gallery

Kaip susiplanuoti atostogas Sicilijoje norintiems kuo daugiau pamatyti?

Sicilija: atostogos civilizacijos lopšyje

Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala, kurią apkeliauti ir ištyrinėti neužteks vienos savaitės atostogų. Kol iki salos iš Lietuvos neskraidino pigiosios avialinijos, kelionės ir poilsio šiame nuostabaus grožio muziejuje po atviru dangumi, kaina galėjo prilygti beveik poilsiui Tailande.

Iš Kauno iki Sicilijos galima nuskristi per keletą valandų už gan patrauklią kainą, jei kelionės data nebus numatyta per patį sezono įkarštį. Vėlyvas pavasaris ar ruduo – geriausias metas atostogauti Sicilijoje – skrydžių, viešbučių ir kitų paslaugų turistams kainos “low season” periodu pačios patraukliausios. Be to, oras bus ne per daug karštas kelionėms. Vienintelis minusas vandens mėgėjams – pavasario mėnesiais (balandį-gegužę) vanduo jūroje gali būti kiek šaltokas – apie 18 laipsnių.

Kaip susiplanuoti atostogas Sicilijoje norintiems kuo daugiau pamatyti?

Sicilijoje galima sutikti daug prakaitu apsipylusių turistų iš įvairiausių pasaulio kampelių, žūtbūt nusiteikusių per savaitę apkeliauti visą salą ir kiekvieną įveiktą teritoriją kaip karo grobį pažymėti riebia pieštuko linija žemėlapyje.

Sicilijos salos per dieną neapvažiuosi, nei per septynias. Jei kelionės tikslas ištyrinėti ir pamatyti šią buvusią karalystę kuo išsamiau ir išsimaudyti visose trijose ją skalaujančiose jūrose – reikėtų numatyti nakvynių taškus bent trijose skirtingose Sicilijos dalyse ir atvykti čia dviem savaitėms.

Automobilis Sicilijoje būtinas, jei norite būti nepriklausomi ir pamatyti daugiau, nei siūlo standartiniai turistinių maršrutų vadovai.

Prieš išvykstant atostogų, pravartu patyrinėti salos žemėlapį ir numatyti galimus dienos maršrutus. Neplanuokite per dieną ilgesnės kaip 200 km kelionės (į vieną pusę). Įveikti tokį atstumą pirmyn-atgal, įskaitant ir keletą valandų ekskursijoms, užtruks visą dieną. Sutemus keliuose, kurie šiuo metu gan intensyviai renovuojami, galima nesunkiai pasiklysti. Tokiose situacijose neverta per daug pasitikėti net savo GPS navigacija – ji aplinkkelių ir ką tik nutiesto kelio atkarpos dažniausiai neparodys.

sicilia_map

Sicilijos kiekviena žemės pėda nutrypta ne tik šiandienos turistų. Ją trypė ištisos civilizuoto antikos pasaulio ir užkariautojų kartos, kiekviena palikdama kažką savito: architektūroje, kalboje, virtuvėje, tradicijose.

Tad net jei per vienas atostogas nespėsite apkeliauti visos salos, nenusiminkite. Įspūdžių ir vaizdų pakaks, net jei aplankysite pusę ar trečdalį salos.

Kur apsistoti?

Brucoli žvejų miestelis
Brucoli žvejų miestelis

 

Sicilija – gana brangi sala. Viešbučiai ypač aplink turistų labiausiai pamėgtą Taorminą net “low season” periodu išlaiko aukštokas kainas, kaip, beje, ir restoranai.

Keliaujant su didesne kompanija ar šeima pravartu pasidairyti apartamentų, kurių pasiūla yra nemaža: nuo butuko miestų centruose iki atskiro namelio aptvertose teritorijose su privačiu baseinu ar net visu paplūdimiu.

Po paskutinės kelionės Sicilijoje likome patenkinti savo erdvių apartamentų pasirinkimu šalia nedidelio žvejų miestelio Brucoli. Nedidelį rezervatą primenančioje teritorijoje – vos vienas kitas nuolatinis gyventojas, privatus paplūdimys, “savas” kalnas ir ranka pasiekiami (jei tiksliau – tai per keletą minučių automobiliu) jaukūs miesteliai su kavinėmis restoranais ir parduotuvėmis.

Į kurį oro uostą geriau skristi?

Oro uostai Siciliją tarsi padalija į dvi dalis. Salos šiaurėje ir šiaurės rytuose įsikūrę Palermo ir Trapanio oro uostai, o pietuose ir pietvakariuose – Katanijos ir Komiso oro uostai. Pigiomis avialinijomis pavasarį galima nuskristi ir į Trapanio oro uostą.