Kelionė į Bocelli koncertą Toskanoje- praktiniai patarimai (II dalis)
Kaip patekti į koncertą?
Šiuo klausimu prieš metus, deja, ir pati susirūpinau per vėlai – balandžio mėnesį. Nei bilietų, nei vietų, kur apsistoti aplinkiuose Lajatico kaimeliuose ir miesteliuose jau nebebuvo likę (o jei ir likę, tai be bilietų į renginį jie nebebuvo aktualūs). Tad norint iš tiesų pamatyti Bocelli vienitelį tokį koncertą Toskanoje, vertėtų pradėti ruoštis jau prieš pusmetį.
Pirmiausia reikėtų apsilankyti Teatro del Silencio interneto svetainėje ir sužinoti, kada planuojamas renginys. Bilietus į koncertą platina viena italų agentūra – jos internetiniame puslapyje informacija pateikiama tik italų kalba. Tačiau jų sistema, panaši į lietuvišką analogą „Tiketa“ – patikima. Bilietus galima užsisakyti užsiregistravus ir apmokėjus internetu. Jei norėsite sutaupyti keliasdešimt eurų, koncerto dieną bilietus juos teks atsiimti kasose prie Specijos miestelio. Intrukcijas apie bilietų atsiėmimą gausite elektroniniu paštu.
Boccelio pageidavimu, daugelis aplinkinių regionų agriturizmo ūkių taip pat turi teisę parduoti bilietus į renginį savo klientams, apsistojantiems koncerto dienomis jų apartamentuose. Galima rasti pasiūlymų išsinuomoti namą 10 žmonių savaitei kartu su bilietais į koncertą už maždaug 3500 – 4000 eur. Tai gana patraukli kaina didesnei kompanijai.
Kiek tai kainuoja ir kur apsistoti?
Bilietų, priklausomai nuo vietos, kur pageidausite sėdėti, kaina gali siekti 360 eur – šiuo atveju galėsite stebėti Bocelli ir kitus atlikėjus scenoje per keliasdešimt metrų, o jūsų pašonėje galbūt sėdės kokia Holivudo žvaigždė. Visai priimtinas variantas ir bilietai be nurodytos konkrečios sėdimos vietos (beje, koncerte stovimų vietų nėra – visiems užtenka gan patogių kilnojamų kėdžių). Šiuo atveju, vietą išsirinkti galima atėjus į renginį.
Atsisėdus vienoje vietoje, galima apsispręsti, ar scena matyti puikiai. Jei priekyje sėdinčio žiūrovo ševeliūra užstoja vaizdą, niekas neprieštaraus jei pasieškosite geresnės vietos. Žinoma, labai vėluoti šiuo atveju neverta. Tokio bilieto kaina – 70 eurų. Anaiptol, tai nereiškia, kad sėdint amfiteatro viršutinėse tribūnuose matysite tik nykštukus toli scenoje. Renginys transliuojamas ir didžiuliuose ekranuose, kurie skirti toliau sėdintiems. Be to, sėdintys aukščiau, skirtingai nei pirmųjų eilių žiūrovai, gali grožėtis ir Toskanos kaimo panorama.
Beje, kaip ir visuose koncertuose, taip ir čia galima nusipirkti šio bei to užkąsti ar išgerti. Vyno buteliuko (200 ml) kaina – 10 eur. Baisėtis neverta, nepamirškite, kad dalyvaujate renginyje su pasaulinio garso žvaigždėmis.
Apgyvendinimo pasiūlymų galima rasti pačių įvairiausių, priklausomai nuo to, kokie bus jūsų tolimesni kelionės planai. Jei nutarsite dar savaitę nuomotu automobiliu (be jo gana sunku išsiversti) pakeliauti po Toskaną, galite ieškoti namo arba apartamentų viename iš miestelių maždaug 20 km spinduliu nuo Lajatico.
Toliau esančius miestus, tokius kaip Pisa ar San Giminiano nuo Lajatico po koncerto pasieksite paryčiais. Nors atstumai gali pasirodyti trumpi – keliai čia siauri ir labai vingiuoti. Vienas gražiausių miestelių, kuriame verta pasidairyti apgyvendinimo vietos – Orciatico. Jis nuo koncerto amfiteatro – vos už 7 km. Jame nuomojami gražūs apartamentai ar kotedžai su baseinu. Čia yra bankomatas ir net restoranas, kavos baras, kuriame rytais įsigysite šviežių prancūziškų ragelių. Reikia pripažinti, kad koncerto laikotarpiu, visuose aplinkiniuose kaimeliuose ir miesteliuose kainos pakyla nuo 20 iki 50 proc.
Beje, nuo Lajatico iki Pisos ar balto smėlio paplūdimio nuvykti prireiks plius minus valandos. Tad šis regionas tikrai patogus tolimesnėms kelionėms po Toskaną. Jei čia apsistosite bent savaitei, galėsiyte aplankyti Pizą, Sieną, Cinqe Terre (tai unikalūs penki miesteliai, saugomi Unesco), Florenciją ir į atsipalaiduoti vienusoe iš gausybės terminių vandens SPA ar nuvykti apsipirkti į shopping village (prie Florencijos arba Valdichiana).
Ką apsirengti?
Mums moterims, tai svarbiausias klausimas. Aprangos kodas Bocelli koncerte iš tiesų sunkiai apibrėžiamas. Tačiau iš jo galima pasakyti, iš kokios šalies yra atvykusi žiūrovė. Jei ji vilki patogią avalynę, kelnes ar sijoną, kurio „padalkos“ nesivelka žeme, rankoje nešasi lengvą megztuką – akivaizdu, kad tai vietinė italė ar britė (greičiausiai, į koncertą atvyksta kokį 4 kartą ir Toskanoje turinti vilą). Jei tai panelė, kuri dulkėtu vieškeliu išdidžiai drožia su aukštakulniais, blizgančia mini suknele ir dar su toookia iškirpte, jokių abejonių – tai rusė. Visų kitų tautybių moterys šiam renginiui pasipuošia smart casual stiliaus rūbais. Tam tinka ir puošnesnė palaidinė, kelnės ar sijonas, ar vasarinė kokteilinė suknutė. Su aukštakulniais čia bus tikras vargas. Būtinai reikėtų pasiimti ir megztuką ar net pleduką (rankinėje galima turėti net ir kompaktišką celofaninį lietpaltį nuo lietaus). Šie daiktai stovint eilėje atrodo be galo sunkūs ir nereikalingi, bet saulei nusileidus atvirame lauke jų tikrai prireiks.
Kai kurie vietiniai į koncertą išsiruošia net su pikniko krepšiais – apsauga netikrina rankinių ir niekam nerūpi, ar čia ateini su vyno buteliu, ar su kamera! Daugumą renginį aptarnaujančio personalo sudaro vietiniai miestelio ir aplinkinių ūkių gyventojai, kurie tai daro su dideliu malonumu ir pasididžiavimu.