gallery

Kaip tinkamai įrengti kambarį pradinukui?

Pirmokėlio kambaryje prieš mokslo metus tėvams tenka atlikti nemenką reviziją ir naujos – darbo erdvės – suplanavimo bei įrengimo darbus. Kaip sukurti ir atnaujinti vaiko kambarį pasitinkant jo naują gyvenimo etapą – mokyklą?

Pradinuko kambaryje žaislai užleidžia vietą darbo stalui

Pertvarkant kambarį, pirmiausia tenka peržiūrėti žaislus, kurių vietą užims rašomasis stalas ir knygų lentynos.

Kad žaislų rūšiavimas nevirstų labai liūdnu atsisveikinimu su nerūpestinga vaikyste, pasitarkite su jų šeimininku – galbūt kai kuriuos žaisliukus nutarsite padovanoti mažesniems draugams, ar gražiai sutvarkytus ir išplautus paaukosite labdarai (deja, pliušinių žaislų vaikų namai nelabai nori priimti).
Atisklausdami vaiko nuomonės, padėsime jam pačiam priimti sprendimus ir pasijausti jau pakankamai suaugusiu.

Nebūtina visų žaislų iš kambario iškraustyti – juk pradinukai su jais dar praleis daug laiko grįžę iš mokyklos, tačiau ruošiantis mokslo metams – gera proga peržiūrėti ir atsisakyti tų, kurie sulūžę ar nebetinkami vaiko amžiui.

Vaiko kambaryje, kuris atstos jam ir miegamąjį, ir darbo kambarį, svarbu tinkamai suplanuoti ir apstatyti erdves, skirtas piolsiui, žaidimui ir darbui.

Prieš mokslo metus į pradinuko kambarį tenka šalia jo lovos, spintos ir kitų baldų įsprausti dar vieną – rašomąjį stalą, prie kurio teks praleisti daug dienų ir vakarų ruošiant namų darbus.

Tinkamas rašomojo stalo dydis

Parenkant rašomąjį stalą reikėtų įvertinti vaiko ūgį. Tinkamiausias stalo aukštis 110 -120 cm ūgio vaikui neturėtų viršyti 45-48 cm. Rinkdami rašomąjį stalą dar baldų parduotuvėje leiskite vaikui pamėginti prie jo atsisėsti ir įsitikinkite, kad jis jaučiasi patogiai.

Stalviršis turėtų būti maždaug sulig vaiko diafragma. Tokiu būdu vaikas ruošdamas namų darbus matys knygas ir sąsiuvinius tinkamiausiu atstumu – apie 30 cm.

Vaiko darbo vietai geriausiai tiktų baldai, pagaminti iš natūralių medžiagų, kurios nebūtų apdorotos toksiškomis medžiagomis.

Darbo vietos ergonomiškumas – vienas svarbiausių parametrų. Idealu, jei rašomasis stalas ir kėdė gali „augti“ kartu su vaiku, t.y. jų aukštis galėtų būti reguliuojamas. Pirmokėliams sėdėjimas prie darbo stalo – nauja patirtis, labai svarbu, kad parinktas baldas būtų patogus ir neverstų vaiko sėdint kūprintis.

Kartu su vaiku augantys baldai
Kartu su vaiku augantys baldai
Stalas pakeliamu stalviršiu
Stalas pakeliamu stalviršiu

Geriausia vieta rašomajam stalui

Idealu, jei darbo stalą vaiko kambaryje pavyksta įkurti šalia lango, kuris suteiks natūralų apšvietimą. Jei stalas stovės tiesiai priešais langą, pro kurį patenka vakarų saulė, gali tekti pakabinti papildomas žaliuzes ar markizes, kurios apsaugotų nuo per daug intensyvių spindulių ar dėmesį blaškančių vaizdų kieme.

Jei kambariu dalinsis du panašaus amžiaus vaikai, prieš įsigydami stalą, įvertinkite perspektyvas: gal geriau apsimoka įsigyti baldų sistemą ar komplektą pritaikytą duetui?

Rašomasis vaikų kambario stalas
Darbo stalas dviems eooes.com nuotr.

Vaikų kambario darbo zona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokį bepasirinktumėte vaiko rašomąjį stalą, ant jo turėtų būti ir stalinė lempa. Po darbo kėde, ypač jei ji su ratukais, patieskite specialų apsauginį kilimėlį, kad apsaugotumėte grindų dangą.

Įrengiant vaiko kambaryje darbo erdvę, nebūtina jos paversti rimtu kabinetu – vaikams nepatinka nuobodi, niūri aplinka. Geriau sukurkite kūribiškumą skatinančią aplinką, kurioje jis gerai jaustųsi ir turėtų zonas, skirtas žaidimams, skaitymui, namų darbų ruošimui.

Priešais stalą ar šalia ant sienos pritvirtinkite kamtšinę, magnetinę ar rašymo lentą, kurioje vaikas galės žymėtis savo darbų tvarkaraštį, ar pritvirtinti savo pirmuosius kūrybinius projektus.

vaiko kambario darbo zona
Lentynėlės, dėžutės, rašymo lenta – padės vaikui po ranka susidėti svarbiausius darbo įrankius. homedesigning.com nuotr.
Originalus vaiko kambario baldas
Originali ir kompatiška prie sienos pritvirtinta skaitymui skirta vietelė. avida-land.com nuotr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Originalus fotelis
cohabitationwithdesign.com nuotr.

 

 

Žaismingas krėslas skaitymui
Žaismingas krėslas skaitymui bloggang.com nuotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruošdamas pamokas, pradinukas ne visuomet praleis prie stalo. Įrenkite jam patogią skaitymo erdvę. Tam tiks minkštasuolis, sėdmaišis ar koks kitas originalus baldas.

Jei nutarsite pirmoko kambaryje atlikti kardinalių permainų, pakeisdami sienų apmušalus ar perdažydami sienas, parinkite tinkamas spalvas ir atspalvius, kurie vaikui padėtų susikaupti. Tam tinka žalsvi, gelsvi, melsvi tonai. Daug interjero detalių – tokių kaip spalvotos dėžutės, paveiksliukai ant sienų, spolvotos dekoracijos ir apskritai, daiktais perkrautas kambarys, gali pernelyg blaškyti vaiko dėmesį.

Ko gero, kambaryje teks įrengti keletą naujų lentynų knygoms, pieštukų dėžutėms, rasti vietos daiktadėžėms įvairiems projektams laikyti (pvz., piešiniams, dailės darbeliams ir kt.). Įsitikinkite, kad knygų lentynos ant sienų pritvirtintos vaikui pasiekiamame aukštyje.

Į kambario pertvarkymo darbus įtaraukite ir savo vaiką, kad jis ne tik galėtų pareikšti savo nuomonę, bet ir žinotų, kur ir kokie daiktai nuo šiol turės savo vietą pasikeitusioje erdvėje.

 

Nuotr.: dizainerio Tumidei Spaa, eooes.com, homedesigning.com, bloggang.com, cohabitationwithdesign.com, potterybarnkids.com