Ko geriau nesakyti savo antrajai pusei?
Namai – tarsi uostas, kuriame audrą gali sukelti ne pasikeitę vęjai, bet ne laiku ir ne vietoje pasakyti žodžiai. Ko geriau nesakyti savo antrajai pusei, kad be reikalo nesukeltume bangų ir išsaugotume gražius santykius šeimoje?
Yra keletas paslapčių, kurias verčiau reikėtų nutylėti, nei atvirai išdėstyti savo sutuoktiniui.
Ko gero, ne veltui sukurta tiek daug anekdotų apie uošves. Nesutarimai su jomis gali apkartinti gyvenimą, tačiau nebūtina savo antrajai pusei sakyti, jog jums nepatinka jo mama. Kiekvienas mylime savo mamą, tad sutuoktinis išgirdęs pastabą mamos adresu, gali ją priimti kaip asmeninį įžeidimą. Tai tik sukels berekalingą barnį bei įtampą šeimoje. Pasistenkite su savo antrosios pusės mama elgtis mandagiai ir pagrbiai. Juk su ja nebūtina dažnai matytis (žinoma, tuo atveju, jei negyvenate su ja po vienu stogu.)
Dažnai sutuoktinis atstoja net geriausią draugę, kuriai išklojame visas savo paslaptis. Atvirumas – labai svarbus šeimoje. Tačiau yra dalykų, kurie geriau tegu lieka paslaptimi. Galbūt ir neverta žinoti, kelinta(s) esate „buvusiųjų sąraše“ ar, kad pirmoji meilė virė skanesnę kavą..
Jei šeimoje įprasta dalintis bendrais finansiniais resursais, diskusijos apie didesnius pirkinius tampa natūraliu kasdieniu įpročiu. Tačiau nebūtina savo sutuoktinio kas kartą prašyti leidimo nusipirkti sau mažą niekutį, tokį kaip lūpdažis ar kojinės. Žinoma, jei neperleksite lazdos kasdieną savo malonumams išleisdami nors ir po mažą sumelę, kuri mėnesio gale gali virsti visai solidžia. Geriau patys sau nustatytkite ribas, jog tokiems dalykams per mėnesį skirsite ne daugiau kaip, tarkim, 100 litų.
Neretai ginčų šeimoje kyla ne tik dėl to, kur išleidote pinigus, bet ir kuris iš sutuoktinių jų uždirba daugiau. Nereikia savo antrajai pusei priekaištauti, kad jis uždirba mažiau. Vyrai, gaunantys mažesnę algą nei jų sutuoktinė ir be priekaištų jaučiasi prasčiau, nes finanė priklausomybė nuo žmonos – žeidžia vyro orumą ir smukdo jų savivertės jausmą. Tad tema apie uždarbį – tikrai ne pati geriausia prie vakarienės stalo.
„Man nepatinka, kaip tu tai darai„, – tokios frazės nenorėtume girdėti, net jei tai darote pirmą kartą savo gyvenime. Ką jau bekalbėti, jei tokios kritikos sulaukiame kaskart, kai imamės įprastinių buities darbų: kepame kiaušinienę, plauname grindis, ar valome dulkes. Kiekvienas net ir šiuos nedidelius darbus atliekame skirtingai, tad kartais geriau susilaikyti nuo pastabų savo sutuoktiniui vien todėl, kad jis ne taip išgręžė grindų šluostę.
Nuotr.:Freedigitalphotos.net