gallery

Kokios telefono ypatybės svarbiausios moterimis?


Vyrai išmaniuosius telefonus renkasi tarsi pirktų automobilį – jiems svarbus greitis, detalių kokybė, išvaizda. Tuo tarpu, kokie dalykai svarbiausi moterims ir į ką, ieškodamos naujo išmaniojo, jos turėtų atkreipti didžiausią dėmesį?

Svarbiausia: galimybė patogiai skaityti e-laiškus

Lietuvoje vykdyta „Samsung Living Index” apklausa parodė: net 68 proc. mūsų šalies moterų be išmaniojo telefono jau nebegalėtų įsivaizduoti savo gyvenimo. Be abejo, tradicinės telefono funkcijos, tokios, kaip skambinimas bei trumpųjų sms žinučių rašymas mums vis dar išlieka, svarbiausios, tačiau greitai besikeičiantis technologijų pasaulis diktuoja naujas madas bei įpročius.
„Gal kažką ir nustebinsiu, bet dar prieš du metus naudojausi paprastu mobiliuoju telefonu, neturinčiu išmaniųjų funkcijų. Tačiau net ir aš, iki šiol buvusi tikra technologinių naujovių skeptikė, spėjau priprasti prie to, kad naudojantis išmaniuoju galima atlikti su darbu susijusius veiksmus net ir būnant ne darbo vietoje. Mano nuomone, didžiausias privalumas – tai galimybė greitai pasitikrinti savo el. pašto dėžutę bei atsakyti į svarbiausius laiškus,“ – pasakojo laidų vedėja ir atlikėja Rūta Lukoševičiūtė.

Gerai žinoma šokėja Kristina Navickaitė-Tina taip pat sutinka, jog viena svarbiausių išmaniojo telefono funkcijų – prieiga prie el. pašto: „Tai labai patogus dalykas. Anksčiau tiek daug užtrukdavo, kol prisiruoši prisėsti ir atrašyti el. laiškus, o dabar, turint išmanųjį telefoną, tai galima padaryti bet kur ir bet kada. Manau, pirmiausia, telefonas turi atitikti svarbiausius moters poreikius ir būti patogus atliekant kasdienius darbus“.

Išmaniųjų tendencija šį rudenį: didesnis – geresnis?

Šiais metais tyrimų bendrovės „Gfk“ vykdyta apklausa parodė, kad Baltijos šalių gyventojai telefonus su didesne ekrano įstrižaine perka vis dažniau. „Įprasta manyti, jog didesnius telefonus labiau mėgsta vyriškos giminės atstovai, tačiau realybė nėra visiškai tokia. Apklausos rodo, kad moterys dažniau lankosi socialiniuose tinkluose bei fotografuoja, o tai skatina dairytis į didesnį ekraną turinčius telefonus. Ši tendencija daro įtaką ir gamintojams – atsiranda vis daugiau telefonų, turinčių didesnį nei 5 colių ekraną, – sakė Simonas Skupas, vadovaujantis „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui Lietuvoje, – pavyzdžiui, tie, kuriems patiko „Samsung Galaxy S6 edge” telefonas, tačiau norėjo didesnio ekrano tam, kad galėtų dar patogiau naršyti, fotografuoti ar žiūrėti vaizdo turinį, palaukė rudens ir įsigijo „Galaxy S6 edge plus”, turintį 5,7 colių įstrižainę. 1 (1)

Apie didesnio ekrano telefonus panašia nuomone dalinosi ir kalbintos garsios Lietuvos moterys. „Jei rinkčiausi dabar, ko gero pasiryžčiau telefonui su didesniu ekranu. Žinoma, telefonas neturi būti planšetinio kompiuterio dydžio, tačiau didesnis ekranas man būtų patogus vaizdo įrašų peržiūrai. Tai vėlgi susiję su mano darbu, kai ne visada turiu galimybę įsijungti kompiuterį“, – paaiškino R. Lukoševičiūtė. „Svarbiausia, kad telefono dydis balansuotų tarp mažo ir labai didelio, Bet, žinoma, didesnis ekranas leidžia peržiūrėti vaizdo medžiagą ar nuotraukas žymiai patogiau“, – pritarė K. Navickaitė.

Išvaizda tampa vis svarbesnė

Dizainas ir mada moterims negali būti nesvarbūs net ir tada, kai kalbame apie telefoną. Pastarieji metai šiuo klausimu mums palankūs: faktas, kad dizainas tampa vienu iš svarbiausių kriterijų renkantis telefoną, niekam nebekelia šypsenos, o gamintojai iš tiesų neriasi iš kailio, norėdami pasiūlyti kuo inovatyvesnio dizaino įrenginį.

„Nesunku pastebėti, kad pastaruoju metu, žmonės turi vis daugiau galimybių perkant telefoną pasirinkti patraukliausią variantą ne tik techninių charakteristikų, tačiau ir dizaino prasme, – pasakojo S. Skupas, – šiandien jau nebestebina nei medžiagų, naudojamų telefono korpusui pagaminti, įvairovė, nei augantis telefono spalvų pasirinkimas. Nuolatinių inovacijų dėka atsirado galimybė pagaminti šiuo metu daug dėmesio sulaukiančius lenkto ekrano telefonus. Svarbiausia, kad lenkto ekrano technologija leidžia telefoną padaryti ir gražesnį, ir funkcionalesnį – „Galaxy S6 edge plus“ telefonų savininkai naudojasi „People Edge” and „Apps Edge” funkcija, kuri leidžia telefono šonuose, net ir jį apvertus, pamatyti, kas skambina ar greičiau pasiekti svarbiausius kontaktus bei programėles.

Kamera, vaizdo įrašai ir naršymas

Sunku būtų paneigti, kad foto kamera išmaniajame po tradicinių funkcijų ilgainiui taip pat tapo viena svarbiausių. „Kokybiška kamera telefone man yra labai svarbi. Jos prireikia ir darbo metu, ir laisvalaikiu“, – sakė garsi šalies atlikėja Asta Pylipaitė. Tą patį mano ir savo šokių studiją turinti K. Navickaitė: „Dažniausiai naudojuosi savo telefonu vietoje atskiros kameros darbe: mes nufilmuojame repeticijas ir pasidaliname su tais šokėjais, kurie dėl tam tikrų priežasčių negalėjo dalyvauti.“

Naršymas internete bei socialiniai tinklai tarp moterų taip pat populiaresni nei tarp vyrų. Kaip teigia, A. Pilypaitė, galimybė patikrinti informaciją internete bet kada ir bet kur (jei tik yra interneto prieiga) kuria dideles mobilumo galimybes ir suteikia daugiau laisvės. Taigi, telefonas turi būti patogus naršymui ir skaitymui. „Būtent dėl šių priežasčių linkstu prie telefonų su didesniu ekranu, jie šiai veiklai patogesni“, – prisipažino A. Pilypaitė.