gallery

Kaip įsirengti mažą būstą

Įsirengti mažą būstą, kuriame būtų ne tik patogu, gražu, bet ir jauku – gali būti nelengva misija. Kaip išnaudoti kiekvieną namų kertę patogumui, praktiškumui, neatsižadant savo originalių idėjų?

Pertvarkyti nedidelį butą, ypač senesnės statybos namuose, kur virtuvėlė vos 5 kv. m., o kambariai – apie 10 – 15 kv.m. gali pareikaluti šiek tiek kūrybiškumo. Štai keletas patarimų, kurie pravers pertvarkant nedidelį būstą.

Ne visuomet mažame bute galima nugriauti erdvę mažinančias sienas, tačiau jas vizualiai praplėsti gali padėti veidrodžiai, tinkamai parinktos spalvos, apšvietimas ir baldai.

Įvertinkite kiekvieną būsto kambarį, jo natūralų apšvietimą ir suplanuokite, kaip jame galėtų būti išdėstyti baldai.

Spalvos ir apšvietimas

Sienoms pasirinkite šviesias spalvas – melsvą, žalią, geltoną ar pilką, kurios labiausiai derėtų su pasirinktais baldais. Jei pageidujate išskirtinumo, vieną kambario sieną galima nudažyti tamsesne spalva, tarkim tamsiai raudona ar ruda. Pagalvokite apie šios sienos išsskirtinį apšvietimą, taip suteiksite kambariui paslaptingumo ir jaukumo.

Multifunkciniai baldai ir stumdomos durys

Baldai mažiems apartamentams – tai ypatingo apmąstymo reikalaujanti sritis. Daugiafunkciniai baldai dažnai padeda išsspręsti vietos trūkumą. Tad planuojant būsto apstatymą gali tekti nemažai laiko praleisti baldų salonuose ir internete.

Lova su stalčiais
Lova su stalčiais

Miegamajame vietos padės sutaupyti lova su stalčiais. Ypač mažam vieno kambario viengungio būstui vienas kompaktiškiausių sprendimų – prie sienos atlenkiama lova. Virš jos gali būti išnaudota erdvė įvairioms lentynoms, knyoms bei kitiems daiktams susidėti.

Originalios slankiojančios durys
Originalios slankiojančios durys

 

 

 

 

 

Vietoj spintos su atveriamomis durimis mažoms erdvėms geriau rinktis įmontuojamą drabužinę su stumdomomis durimis.

Beje, stumdomos durys vietoj standartinių atveriamų taip pat gali būti gera išeitis, kai reikia atskirti patalpas, bet tam trūksta erdvės.

Polsio zonoje fotelius ar sofas galima pakeisti kompaktiškesnėmis kėdėmis ar pufais (pavyzdžiui, tokiais, kurie gali atstoti daiktadėžes).

 

 

Daugiafunkcinis staliukas
Daugiafunkcinis staliukas
kede-lentyna
Kėdė lentyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vietoj įprasto kavos staliuko, galima pasirinkti praktiškesnį – su įmontuotais stalčiais ar net rasti dar originalesnių sprendimų, pavyzdžiui, staliuku paversti senovinę skrynią, ar odinį lagaminą.

Erdvę didnančios ir mažinančios detalės

Veidrodžiai patalpose ne tik vizualiai padidina erdvę, bet ir atspindi šviesą. Veidrodinė sienelė ar pastatomas veidrodis ankštam prieškambariui ar kabariui gali suteikti neįtikėtiną efektą.

Šviesios, lengvo audinio užuolaidos, kurios pakabintos ne virš lango, bet palubėje suteiks patalpai erdvumo įspūdį.

Margų raštų sienų apmušalai, pledai ar lovatiesės mažoms erdvėms – ne pats tinkamiausias pasirinkimas.Geriau rinktis interjero detales neutralesnių spalvų ir raštų, kurie mažiau prikausto dėmesį. Norint vizualiai sukurti kiek įmanoma erdvesnį interjerą, reikėtų vengti ir kilmų ar kilimėlių.

Ankštame būste – tik būtiniausi daiktai

Ankštame būste svarbiausia, kad visi daiktai atrastų savo vietą ir nevaržytų judėjimo laisvės. Kambario vidurio nereikėtų perkrauti daiktais. Baldai neturėtų užstoti per langus ir duris patenkančios šviesos ar trukdyti pereiti kambarį.

Prieš įsigyjant naują baldą ar interjero detalę savo būstui, pirmiausia reikėtų įvertinti vietą, kurioje naujasis pirkinys atsidurs. Galbūt jis turėtų pakeisti kažkokį seną, nebenaudojamą daiktą – su jais geriau iš karto atsisveikinkite.

Įsirengti mažą virtuvę ir joje palaikyti tvarką gali būti dar sudėtingiau, nei kambaryje. Svarbiausia ir čia neapsikrauti nereikalingais daiktais – indų kompeltų reikėtų turėti tiek, kiek gyventojų būste. Visi virtuvės rakandai, puodai, keptuvės turėtų sutilpti virtuvės spintelėse ar stalčiuose.

Įrengiant vonios ir virtuvės erdves galima sugalvoti, kaip maksimaliai išnaudoti sienas lentynoms įrengti. Kabliukai už durų, pakabinamos lentynėlės ar dailūs medžiaginiai maišeliai gali sutalpinti daugybę smulkių priemonių, kurių prireikia vonioje ar virtuvėje.

 

Nuotr. www.nallau.com, Till Könneker, www.homemademakeovers.blogspot.com