gallery

Kaip atnaujinti būstą nedarant remonto?

23 patarimai, kaip atnaujinti namus  minimaliomis sąnaudomis

Ruduo – persikraustymo ir jaukių namų kūrimo metas. Rugsėjį daugelis iš mūsų keliasi į naujus savo ar nuomojamus butus, kambarius, bendrabučius. Dažnai laikinuose namuose įsikūrę gyventojai nesijaučia jaukiai, tačiau butų šeimininkai nesutinka investuoti į remontą. Pateikiame jums 23 patarimus, kaip be didelių investicijų, remonto ir šiek tiek kūrybos atnaujinti savo gyvenamą būstą ir susikurti jaukią erdvę, į kurią norisi grįžti kasdien.
1. Atsikratykite nereikalingų daiktų

Pirmiausia, atlaisvinkite erdvę – dirbtinės gėlių puokštės, seni ir beverčiai paveikslai, nudėvėtos, suplyšusios pagalvėlės tikrai nepuošia jūsų namų. Tokie daiktai ne tik kaupia dulkes, bet ir suteikia nestilingų, apleistų namų įspūdį.

2. Pakeiskite šviestuvus ir lemputes

Suteikite namams daugiau šviesos – pakeiskite perdegusias lemputes ar senus šviestuvus. Nauja stalinė lempa ar toršeras gali tapti pagrindiniu erdvės akcentu.tvarkingi-namai

3. Kabinkite paveikslus ar nuotraukas

Suasmeninkite gyvenamą erdvę papuošdami ją gražiausiomis gyvenimo akimirkomis, šeimos, draugų nuotraukomis, mėgstamais paveikslėliais. Otto.lt ekspertai teigia, kad nuotraukos ir paveikslėliai geriausiai suasmenina ne tik miegamojo ar svetainės, bet ir vonios ar net balkono erdves. Jeigu negalite į sieną kalti vinių, naudokite pastatomus rėmelius arba dvipusius lipdukus lengvesnėms nuotraukoms ar paveikslėliams.

4. Pakeiskite mažas detales

Sulkies interjero detalės reiškia itin daug. Kartais užtenka pakeisti mažus dalykus: maišytuvą, užuolaidėles, spintelės rankenėles, jungiklius, drabužių kabliukus ir namai iškart taps jaukesni.

5. Įsigykite augalų

Žali augalai ne tik valo orą, bet ir suteikia gyvybės pojūtį kiekvienuose namuose. Jei kambarys tamsus ir augalams neužtenka šviesos, rinkitės nereiklius augalus, pavyzdžiui, difenbachiją, kalatėją ar sansevjeras. Susodinkite kelis augalus į siaurą vazoną ant palangės ar šalia sienos. Šie augalai yra paprastai prižiūrimi ir gražiai atrodo sugrupuoti, todėl tiks prie bet kokio interjero.

6. Pasodinkite vijoklį
Pasodinkite vijoklinį augalą ir šalia jo ištempkite kelias virves arba pastatykite nedideles medines groteles. Vijoklis augdamas suteiks jaukumo ir pagyvins erdvę. Kas sakė, kad tokius augalus reikia auginti tik balkonuose? Jūsų namai – jūsų taisyklės. O jos turi kurti jaukumą.

7. Naudokite veidrodžius

Didelis veidrodis vizualiai padidina erdvę, bet jūs taip pat galite pasidaryti kompoziciją iš kelių mažų veidrodėlių ant sienos. Nedidelė kompozicija ne tik pagyvina kambarį, bet ir suteikia interjerui jam šiek tiek prancūziško dvelksmo. Ypač subtiliai ir jaukiai atrodo nedideli įrėminti veidrodžiai.veidrodis

8. Daugiau minkštų audinių

Jei namuose trūksta jaukumo, papuoškite kambarius minkštais audiniais. Patieskite staltiesę, o ant kėdžių, sofos ar lovos padėkite minkštas pagalvėles. Apvilkite vazonus mezginiais arba medžiaga.

9. Patieskite kilimą

Kilimas ne tik pageriną garso izoliaciją, bet ir gali paslėpti senas, aptrintas grindis. Be to, kilimu daug maloniau vaikščioti basomis, sėdėti plepant su draugais ar netgi prigulti skaitant knygą

10. Pamerkite gėlių puokštę

Gėlės suteikia spalvų, žaismingumo ir kuria jaukią atmosferą.geles-kambaryje

 

11. Pakabinkite stilingą sieninį laikrodį

Laikrodis atliks gražaus interjero akcento funkciją, o jūs visada žinosite, kiek valandų. Būkite originalūs – jei pakabinsite kelis skirtingus laikrodžius, sukursite ypatingą ir originalią, dinamiškai judančią kompoziciją.

12. Pastatykite atvirą lentyną

Įsigykite patogią, atvirą lentyną – sudėkite į ją knygas, dekoracijas ar kitus sau mielus daiktus. Atviros lentynos taip pat vizualiai didina erdvę.

13. Pakabinkite žemėlapį arba pasistatykite gaublį

zemelapis-ant-sienosSieniniai žemėlapiai – ne tik įdomi interjero detalė, juose taip pat galite sužymėti aplankytas arba svajojamas aplankyti šalis. Taip niekada nepamiršite savo tikslų arba gražiausių prisiminimų, patirtų kelionių metu. Didelį įvarių stilių žemėlapių pasirinkimą siūlo otto.lt internetinė parduotuvė.

14. Papuoškite langus užuolaidomis

Daugelis mano, kad užuolaidos užtemdys ir sumažins erdvę, ypač nedieliame kambaryje. Netiesa – šaltuoju sezono metu užuolaidos sukuria šiltą atmosferą ir paslepia niūrią darganą už lango. Spalvingos užuolaidos suteikia spalvų ir žaismingumo jūsų interjerui.uzuolaidos

15. Nauja puošni patalynė

Marga ir kokybiška patalynė – geriausias dalykas tiek jūsų lovai, tiek savijautai ir puikiam poilsiui. Švelnios medžiagos prisilietimai kiekvieną vakarą leis užmigti jaukiai susisupus į mėgstamus raštus. Jeigu dažnai pamirštate pasikloti lovą, daili patalynė tuo pačiu pagyvins ir jūsų kambarį.

 16. Užrašai ant sienos

Pasirinkite savo mėgstamą citatą, eilėraščio ištrauką, gyvenimo būdą atspindinčius žodžius, įsigykite ar pasidarykite lipdukų ir užklijuokite juos ant sienos. Vėliau galėsite juos nuplėšti nesugadindami esamos sienų apdailos.

17. Patieskite lovatieses ir pledus

Minkštas ir spalvingas pledas vilioja prisėsti ir jaukiai įsisukti į jį su arbatos puodeliu skaitant mėgstamą knygą. Priklausomai nuo pledo spalvos ir raštų, jis gali kambariui suteikti žaismingą ar romantišką nuotaiką.

18. Neskaidykite mažos erdvės

Jeigu jūsų kambarys ar butas nedidelis ir norite vizualiai praplėsti erdvę, užuolaidas ar lovatiesę įsigykite panašios spalvos, kaip ir sienų. Taip sukursite bendrumo ir tęstinumo įvaizdį.

19. Papuoškite kambarį žvakėmis

Švelni žvakių šviesa suteikia jaukumo šaltą rudens ar žiemos vakarą. Kvepiančios žvakės – nepamirškite ir jų! Taip namai ne tik atrodys jaukiai, bet ir kvepės.

20. Įrėminkite tapetus

ireminti-tapetaiJeigu nenorite investuoti į sienų tapetavimą, galite įsigyti patinkančių tapetų likučių ir juos įrėminti. Toks įrėmintas tapetas atliks paveikslo funkciją, pagyvins kambarį ar išryškins tam tikrą zoną.

 

21. Dekoratyvinės lemputės

Kas sakė, kad dekoratyvinėmis lemputėmis dabinti kambarius reikia tik per Kalėdas? Nedidelės spalvotos girliandos atstoja foninį apšvietimą vakarais ir suteikia neprilygstamo jaukumo lyg šventės būtų ištisus metus.dekoratyvinė girlianda

22. Knygos

Nors knygos užima nemažai vietos, jos neprilygstama jokiam kitam namų akcentui. Nebijokite knygų sudėti matomiausioje vietoje, atvirose lentynose, ant palangės ar stalo.
23. Rankdarbiai

Jei mėgstate užsiimti rankdarbiais, nebijokite to parodyti! Megzkite, pieškite, spalvinkite, konstruokite. Pamatysite, kaip netikėtai savomis rankomis susikursite gražiausias namų dekoracijas.

 

 

 

 

Nuotr.: pixels.com, otto.lt