosų, avokadų. Šie aliejai lengvai absorbuojami per odą ir nepakenks mažylio virškinimo sistemai, net jei jis įsikiš į burnytę aliejuotą pirštą.

Kitokie masažiniai aliejai ir net skirti kūdikiams gali sukelti nepageidaujamą poveikį, užkimšti odos poras, sukelti bėrimą.

Kaip tinkamai atlikti masažą savo mažyliui?

Aplinka ir nusiteikimas – tai pirmieji mažylio įspūdžiai apie ritualą, tad svarbu, kad ir mama, ir mažylis būtų gerai nusiteikę, kad kambaryje būtų pakankamai šilta, o aplinkui nebūtų pašalinių dirgiklių. Mažylis jausis geriau, jei jį masažuodama mama kalbins ar dainuos. Jei vaikas muistosi ar verkia, be abejo, geriau šią procedūrą nutraukti ir mėginti kitą kartą.

Yra keletas kūdikių masažo paslapčių – vieni masažo judesiai skirti padidinti raumenų tonusui, kiti, atvirkščiai, padeda atsipalaiduoti.

Jei masažą nutarėte atlikti vakare, prieš miegą – mažyliui padėsite greičiau atsipalaiduoti ir užmigsite, jei masažuosite jo rankytes, nugarą glostomaisiais judesiais nuo širdies link vaiko pečių ar rankų.

Jei atliekate rytinį masažą, po kurio laukia aktyvi diena – masažo judesius atlikite link širdies, pavyzdžiui, nuo riešo iki peties.

 

Kūdikio galvos masažas
Galvos masažo judesiai primena glostymą

Galvos masažas: švelniai uždėkite abi rankas mažyliui ant viršugalvio (tik stenkitės neliesti momenėlio srities kūdikiams iki 3 mėn.) ir švelniai braukite žemyn per šonus iki pat jo kojų pirštelių. Nykščiu švelniai „papaišykite šypsenėles“ ant veiduko – nuo vieno skruostuko link kito braukdama pirštu virš viršutinės lūpos, paskui palei smakrą.

Kojų ir rankų masažas: suimkite koją už čiurnos, kita ranka apglėbkite šlaunį ir švelniai braukite link pėdos.Tą patį atlikite ir su kita kojyte. Šie masažo judesiai tinka ir rankoms.

Nykščiais švelniai patrinkite pėdutes ir kiekvieną mažylio kojos pirštą. Tą patį atlikite ir su delniukais.

Pilvo masažas: švelniai sukamaisiais judesiais judėkite delnu aplink  kūdikio bambą, svarbu, kad tai atliktumėte pagal laikrodžio rodyklę.

Krūtinės masažas: švelniai uždėkite abiejų rankų delnus vaikui ant krūtinės ir braukite žemyn link šonų, tarsi lygindama knygos lapus.

Sukamaisiais judesiais pamasažuokite pečius braukdama delnais nuo raktikaulio.

Nugaros masažas: pirštų galais švelniai, tarsi sukdama ratus tarp stuburo ir šonkaulių, nuo pečių judėkite vaiko nugaryte žemyn. Taip keletą kartų pamasažuokite vieną nugaros pusę, paskui kitą. Nugaros masažą užbaikite švelniai glostydama abejomis rankomis nugarytę judėdama žemyn nuo kaklo, link kojų.

Pėdučių masažas gali pagelbėti nuo pilvo, dantų skausmų bei kitų negalavimų

pėdų taškai, refleksologija

 

Pėdose yra labai daug svarbių taškų, atitinkančių kiekvieną žmogaus organą, o šių taškų masažas gali padėti mažyliams atsikratyti nemalonių pilvo ar dygstančių dantų skausmo, greičiau įveikti peršalimo be kitas ligas.

Pėdučių masažą mažyliams galima atlikti bet kur ir bet kada – bemaitinant, keliaujant, prieš miegą, kūdikiui pravirkus ar išsigandus. Tai tetrunka vos keletą minučių, o gydančio prisilietimo poveikį mažylis pajunta iš karto.

Gydomasis pėdų masažas, arba kitaip dar vadinama refleksologija, šimtus metų taikoma Kinijoje. Pėdučių masažas gali padėti ir kūdikiams nuo pirmųjų gimimo dienų palengvinti pilvuko skausmus, kurį sukelia steriliame žarnyne pradėjusios veikti bakterijos, numalšinti pirmųjų pieninių dantukų nemalonų kalimosi perštėjimą.

Kūdikių pėdutes specialistai rekomenduoja masažuoti nykščiais švelniai judant nuo kulno link pirštų. Masažuojant išgirdus mažylio pilve burbuliavimą – nereikia išsigąsti, šis požymis rodo, kad masažas veikia puikiai, skatindamas peristaltiką ir stimuliuodamas pilvo raumenų darbą.

Kojų pirštų masažas gali padėti sloguojant ir tuomet, kai skausmingai ima kaltis pirmieji dantukai.

Kiekvienas organas turi savo tašką mažose pėdutėse, o kiekviena mama myluodama savo mažylį gali atskleisti vis naujas masažo ir gydančio prisilietimo paslaptis.