gallery

Sumanūs būdai kaip pasinaudoti išmaniuoju virtuvėje

Konditeris Ali Gadžijevas: „Atėjus įkvėpimui nebelieka laiko mąstyti“

Artėjant pavasariui, po truputį kyla noras ne tik atnaujinti garderobą ar pradėti sportuoti. Naujų vėjų galime įpūsti net ir į valgio gaminimo procesą. Nauji, įdomūs receptai bei gaminimo būdai – pirma, kas šauna į galvą, tačiau, pasirodo, mini revoliuciją virtuvėje gali sukelti ir paprasčiausiai sumaniai naudojamas išmanusis telefonas.

Išradingumui kliūčių nebelieka

Net 83 proc. apklaustų lietuvių teigia, kad išmanusis telefonas yra kone dažniausiai naudojamas prietaisas jų namuose – taip rodo Samsung Living Index tyrimas. Tuo tarpu, kaip teigia inovacijų bei eksperimentų gaminimo procese nevengiantis žymus konditeris Ali Gadžijevas, šiais laikais mūsų gyvenimas gerokai paprastesnis.

„Internete slepiasi begalė receptų įvairiausiomis pasaulio kalbomis, todėl tavo išradingumui kliūčių nebelieka. Išmanieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai virtuvėje

Pirkinių sąrašas, receptai, gimusios kulinarinės idėjos užfiksuotos  telefone - nemenka pagalba virtuvėje ir svarbiausia, visuomet kišenėje
Pirkinių sąrašas, receptai, gimusios kulinarinės idėjos užfiksuotos telefone – nemenka pagalba virtuvėje ir svarbiausia – visuomet kišenėje

gali pakeisti netgi storiausias bei brangiausias kulinarines knygas. Specialios mobiliosios aplikacijomis leidžia įamžinti pagamintus desertus, juos aprašyti ir taip kurti bei kaupti savo išmintį vienoje vietoje,“ – atviravo Vilniuje esančios šokoladinės savininkas.
Šiandien virtuvėje daug laiko praleidžiantys žmonės gali naudoti ne vieną gaminimo procesą palengvinančią mobiliąją programėlę. Naudodami virtuvės laikmatį žinosite, kiek laiko virti turite tam tikro kietumo kiaušinį. Įvairios matų skaičiavimo programėlės padės išvengti maišaties gaminant pagal receptus.
Galiausiai, palaikyti tvarką šaldytuve gali padėti ir mobiliosios aplikacijos, kurios primena apie maisto produktų galiojimo pabaigą. Jomis naudojantis, turėtų pavykti bent jau dalinai išspręsti maisto švaistymo problemą bei sumažinti tikimybę, kad pyragui iškepti reikalingas pienas šaldytuve jau sugižęs.

Skaitmeninė užrašų knygutė

Dažnas nusprendęs, ką gaminti, keliauja į maisto parduotuvę, kur išsitraukęs ilgą produktų sąrašą bando įskaityti, kiek gramų vieno ar kito ingrediento reikia. Tai, žinoma, leidžia sutaupyti. Tačiau šių laikų pirkėjai darosi vis išmanesni. Produktų sąrašus veda specialiai tam sukurtose programėlėse, kurios leidžia susidaryti ne tik reikiamų pirkinių sąrašą, bet ir pasižymėti jų kainas, kiekį, pridėti nuotrauką ar netgi prekės brūkšninį kodą.
„Šiais laikais žmonės gali rinktis iš labai plataus spektro mobiliųjų įrenginių, kurie gerokai palengvina gyvenimą. Jei nepatinka naudotis standartine klaviatūra, turime galimybę rinktis telefoną su specialiai pritaikytu rašikliu, kuris atrodo lyg standartinis pieštukas. Tarkime, „Samsung Galaxy Note 4“ telefone reikiamą informaciją galima įrašyti ranka, o vėliau ją išsiųsti žinute ar išsaugoti, kaip dokumentą. Taigi gretai parašytą pirkinių sąrašą galima tuoj pat persiųsti šeimos nariui, esančiam parduotuvėje. Tai patogu,“ – pasakojo „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.
Įvairius desertus gaminantis Ali pritaria ir teigia, kad atėjus įkvėpimui,  nebelieka laiko mąstyti. Svarbiausia įamžinti įkvepiančias idėjas čia ir dabar.

„Darbe, atėjus įkvėpimui kuriu naujus desertus, todėl man tenka dažnai konspektuoti, braižyti, paišyti. Visa tai darau neseniai įsigytame „Galaxy Note 4“ telefone. Taip pat su juo ir fotografuoju. Neįsivaizduoju, jei reikėtų nešiotis ir didelį fotoaparatą, norint užfiksuoti įspūdingą mane įkvepiantį patiekalą ar vaizdą“, – juokėsi konditeris.