gallery

Kaip dažnai reikia maudyti mažylius?

Galbūt koks skeptikas į šį klausimą atsakytų, kad tai daryti reiktų tik tada, kai jis (mažylis) pakankamai išsipurvina. Tačiau daugeliui jaunų tėvelių šis klausimas tebėra aktualus.

Suaugę prausiasi po dušu net ir po keletą kartų per dieną. Kai kurie specialistai įspėja, kad tai gali būti nesveika, nes muilais, šampūnais ir dušo prausikliais pažeidžiama natūrali odos pH pusiausvyra (odos paviršius natūraliai turi būti rūgštinis – pH 5,5) ir net sudaromos palankesnės sąlygos blogosioms bakterijoms veistis.

Rūpestingi tėvai kas vakarą paprastai surengia ir maudynes savo mažyliams – tai tampa maloniu ritualu abiem pusėms. Pasirodo, kad malonumai kai kuriais atvejais gali sukelti ir nemalonumų.

Pediatrai mažus vaikus iki vienerių metų rekomenduoja prausti 3 kartus per savaitę. Dažnos vandens procedūros gali džiovinti kūdikių odą, o tai kartais sukelia nemažai rūpesčių: paraudimų, odos lupimąsi (ypač galvos srityje).

Vaikiški muilai, šampūnai ir dušo prausikliai, nors ir švelnesnės sudėties, turi komponentų, kurie džiovina jautrią kūdikių odą.

Jei mažylis labai priprato prie kasdienio maudynių ritualo ir be jo sunkiai užmiega, galima pamėginti tais vakarais vonelę iškeisti į raminantį masažą su vaikišku levandų aliejumi.