gallery

Ką apie žmogų išduoda akių spalva?

 

Akys – mūsų sielos veidrodis, kuriame atsispindi mūsų nuotaika, jausmai. Bendraudami akimis su pašnekovu užmezgame kontaktą, iš kurio ir be žodžių galime daug ką suprasti: ar mus palaiko, ar pyksta, ar juokiasi. Tačiau, ką akių spalva pasako apie žmogaus būdą?

 

Akių spalva gali atskleisti kai kuriuos žmogaus bruožus, jo polinkius, pavyzdžiui „atsparumą“ alkoholiui, gebėjimą užmegzti draugiškus santykius ir kt.

Akių spalvą lemia genai ir kiekvienas žmogus gimsta su unikalia akių rainelės spalva. Pasak mokslininkų, prieš maždaug 6 -10 tūkts. metų dėl genų mutacijos, gimė mėlynakis žmogus, tad visi mėlynakiai gali laikyti jį savo tolimu protėviu. Iki šios istorinės genų mutacijos, mokslininkų teigimu, žmonijos akių spalva buvo ruda.

Šiuo metu mokslininkai atieka įvairius tyrimus, siekdami nustatyti kokios įtakos akių spalva turi žmogaus sveikatai, jo gebėjimui pakelti skausmą. Neseniai atlikti gimdyvių tyrimo rezultati parodė, kad šviesių akių savininkės gali pakelti daugiau skausmo nei tamsiaakės.

Kito tyrimo metu buvo atskleista, jog tamsių akių savininkai greičiau apgirsta nei mėlynakiai. Dėl tos pačios priežasties, jog gali pakelti daugiau alkoholio, šviesiaakiai dažniau tampa nuo jo priklausomi.

Akių spalvą nulemia melaninas – kuo daugiau šio pigmento gamina organizmas, tuo žmogaus oda, plaukai ir akys būna tamsesnės. Šviesiaakiams didesnį neigiamą poveikį sveikatai daro saulės spinduliai, tad jie turėtų ne tik saugoti savo jautresnę odą, bet ir akis, dėvėdami akinius nuo saulės su UV filtrais.

Akių spalva ir charakterio savybės

Europiečiai, skirtingai nei kitų kontinentų gyventojai, pasižymi akių spalvingumu. Dažniausiai sutinkama akių spalva – ruda, po jos seka – mėlyna, o rečiausia – žalia.

Mėlynos akys išduoda asmens seksualumą ir jautrumą. Šios spalvos akių savininkai neretai linkę į flirtą. Nepaisant to, jie yra intelektualūs, nuoširdūs, pasižymi energingumu ir siekia, kad juos supantys žmonės būtų laimingi.

Rudos akys atskleidžia ne tik žmogus genetinius ryšius su žmonijos protėviais, kilusiais iš Viduržemio jūros ir Vidurio Rytų regiono, bet ir jo aistringą charakterį: gebėjimą ir norą bendrauti su žmonėmis, dalyvauti susitikimuose. Rudaakiai pasižymi lojalumu tiek savo partneriui, tiek darbe. Jie padarys viską, kad jų šeima būtų laiminga. Su dideliu atsidavimu rudų akių savininkai sieka dirbti ir uždirbti pinigų, kad galėtų sukurti jaukius namus ir gerovę savo šeimai.

Juodos akys – gan retas reiškinys. Iš tiesų visai juodų akių nebūna – tai ypač tamsios rudos akys, kurių šeimininkas gali būti apibūdintas kaip ypač atsakingas ir patikimas. Šie žmonės geba išklausyti ir patikimai saugoti jiems patikėtas paslaptis, tačiau aplinkiniai juos taip pat dažnai laiko paslaptingais. Juodaakiai būdami atsakingi, šia savybe grindžia ir savo šeimos bei darbo santykius. Jie lojalūs ir atsidavę, tačiau viduje verda karštas būdas, kuris juos dažnai skatina ieškoti pavojingų nuotykių.

Pilkos akys atskleidžia aukštu intelektu pasižyminčią asmenybę, kuri dažniausiai nepasiduoda spontaniškiems sprendimams. Pilkas akis turintys žmonės – kantrūs, jie moka sulaukti tinkamos progos pademonstruoti savo gabumus ar iniciatyvą. Pilkaakius galima priskirti rafinuotų žmonių grupei, kurie yra išrankūs ir siekiantys paties geriausio. Jie yra gimę būti lyderiais, nors nepasižymi agresyvumu, greičiau atvirkščiai – yra švelnūs. Pilkų akių savininkai geba analitiškai bei racionaliai mąstyti ir tuo įgyja aplinkinių pasitikėjimą. Pilkaakiai yra kūrybingi ir atsidavę ką bedarytų – dirbtų ar mylėtų.

Žalių akių savininkai – išradingos asmenybės. Nemažai garsių genijų turėjo žalias akis, tačiau jų savininkus kitiems gali pavykti suprasti ne iš pirmo karto. Tad norint rasti bendrą kalbą su jais tenka pasitelkti visas savo sumanumo ir intelekto pajėgas. Žaliaakiai gan dažnai būna nenuspėjami, ypač vertina laisvę, nemėgsta būti priklausomi nuo kitų žmonių ar aplinkybių. Jie pasižymi racionaliu protu tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, be to net ir kelbliose situacijose geba įveikti stresą ir rasti išeitį. Žaliaakiai, skirtingai nei kitų spalvų akių savininkai, dažniau save laiko laimingais, nors tokiais jaustis jiems kartais sutrukdo gan didelis pavydo jausmas.