gallery

Kaip įsirengti jaukų miegamąjį

Miegamasis taip ir vadinasi todėl, kad čia ateiname ramiam nakties poilsiui. Tačiau neretai šiuose kambariuose atsiduria daiktai, kurie “nerado vietos” kitose būsto kertėse. Taip poilsiui skirtas kambarys virsta daugiafunkcinės paskirties patalpa, kurioje šalia lovos stovi treniruoklis, įvarūs elektronikos prietaisai ar net lyginimo lenta. Dauguma žmonių už miegamojo durų slepia pačius įvairiausius daiktus, kuriuos ginkdie gali pamatyti netikėtai užsukę svečiai.

Manote, kad tam reikia padaryti galą? Nuo ko pradėti?

 

Tegul daiktai randa savo vietą namuose

Miegamajame, skirtame maloniam poilsiui, meditacijai ir miegui, neturėtų būti televizoriaus ir kitų elektronikos prietaisų, sporto įrangos bei inventoriaus. Peržiūrėkite, ar visi daiktai, esantys miegamajame turėtų čia būti, gal vienu kitu daiktu verta visai atsisveikinti, o kitiems rasti vietą spintoje?

 

Kokios spalvos tinkamiausios miegamajame?

Kambariui jaukumo suteiks švelnios pastelinės spalvos, prabangi patalynė ar lovos užtiesalai ir įvairių tekstūrų deriniai.

Jei miegamojo sienos išklijuotos margais tapetais ar išdažytos ryškia spalva, pasvarstykite, gal verta sušvelninti vaizdą papildoma švelnesne spalva.

Žinoma, miegodami nematome, kokia spalva išdažytas kambarys, tačiau viešbučio tinklo „Travelogde“ tyrimo metu nustatyta, kad įtakos miegui turi tai, ką regėjome prieš užmekdami akis.

Šio tyrimo metu buvo nustatyta, kad mėlyna spalva dažytame miegamajame puikiai išsimiegojo daugiau nei pusė tyrimo dalyvių.

Mėlyna mums asocijuojasi su dangumi ir jūra. O žiūrėjimas į debesis ir bangas visuomet atpalaiduoja.

Geltona, ko gero nėra interjero specialistų top 5 spalvų sąraše miegamojo kambariui, tačiau minėtame tyrime, įvertinus jame dalyvavusių savanorių miego trukmę ir kokybę,ji užėmė antrąją vietą. Švelnūs geltonos spalvos atspalviai padeda greičiau nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Žalia spalva taip pat veikia atpalaiduojančiai. Spalvų gamoje yra didelis žalios spalvos atspalvių pasirinkimas. Geriausiai poilsio kambariui tinka švelnūs ir neintensyvūs tonai.

Pilkos spalvos atspalviai – taip pat geras pasirinkimas, ypač tiems, kas nemėgsta spalvų pertekliaus ir renkasi santūresnius sprendimus.

Ruda ir jos įvairūs atspalviai taip pat tinkami miegamajame. Vieną ar dvi miegamojo sienas pamėginkite nudažyti jums patinkančia ruda, o piešais ją esančią bet kuria jūsų mėgstamiausia spalva. Rezultatas turėtų būti vertas geriausio viešbučio vardo.

Oranžinė. Nustebsite, tačiau miego tyrimo duomenimis, ši spalva turi teigiamos įtakos ne tik miego kokybei, bet ir viškinimo sistemai. Tad ši spalva tinkamiausia tiems, kas prieš miegą mėgsta užsukti į virtuvę.

oranzinis miegamasis

Kokią spalvą bepasirinktumėte miegamojo sienoms, kambariui jaukumo galima suteikti įvairiais „jaukiais“ daiktais: pagalvėlėmis bei lovos užtiesalais, užuolaidomis, kilimėliais ar krėslu skaitymui.

Miegamojo apšvietimas

Šviesa miegamajame, skirtingai nei kituose kambariuose, turėtų būti ne tokia intensyvi – patogiausia šiame kambaryje įsirengti jungiklius su šviesos reguliatoriumi. Tuomet visada galėsite pasirinkti apšvietimą tokį, kokio reikia. Miegamojo šviestuvuose taip pat galima naudoti spalvotas lemputes, pavyzdžiui geltonas – jų šviesa dar labiau išryškis kambario interjerą. Pastatomi ar sienoje įmontuoyi šviestuva suteiks kambariui paslaptingumo ir jaukumo.

Venkite elektronikos prietaisų miegamajame

Nors dauguma žmonių prie televizoriaus neretai užsnūsta, miegas, veikiant tokiems triukšmo šaltiniams, nebūna kokybiškas. Geriau televizoriaus miegamajame nelaikyti, ar bent jį paslėpti specialioje TV spintelėje su uždaromomis durelėmis.

Kompiuteriams, treniruokliams, video žaidimams ir kitiems daiktams, kurie tiesiog atlieka griozdų funkcijas, miegamasis taip pat nėra tinkama vieta. Iškraustę šiuos daiktus kitur – į darbo kambarį, balkoną, rūsį ar spintą, – pajusite, kaip poilsio kambaryje iš tiesų įsivyraus ramybė: nebegalvosite apie praleistą treniruotę, nepatikrintą e-paštą, ar naujausias žinias…

 

Nuotr. Flickr., www.dormitoriosdecorar.blogspot.com; www. germanmodernhome.blogspot.com