gallery

Kaip sužinoti kas gims: berniukas ar mergaitė?

Šiuolaikinė medicina besilaukiančioms mamoms gan greitai gali pateikti atsakymą į klausimą kas gims: berniukas ar mergaitė? Tačiau ne visuomet mažylio poza mamos pilve leidžia per ultragarso tyrimą pamatyti tai, ko troškta būsimieji tėveliai ir jiems belieka tikėtis, kad per kitą vizitą pas gydytoją kūdikis pasisuks reikiama puse ir bus aišku, kokios spalvos kraitelį ir kokį vardą – berniukišką ar mergaitišką – reikės išrinkti.

Senovės Kinijoje, net kol dar nebuvo jokių šiuolaikinių medicinos prietaisų ir genetikos specialistų, kūdikio lytį žmonės nustatydavo dar gerokai iki vaiko gimimo. Viename archelogų aptiktame kape Kinijoje rasta senovinė lentelė, kokios būdavo naudojamos nustatant ir galbūt net planuojant kūdikio lytį.

Spėjama, kad ši lentelė, sudaryta atsižvelgiant į mėnulio kalendorių, kitas svarbus parametras –  mamos amžius.

Gali būti, kad ši senovės kinų lentelė pateikia ir netikslų atsakymą, tačiau kartais gali suklysti net ir šiuolaikinė modicina. Jei laukiatės, ar dar tik planuojate kūdikį, ši senovinė lentelė gali tapti bent jau šaunaus vakaro su savo vyru ar draugėmis pokalbių tema. Kas žino, gal vis tik mėnulio kalendorius pagal senovės kinus tikrai sako tiesą? Patikrinti jo patikimumą galima ir pagal praeities įvykius: ką kalendorius „prognozavo“ jau vaikų susilaukusioms draugėms ar net jūsų mamai?

 

Lentelėse naudojami trumpiniai: M – mergaitė, B- berniukas