gallery

Kokias populiariausias Kalėdų dovanas prognozuoja IBM superkompiuteris?

„Samsung“ televizoriai, „Apple Watch“ išmanieji laikrodžiai, reperio Dr.Dre bendrovės sukurtos ausinės „Beats by Dre“, „Lego“ rinkiniai ir „Nike“ bėgimo bateliai bus geidžiamiausios ir dažniausiai pasirenkamos šių metų Kalėdų dovanos, prognozuoja IBM sukurta dirbtinio intelekto platforma – superkompiuteris „Watson“.

Natūralią žmonių kalbą atpažįstančio superkompiuterio prognozės remiasi dešimtyje tūkstančių skirtingų socialinių tinklų, blogų, forumų, produktų reitingavimo bei apžvalgų portalų surinkta ir apibendrinta informacija. Atlikdamas prognozes „Watson“ dirbtinis intelektas įvertina dešimtis milijonų vartotojų pasisakymų, ypatingą dėmesį kreipdamas jų vertinimams bei norui įsigyti konkrečią prekę.

„Watson“ superkompiuteris taip pat analizuoja vartotojų nuotaikų pokyčius bei prognozuoja būsimus veiksmus.

„Mažmeninės prekybos tendencijos – tokios kaip kalėdinių dovanų ar didžiųjų išpardavimų prognozė – yra tik labai maža dalis to, ką gali ir daro „Watson“ dirbtinio intelekto platforma. Superkompiuteris analizuoja milžiniškus duomenų srautus ir fiksuoja ne tik tam tikrus pokyčius, bet ir jų priežastis bei numato būsimas tendencijas. Tai ateities technologija, kuri veikia jau šiandien ir pateikia naudingą informaciją tiek verslui, tiek paprastam vartotojui“, – sako IBM atstovas viešajam sektoriui Lietuvoje Gytis Nemanis.

Televizoriai, išmanusis „Apple“ laikrodis, ausinės ir pusiau profesionali fototechnika prieš Kalėdas kelia didžiausią dovanų ieškančių ir laukiančių pirkėjų susidomėjimą. Pirmoji vieta populiariausių technikos gaminių sąraše tenka „Samsung“ televizoriams, antroji – „Apple“ laikrodžiams, trečioji – „Sony“ televizoriams. Po jų rikiuojasi „Beats by Dre“ ausinės, LG televizoriai, „Canon“ ir „Nikon“ fotoaparatai.

Ieškantys žaislų šiemet dovanoms renkasi „Lego“ rinkinius. Populiariausiųjų sąraše pirmoji vieta tenka „Lego Star Wars“, antroji – Lego Friends“, trečioji – „Lego City“. Šalia klasikinių „Lego“ rinkinių kaip geidžiamiausias dovanas vaikams „Watson“ įvardijo ir modernių technologijų kūrinius – „Hoverboards“ riedžius bei interaktyvius droidus.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai prieš Kalėdas daugiausiai diskutuoja apie „Nike“ bėgimo batelius.

IBM "Whatson" mobili aplikacija mobiliesiems
IBM „Whatson“ mobili aplikacija mobiliesiems

 

 

IBM „Watson“ kompiuterio įžvalgas bei kalėdinių dovanų tendencijų pokyčius galima sužinoti iš „Apple „App Store parsisiuntus nemokamą „Watson Trend“ mobiliąją aplikaciją.