gallery

Jaukūs namai žiemą: nuo dekoro iki muzikos

Dienos trumpėja, orai vėsta ir mes vis dažniau nusprendžiame likti namuose. Būtent dabar ir stiprėja noras turėti juos jaukius ir gražius, o posakį „visur gerai, bet namuose geriausia“ ištarti nė sekundę nesuabejojus. Tad kartu su ekspertais dalinamės naujausiomis namų interjero tendencijoms ir skubame patarti, kaip namus paversti kuo jaukesne vieta šį šaltąjį metų sezoną. 

Vizualioji pusė: megzti audiniai ir žvakių šviesa

Sekantiems naujausias interjero madas verta įsidėmėti, jog šį žiemos sezoną vyraus dvi spalvinės gamos: juoda-auksinė-balta ir pilka-tamsiai mėlyna-balta. „Kalbant apie pirmąją gamą, reikia pažymėti, kad sugrįžta blizgūs metalų paviršiai, kurie interjerui suteikia prabangos elementų. Jie puikiai dera su juodu fonu (tai galėtų būti sienų spalva, arba labai tamsios grindys). Mėlynos – pilkos spalvos kolorite vyksta žaidimas su tonais ir pustoniais. Galima naudoti sunkią mėlyną spalvą aplinkui žaidžiant lengvos pilkos motyvais, arba palikti panašaus tono pastelinių spalvų gamą“, – pasakoja interjero dizainerė Marija Bagdonaitė.

Žiemą visiems norisi jaukumo, todėl, anot specialistės, stengiamasi „apkamšyti“ kietus paviršius minkštomis, megztomis natūralių spalvų tekstūromis: „Jau kuris laikas interjeruose naudojami „oversize“ megzti audiniai šį sezoną bus itin populiarūs. Jei norite šiek tiek atnaujinti namus, tačiau tam negalite išleisti daug pinigų, naudokite dekorą. Šiuo metu populiarūs „netobuli“ rankų darbo daiktai, pavyzdžiui, vaiko nulipdyta balto molio vaza. Interjeras taip pat pagyvės perstačius baldus, pakeitus užuolaidas, pritaikius naujas pagalvėlės ar staltieses.

Tai, ko nematome: muzika ir kvapai

Ieškantiems jaukių namų recepto, nereikėtų pamiršti, kad be vizualiosios jų pusės, svarbūs ir nematomi komponentai, pavyzdžiui, muzika ar kvapai. Norintiems namuose girdėti kokybišką ir tolygiai sklindančia muziką, reikėtų nepagailėti šiek tiek laiko bei pinigų, įsigyjant gerą muzikos grotuvą ar kolonėles. „Mūsų dienomis žmonės gali išsirinkti iš daugybės muzikos įrenginių, tinkamų namams. Gamintojai siūlo ir bevielius garsiakalbius, kuriuos prijungti galima tiesiog prie išmaniojo telefono naudojantis WiFi ar Bluetooth ryšiu“, – pasakojo Simonas Skupas, vadovaujantis „Samsung Electronics Baltics“ Lietuvoje. Anot jo, sekantys pačias naujausias madas bei norintys, kad grojama muzika kambarį užpildytų tolygiai, šiuo metu renkasi bevieles „Wireless Audio 360” kolonėles, kurios, skirtingai nuo standartinės stereo aparatūros, garsą skleidžia į visas puses. Be to, naudojantis moderni technika interjere „Multiroom“ programėle, per tokį garsiakalbį galima klausytis muzikos iš „Spotify“ ar „Deezer“ repertuaro.

Kad muzika ir kvapai – reikšmingi namų komponentai pritarė ir dizainerė Marija Bagdonaitė: „Tie nematomi dalykai sukuria gyvybę. Namuose taip pat kaip ir gamtoje dažnai neįsigiliname į čiulbančius paukščius ar vėjo kvapą, bet jie yra ir kuria aplinkos unikalumą“. Anot dizainerės, kokią muziką klausyti namuose – skonio reikalas. Lygiai taip pat ir su kvapais. Mūsų smegenys kuria asociacijas, kiekvienas kvapas kažką primena. Jei po ilgos darbo dienos grįšime į savo kvapą turinčius namus, mes daug greičiau priimsime ramybės, atsipalaidavimo būseną“, – įsitikinusi pašnekovė. Mūsų dienomis namams galima rinktis ir smilkalus, ir aromatines žvakes, ir eterinius aliejus – tad galimybių pasirinkti pagal savo skonį iš ties netrūksta.

Gamta ir technologijos namuose: kolizija ar sintezė?

Tenka pripažinti, kad šaltaisiais metų mėnesiais dažnas mūsų leisdamas laiką namuose mėgsta ne tik į židinyje degančias malkas žiūrėti. Dažniau įsijungiame ir televizorių, kompiuterį ar kitus elektronikos prietaisus. Tačiau ką daryti, kad jaukiai įrengtuose namuose tokie įrenginiai neatrodytų tarsi svetimkūniai?

Kaip teigia dizainerė M. Bagdonaitė, viskas priklauso nuo namų interjero. Jei vyrauja minimalizmas arba visiška klasika, įvairius elektronikos įrenginius geriausia „integruoti“ į interjerą. Vienas iš tokių triukų yra sudėti distanciniu pulteliu valdomus prietaisu į lentynėlę ir uždengti ją stiklinėmis durelėmis. „Bet visiškai kitaip gali būti su lofto stiliaus arba eklektikos pripildytu interjeru. Urbanistinio stiliaus namuose nepakenks nei dėžės su video įranga, nei kolonėles sukabintos ant senos plytų sienos“, – teigė specialistė.

Tuo tarpu, S. Skupo teigimu, nuolatinių inovacijų dėka elektronikos prekių gamintojai, turi vis daugiau galimybių pagaminti prietaisus puikiai įsiliejančius į bendra namų interjerą: „Interjero detale gali tapti ir jau minėtas „Wireless 360 audio” garsiakalbis, kuris yra įdomios kiaušinio formos ir gali būti statomas ant žemės arba ant staliuko. Taip pat naujų vėjų į namų dizainą įnešą lenktos technologijos – ypač lenktus ekranus turintys televizoriai, prie kurių galima pritaikyti ir lygiai taip pat lenktų formų garso įrangą, skirtą namų kinui. Svarbiausia ieškoti to, kas gražu ir patinka jums.“