gallery

Keletas būdų kaip atnaujinti lauko baldus

Lauko baldai nuo dulkių, lietaus ir saulės poveikio ilgainiui praranda savo grožį ir išblunka. Yra keletas išbandytų priemonių, kurios padės juos atnaujinti.

Kaip atnaujinti plastmasinius baldus?

Plastmasiniai baldai – vieni patvaresnių aplinkos poveikui, tačiau per keletą sezonų jie taip pat praranda žvilgesį ir spalvą.

Pirmiausia plastmasinius baldus reikėtų švariai nuplauti. Susiskaupusius nešvarumus ir dulkes nuo paviršiaus švelniu šepečiu padės pašalinti  iš sodos ir šiek tiek vandens pasigaminta pasta. Įsigėrusius plėmus galima pabandyti išvalyti šluoste sudrėkinta baltuoju actu (obuolių ar baltųjų vynuogių).

Kaip atnaujinti kiemo baldus

 

Baltiems baldams nuplauti galima naudoti plovimo priemones, skirtas indaplovėms. Į kibirą šilto vandens įdėkite 2 kapsules indaplovių ploviklio ir šiuo tirpalu nušveiskite baldus. Leiskite jiems nudžiūti – kapsulėse esantys balikliai efektyviai pašalins nešvarumus. Baldus dar kartą nuplaukite švariu vandeniu.

Nušveitę baldus juos nupoliruokite automobiliams skirtu vašku – baldai vėl atgaus savo spalvą, o susidariusi vaško plėvelė apsaugos juos nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Medinių lauko baldų atnaujinimas

Mediniai baldai nuo saulės ir lietus poveikio neretai suskilinėja, papilkėja, pasidengia pelėsių dėmėmis.

Jei baldai nėra itin paveikti ir pažeisti, galima pamėginti atgauti natūralią medžio spalvą nušveitus juos specialiai medžio gaminiams skirtomis priemonėmis, kurios medieną išbalina, naikina grybelius ir pelėsius. Ši procedrūra, priklausomai nuo priemonės, gali užtukti nuo keleto dienų iki savaitės.

Mediniai sodo baldai
Kiemo baldai ilgainiui praranda savo grožį

Stipresnius medžio baldų pažeidimus ar apsilaupiusius dažus pašalinti galima smulkiu švitriniu popieriumi.

Nuvalytus medžio baldų paviršius, jei neketinate dažyti, geriausia padengti specialiais medienai skirtais aliejais, kurie suteiks medžui spalvą ir apsaugą nuo saulės bei lietaus. Skirtingai nei nudažytą medienos paviršių, aliejumi impregnuotą baldą bus lengviau atnaujinti kitą kartą: nereikės pašalinti senų dažų, tik nušveisti, nuvalyti specialiu medienos balikliu ir iš naujo impregnuoti aliejumi.

Medienai skirtas aliejus švelniu teptuku įtrinamas į nuvalytus ir sausus baldo paviršius, ir leidžiama apie pusvalandį aliejui įsigerti. Jo perteklius nuvalomas minkštu audeklu.

Tiko medžio baldų specialistai nepataria impregnuoti tiko medžiui skirtu aliejumi – geriau šio medžio baldus nuo neigiamo saulės ir lietaus poveikio apsaugos medienos gruntas. Pastebėta, kad aliejus ne tik neapsaugo baldo, bet atvirkščiai – dirbtinis aliejus skatina natūralių aliejų pasišalinimą iš tiko medienos, todėl jei tiko aliejų naudosite savo baldų impregnavimui, šią rocedūrą teks kartoti kas mėnesį.