gallery

Kaip vaikai mato pasaulį?

Bevartant su seneliais seną juodai baltų nuotraukų albumą mažyliams gali kilti klausimas – ar seniau pasaulis buvo nespalvotas? O iš kur atsiranda lietus – ar dėl to, kad debesys verkia? Mažų vaikų keliami klausimai mums suaugusiems kartais sukelia šypseną, tačiau pasaulio pažinimo kelyje mažylių kiekviename žingsnyje laukia nauji atradimai, kuriais jie nuoširdžiai stebisi ir džiaugiasi.
Ištyrinėti ir susipažinti su jį supančia aplinka mažam vaikui – nelengva užduotis. Žmonės, įvairūs daiktai, gyvūnai, mašinos, naujai aplankytos vietos – visa galybė šios informacijos turi būti apdorota ir susisteminta mažose galvelėse. O kur dar netikėtos kliūtys, su kuriomis tenka susidurti atradimų kelyje…

duplo_kids_2hy16_10820_duplo_creative_building_basket_04_jpg_preview
Skirtingai nei suaugusiems, kuriems dauguma kasdienių užduočių, tokių kaip valgymas šaukštu ar šakute, batų apsiavimas (nesupainiojant kairiojo su dešiniuoju) atrodo įprastos ir lengvos, mažiems vaikams tampa sunkiai įveikiamomis ir reikalaujančiomis daug praktikos. Šios užduotys tampa dar didesniais iššūkiais vaikams dėl to, kad jų įvaldytame žodyne – dar labai nedidelis žodžių rezervas. Nepaisant to, mažyliai geba rasti sprendimus, nors kartais tėvams jie atrodo juokingi ir neįprasti.

Turėdama tai omenyje LEGO kompanija 2-5 metų vaikams sukūrė naują kolekciją „Mano DUPLO Miestelis“. Maži didelio pasaulio atvaizdai padeda vaikams ištyrinėti detales ir pažinti, kaip viskas veikia iš tiesų.
Konstruodami „Miesto aikštės“, „Picerijos“, „Šeimos namo“ ar „Vaikų darželio“ rinkinius mažyliai atpažins vietas, kuriose jiems teko lankytis, o asmeninę patirtį ir išgyventas situacijas galės perkelti į žaidimų vaidmenimis pasaulį. Pavyzdžiui, konstruodami namą ar vaikų darželį iš spalvotų didelių DUPLO kaladėlių, maži vaikai mokysis atlikti kasdienius darbus bei tvarkytis namuose ir mielai papasakos, ką jie veikia darželyje.
Žaidimas vaikams padeda išsklaidyti abejones, rasti atsakymus, išmokti naujų žodžių ir pavadinimų, kurdami scenarijus, vaikai mokosi apibūdinti savo jausmus ir, be abejo, tai lavina jų vaizduotę.
Iš tiesų, vaikai yra kūrybiškesni, nei suaugusieji. Mažyliai gali įsivaizduoti ir „matyti“ dalykus apie kuriuos suaugusieji nė neįtaria. Kūrybiškumas – labai svarbus vaiko raidai ir tolimesniame jo gyvenime, juk net suaugusius žmones, kurie moka rasti kūrybiškus problemų sprendimus, dažniau lydi sėkmė. Nauja LEGO DUPLO kolekcija „Mano miestelis“ suteikia galimybę kurti tai, ką pakužda vaiko vaizduotė.

LEGO DUPLO sezono naujienos: koks rinkinys labiausiai patiktų jūsų mažyliui?

LEGO DUPLO „Picerija“ rinkinys iš kolekcijos „Mano miestelis“ patiks vaikams, kurie mėgsta „gaminti“ valgį ir mielai „talkina“ virtuvėje. Turėdamas savo piceriją – restoraną, mažylis turės savo erdvę, kurioje galės šeimininkauti pagal savo taisykles, o jūsų padedami galės išmokti stalo etiketo taisyklių. Iš tiesų, iš spalvotų kaladėlių pastatoma picerija, mažylio rankose gali virsti bet kokiu kitu statiniu ar net gyvūnu, pavyzdžiui, šuniuku, su didelėmis tarsi picos akimis. Svarbiausia, nevaržyti mažųjų kūrėjų įkvėpimo laisvės!

10834_picerija_box2_v29DUPLO Picerija
Su LEGO DUPLO rinkiniu „Šeimos namas“ mažieji konstruktoriai pajus tikrą malonumą statyti namą, kuriame gyvena visa šeima. Žaisdamas vaikas galės pritaikyti savo įgytą patirtį ir kasdienius šeimos ritualus: keltis ir praustis ryte, gaminti pusryčius ar pietus, plauti automobilį, važiuoti „į darbą“ ar parduotuvę, išvesti pasivaikščioti augintinį. Žaidimas rolėmis imituojant kasdienio gyvenimo scenarijus, suteiks mažyliui pasitikėjimo savimi.

10835_seimos-namas_prod_small Duplo šeimos namas
Nerasime vaiko, kuris nesižavėtų gyvūnėliais. Pirmoji pažintis su kačiuku, šuniuku, triušiuku ir kitais gyvūnais iš LEGO DUPLO rinkinio „Naminiai gyvūnėliai“, privers iš laimės krykštauti kiekvieną mažą vaiką. Žaisdami jie sužinos, kokį maistą valgo skirtingi gyvūnai ir kaip jais reikia rūpintis.

DUPLO Naminiai gyvūnai 10838_prod_namu-augintiniai_small
Mažiesiems darželinukams arba mažyliams, kurie dar tik ruošiasi lankyti darželį patiks LEGO DUPLO rinkinys „Vaikų darželis“. Žaisdami mažyliai sužinos, ką vaikai veikia darželyje, arba parodys ir papasakos, kaip praleidžia savo dieną darželyje: kaip žaidžia ant kilimėlio, kaip pietauja ir prausiasi bei tvarkosi.

Duplo šeimos namas DUPLO Vaikų darnels
Vaikai nepaliaudami smalsauja, kas iš ko ir kaip padaryta, kodėl vieni daiktai gali skristi ar suktis, o kiti, pavyzdžiui, skleisti garsus ar barškėti. Iš didelių ir spalvotų kaladėlių konstruodami DUPLO „Mano pirmąją karuselę“ galėsite atskleisti mažyliui paslaptį, kodėl ji gali suktis. Vaikai bematant išmoks sukti karuselės viršų ir stebės, kaip sukasi žemiau ant krumpliaračių pritvirtintos sėdynės. Šis šaunus modelis su trimis DUPLO figūrėlėmis atvers daugybę galimybių žaisti ir mokytis.
Išduosime mažytę paslaptį – daugybę vaikų mylimų personažų iš DUPLO rinkinių galima rasti LEGO interneto puslapyje.
Atsispausdinus patikusius piešinius ir juos nuspalvinus, galima susikurti nuostabią savo vaikystės kūrybos knygą ar paveikslėlių savo kambariui papuošti. Be to, piešinių spalvinimui visuomet galima pasiimti į išvyką ar kelionę, kad kelias neprailgtų. Juk kūrybinis įkvėpimas gali užklupti bet kada!